436 Shares 7689 views

Mop z mikrofibry do czyszczenia pomieszczeń

mopem – a task nieprawdopodobną faworyta. Ale postęp nie stoi w miejscu, a nowe wynalazki przyjść, aby pomóc w czyszczeniu. Wytarcie podłogi z mikrofibry zaprojektowany, aby ułatwić proces czyszczenia podłóg i jednocześnie uratować budżet rodzinny. Jak ona to zrobiła i dlaczego stary tkanina jest najwyższy czas, aby wyrzucić – czytaj dalej.

Co jest z mikrofibry

Ta syntetyczna tkanina z włókien polimerowych (poliamid, poliester), które przechodzą odpowiednie przetwarzanie, aby mieć pożądane właściwości. Po mikrofibry wyprodukowane różnorodne tematy.

Wszyscy wiemy, że syntetyki nie wchłaniają wody. Ale jeśli w procesie produkcji tkaniny z włókna podzielić swoje najlepsze wątki (16 razy cieńsze od ludzkiego włosa), tkanina będzie miała doskonałe właściwości absorpcyjne. Dzieje się tak ze względu na fakt, że znalazła ona porowatą strukturę: Wielkość powierzchni z tym samym obszarze jest znacznie zwiększona. Z tego powodu, mikrofibra schnie szybko: po wszystkim, wilgoć jest wchłaniana do jego włókien i jest uwięziony pomiędzy nimi. Stosuje się go do odzieży sportowej, która doskonale wchłania pot i pozostają suche, pościel, środki czystości itd. D. Jeżeli włókna nie podlegają podziałowi, taka tkanina będzie odpychać wilgoć z jej szycia wodoodpornego materiału.

Do czyszczenia ściereczek z mikrofibry często składa się z 80% poliestru i 20% – poliamidu. Z powodu rozdrobnienia włókien na centymetr kwadratowy tkaniny tego unikalnego Micro-istnieją tysiące. Mają dodatni ładunek i przyciągać ujemnie naładowany kurz jak magnes. Dlatego ściereczką z mikrofibry często nie wymagają użycia detergentów. Są one bardzo wytrzymałe – łatwo wstać do 100 prań w maszynie.

Składniki mopa

Zapomnij o prymitywnej drewnianej w kształcie litery T z kij owinięty wokół niego szmatką. Użyteczny wynalazek – nowoczesne mop z mikrofibry (fot cały zespół konstrukcyjny jest przedstawiony poniżej).

Składa się z:

 1. Uchwyty zwykle teleskopowe, o zmiennej długości. Jest on wykonany z tworzywa sztucznego lub z silnym i trwałym (ale droższy) aluminium.
 2. na ramie szmatką. Też jest z tworzywa sztucznego lub metalu. Szmata można zamontować na dwa szerokie pasma, rzepy lub klamrami. Rama jest przymocowany do uchwytu jest ruchomy, można go obracać się wokół własnej osi i zmieniać kąt, który sprawia, że łatwo przeprowadzić czyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc.
 3. Dysze wykonane z mikrofibry.

Najnowsze są w różnych formach. Na przykład, w formie:

 • w postaci długiego wąskiego prostokąta;
 • w postaci małego trójkącie;
 • szczotki z plastrami pasków z mikrofibry.

Jak szmaty są przeznaczone tylko do suchego lub mokrego oczyszczania i nadaje się do obu rodzajów czyszczenia.

W zależności od powierzchni lepiej jest użyć dysze są gładkie, puszyste, pokryte małymi oczkami lub dużych drzemek, różnej grubości i koloru.

gotowe rozwiązania

Jeśli jest to Twoja pierwsza mop z mikrofibry, łatwiej i taniej jest po prostu kupić kompletny zestaw. Będzie ona zawierać uchwyt, ramkę i ściereczki że idealnie nadaje się do siebie nawzajem. Ale przed dokonaniem zakupu, zapytać, czy sprzedaż tych elementów osobno – w przypadku, gdy niektórzy z nich nie uda, i będzie musiał być wymieniony.

Mop z mikrofibry z magiel dodatkowo ułatwiają czyszczenie. Cechy swojej konstrukcji zależy od rodzaju dyszy. W modelach z prostokątnym tkaniną W tym celu, rama składa się z dwóch części, które zostały skompresowane za pomocą dźwigni z uchwytem. W wersjach z dyszy w postaci dużej układu szczotki jest bardziej przebiegły. Będziesz potrzebował specjalnego wiadra o pojemności wciskając do środka, w którym chcesz upuścić mopa i kliknij uchwyt. Ona zaczyna się obracać, można usunąć nadmiar wilgoci, nawet moczenie rąk. Jeśli wiadro jest wyposażony w pedał, można kliknąć na nim, a nie na uchwycie mopa.

Jak mop z mikrofibry do czyszczenia łatwiej?

Oto korzyści można uzyskać z użyciem:

 • Można to zrobić zarówno na mokro i sucho (co jest szczególnie istotne dla drogiej drewnianej podłogi).
 • Woda nie spływa do szmat, a także z mikrofibry wchłania i utrzymuje wilgoć.
 • Stosowanie środków chemicznych do czyszczenia może być znacznie zmniejszona (i to nie tylko dbanie o budżet rodzinny, ale również zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska).
 • Mop z mikrofibry zostawia stos i rozwodów.
 • To lekkie i zwrotne dzięki obracania dyszy.

korzyści zdrowotne

Wydaje się także, jak mop z mikrofibry można poprawić swoje zdrowie? Okazuje się, że to rzeczywiście jest prawda, i powiedzieć, że nie jest certyfikowany przez producenta.

