428 Shares 5472 views

Jak wybrać baterię do samochodu?

Przed odpowiedzią na pytanie: " Jak wybrać baterię do samochodu?" – należy omówić właściwości i parametry baterii. Wśród nich polaryzacja, wymiary, pojemność akumulatora, sposób jej mocowania w bagażniku lub bagażniku, rodzaj zacisku.

Bateria do samochodu jest jedną z najważniejszych jednostek. Rozważmy bardziej szczegółowo jego główne elementy.

Obudowa. Zawiera treść łącząc wszystkie elementy. Obudowa powinna być silna i odporna na działanie kwasów, a także wytrzymać wysokie i niskie temperatury. Najbardziej popularnym materiałem, z którego wykonane są takie urządzenia, jest polipropylen. W komórkach ciała są zainstalowane opakowania płyt, które składają się z wielu płyt o zmiennej polaryzacji. Są one wykonane z ołowiu i mają strukturę komórkową do nanoszenia jej aktywnej masy. Ta masa jest głównym odczynnikiem podczas pracy akumulatora. Jest on stosowany przez rozmazy, a tym samym podobne baterie nazywane są bateriami z płytami typu namaznogo. Pomiędzy płytami są separatory, które zapobiegają zamykaniu. Wykonywane są separatory wykonane z tworzywa sztucznego, które przewodzą elektrolit. Ten projekt jest w stanie zmontowanym w worku i jest naprężony bandażem. Dzięki bandażowi płyty nie mogą być oddzielone i wzajemne przemieszczenie.

Pojemność. Zanim wybierzesz akumulator do samochodu, musisz dowiedzieć się, jaki jest pojemność elektryczna. Ten parametr jest mierzony w amperach godzin (a / h). Koszt energii do uruchomienia silnika wzrasta równolegle z wzrostem napięcia baterii, ponieważ trwa dłużej, aby uruchomić rozrusznik. Jednak nabycie baterii o większej pojemności nie rozwiąże problemu z uruchomieniem silnika w zimnym sezonie.

Jak wybrać baterię do samochodu? Najpierw musisz zwrócić uwagę na jego biegunowość. On ma dwa: odwrotne i bezpośrednie. Są oznaczone jako plus i minus w sprawie.

Jeśli wybierzesz akumulator do samochodu marki, musisz zwrócić szczególną uwagę na lokalizację. W samochodach amerykańskich i koreańskich, baterie są umieszczone w standardzie: w komorze silnika, po prawej stronie silnika. Przewody zaciskowe są ustawione tak, aby plus był po lewej. W innym przypadku bateria do samochodu będzie musiała wybrać spośród polskich, ukraińskich i białoruskich.

Jak wybrać baterię do samochodu o rozmiarze, jeśli są nieznane? Musisz poprosić sprzedawcę o środek taśmy i zmierzyć jego wymiary, a następnie kierować się nimi na otrzymane rozmiary. Należy również zwrócić uwagę na uchwyt baterii.

Ważne jest nie tylko wybranie baterii do samochodu, ale także wydłużenie okresu eksploatacji urządzenia. W końcu im dłużej trwa, tym lepiej. Podstawowym warunkiem dobrego działania tego urządzenia jest temperatura powietrza. Im niższy jest, tym gorszy będzie penetracja elektrolitu między porymi płyt. Z tego powodu prędkość reakcji jest mniejsza, a czas rozruchu silnika jest zwiększony.