W ciągu ostatnich 15 lat, wyposażenie US opieki zdrowotnej prowadzony przez zmianę sposobu czyszczenia programu – mianowicie zastąpienie tradycyjnych mopów z dyszą w postaci pętli grubych nici bawełnianych na mopa z dysz wykonanych z mikrofibry. Oto argumenty prowadzą na ich korzyść:

 • Jak mop z mikrofibry wymaga znacznie mniej wody, jest łatwy do czyszczenia i nie zajmuje dużo wysiłku (w porównaniu z ruchem na podłodze ciężką mokrą szmatką i jego stałej ponownego moczenia). Zmniejszyła ogólne zmęczenie, ból pleców i szyi urazów i chorób powodowanych przez ruchy monotonne.
 • Tkanina wykonana z mikrofibry nie trzeba skręcać i tłoczenie, przy użyciu siły, więc nie cierpią z rąk, nadgarstków, palców.
 • Po takim czyszczenia podłogi tylko lekko wilgotne i szybko suche, są mniej narażone na poślizg i upadek.
 • Ograniczenie stosowania detergentów jest również dobre dla zdrowia, ponieważ wiele z nich nie podrażnia błony śluzowe górnych dróg oddechowych, skóry. Ponadto, nie trzeba nosić ciężkie wiadra z wodą i detergentem, całkiem małe sprayem. Mop z mikrofibry sprawia, że czyszczenie szybsze, łatwiejsze i bardziej skuteczne niż wskazany jako techników i lekarzy, pacjentów.

Jak używać mopa z mikrofibry

Wydaje się, że tak trudne. Ale istnieją pewne subtelności, które powinny być znane wcześniej. Tak więc, sekwencja działania jest następujący:

 1. Dołączanie ściereczki z mikrofibry do mopa. Zwykle wprowadza się w rowki w ramie i zamocowana na „rzep”.
 2. Dolna tkanina w wodzie lub stosować niewielką ilość roztworu czyszczącego, jeśli to konieczne, aby na mokro. Nie stosować żrących środków czyszczących, mogą one uszkodzić włókna mikrofibry. Zbierać kurz, sierść zwierząt, okruszki wydadzą suchej szmatki na wystarczająco piętrze. Zanurzyć dyszę jest konieczne, jeśli chcemy usunąć błotniste ślady, wycieki, plamy.
 3. Jeśli przesadzić z wodą, delikatnie wycisnąć ściereczkę, powinno być ledwo wilgotne.
 4. Teraz można przejść bezpośrednio do sprzątania – mop przenieść na podłodze do zbierania brudu. Dodać wodę lub roztwór czyszczący, ile potrzeba. Kontynuuj, aż powierzchnia podłogi nie jest całkowicie wyczyszczone. W zależności od obszaru, który ma być leczony, mop z mikrofibry tkaniny mogą być zanieczyszczone, zostanie oczyszczone.

Dla oszczędnych gospodyń domowych

Dysza do czyszczenia trwa długo nie zapomni w końcu doprowadzić go do pracy w porządku. Mycia mikrowłókna pod ciepłą bieżącą wodą, w celu usunięcia zabrudzeń lub mycia w zmywarce na ciepło (nie gorące!) Wody. Nigdy nie używać wybielacza lub tkaniny odżywkę. Pochodzenie zniszczyć drobne włókna, drugi materiał pozostawia film, który pogorszyć jego właściwości.

Nie myć dyszę z tkaniny frotte i innych produktów, które pozostawiają włókien w wodzie lub granulki. W przeciwnym razie tkaniny wykonane z mikrofibry przyciągnąć je do siebie, a potem zostawi ślady na powierzchni jesteś czyszczenia. Niech to dobrze wyschnąć, ale trzymać go z dala od źródeł ciepła, to jest syntetyczny i wysoka temperatura może topić.

opinie klientów

Czy gospodyni mop z mikrofibry? Opinie są w większości pozytywne. Ponieważ mikrofibry – materiał nie jest drogie, ale czysty i bardzo skuteczny w czyszczeniu, raz go używać, nikt nie wróci do zwykłych obdartych łachmanach, że i staramy się ześlizgiwać w najgorszym możliwym momencie. Skarg od klientów powodują, że oprócz plastikowej części produktu. Gospodyni narzekali, że mopy są wystarczająco silne, a modele teleskopowe są łamane w połączeniach rurowych miejsca. szmaty plastikowe w miejscach mocowania też jest krótkotrwały, ponieważ to, co trzeba było zmienić inaczej użytkowej pakowanie.

Ponadto, przy wyborze mop z mikrofibry dysze sprawdzić w dotyku, jakby wystające części z tworzyw sztucznych, które nie są pokryte tkaniną i może porysować podłogi.

Czy warto oszczędności?

Jeśli zdecydujesz się na zakup produktów z mikrofibry, można zauważyć duży zakres cen. Co spowodowało to?

Jak zawsze, w odpowiedzi na rosnący popyt, Chiny i Korea zaczęły produkować własne produkty gospodarstwa domowego wykonane z mikrofibry z niskich cenach. Jednak 70-75% z nich wykorzystywane są niestrawione włókna. Jak tak, to będziesz zaskoczony, bo ta tkanina nie chłonie wilgoci i dlatego nie nadaje się do czyszczenia. Wynika to z faktu, że urządzenia do rozszczepiania włókien wynosi od $ 1 milion dolarów, podczas gdy maszyny do produkcji mikrofibry są od 100 tys. Dolarów. Dlatego tylko najwięksi producenci mogą produkować bardzo wysokiej jakości produkt. Więc nie jest to konieczne dla realizacji najtańszą ofertę.

Ponadto grubość włókna jest ważna. W tanich chińskich produktów, jest o wiele więcej niż potrzeba, więc mniej tkanina przyciąga brud i wilgoć.

Na koszt mopa wpłynie na materiał, z którego jest wykonany, a jego jakość.