206 Shares 9292 views

"Mitsubishi Pajero 2": funkcje, recenzje, zdjęcia

Samochód "Mitsubishi Pajero 2" stał się jednym z najbardziej znanych pojazdów terenowych z lat dziewięćdziesiątych. Dla miłośników terenowych w Rosji samochód stał się niezawodnym pomocnikiem w trudnych sytuacjach na nierównym terenie. Jeep, z którego można niewątpliwie nazywać, wykazał się wielką "uporem" i ciężkim temperamentem. Dosłownie pod koniec 2015 r. Na rynku rosyjskim pojawiły się czwarte pokolenie "Pajero". Ale jeśli budżet jest ograniczony, a wybór dotyczy używanego SUV, możesz spokojnie zakupić "Pajero 2". Konieczne jest zbadanie technicznych części samochodu, aby zrozumieć, dlaczego zasługuje na uwagę i szacunek fanów "off-road" nawet w warunkach miejskich.

Historia modelu

Drugie pokolenie "Pajero" zostało wydane w 1991 roku, a sprzedaż rozpoczęła się w tym samym roku. Po sześciu latach udanej sprzedaży, nie tylko w ojczyźnie Mitsubishi, w Japonii, ale także w Stanach Zjednoczonych i Europie, w 1997 r. Pokolenie przeszło głębokie restyling, a następnie zostało wydane na kolejne dwa lata. Jednak po tym, jak produkcja zakończyła się w Japonii, oznaczona trzecią generacją, Pajero 2 produkowano od kilku lat w fabrykach w Indiach i na Filipinach.

Konstrukcja nadwozia i zewnętrzna

Przez całą dekadę SUV produkowano w kilku stylach nadwozia, a mianowicie w drzwiach trzydrzwiowych i pięciodrzwiowych. Z kolei trójdrzwiowa wersja mogła być produkowana w modyfikacji z miękkim dachem o nazwie Canvas Top. Ostatnia odmiana jest bardzo trudna do znalezienia w tej chwili w dobrym stanie, biorąc pod uwagę wiek modelu.

Jeśli spojrzymy na "Pajero 2", którego zdjęcie można zobaczyć w tym artykule, trudno powiedzieć, że model ten miał ponad dwadzieścia lat. Dodatkowo drugie generacji SUV nie różni się znacznie od czwartej na zewnątrz i wygląda całkiem imponujące i brutalne. Oczywiście "Pajero" nie porównuje się z luksusowym samochodem "Lincoln Navigator" iz elitą "Nissan Navara". Ale w każdym razie zewnętrzna powierzchnia jest wykonana w dość ścisłych proporcjach, a jakość dróg jest prawie niemożliwa do ukrycia za potężnym ciałem.

Salon

Właściciel dowolnego nowoczesnego jeepa może zadziwić salonem "Pajero 2", ponieważ wszystko wygląda niekoniecznie ze względu na orientację w kierunku jazdy terenowej. Na centralnym panelu znajduje się podium z trzema instrumentami, mianowicie: termometrem, krenometrem i wysokościomierzem. Dzięki tym urządzeniom można bezpiecznie jechać na terenach terenowych. Dużym plusem jest przegląd, który Japończyk zdał sobie sprawę z powodu dużej powierzchni oszklenia i wysokiego lądowania, dzięki czemu można kontrolować wszystko wokół wzroku z dużej wysokości.

Warto wspomnieć, że komfort salonu "Pajero 2" jest na odpowiednim poziomie. Przednie siedzenia mają podłokietniki dla wygody, aw wersjach pięciodrzwiowych znajduje się autonomiczny piec do ogrzewania pasażerów z tyłu. Ponadto istnieją wersje z trzecim rzędem siedzeń, które będą transportować więcej pasażerów. Oczywiście wygoda tych osób siedzących w trzecim rzędzie jest pod wielkim pytaniem, ale nadal pozostaje – pojemność na wysokości. Pokrywa bagażnika otwiera się poziomo z powodu rezerwy, która jest zabezpieczona od zewnątrz, a pojemność bagażnika może zmieniać się w zależności od modelu i modyfikacji.

MMC "Pajero 2": charakterystyka silników

Drugie generowanie "Pajero" otrzymało olbrzymią serię agregatów prądotwórczych, zarówno benzynowych jak i wysokoprężnych. Elektrownie benzynowe można znaleźć w ilościach od 2,4 do 3,5 litra o mocy od 103 do 280 litrów. Z. Jednostki Diesla mają mniejsze odmiany i są reprezentowane przez władcę od 2,5 do 2,8 litra o maksymalnej mocy 103 do 125 litrów. Z.

Najbardziej udany silnik benzynowy miał objętość 3,5 litra i pomógł wydobyć "Pajero" z cenionymi "setkami" w mniej niż 10 sekund. Maksymalna prędkość w tej konfiguracji wynosiła 185 km / h, a zużycie paliwa wynosiło średnio 14 litrów. Jeśli mówimy o "diesel", najlepszym osiągi był turbo o pojemności 2,5 litra. Oczywiście maksymalna prędkość i dynamika przyspieszenia nie wyniosły odpowiednio tyle samo (odpowiednio 150 km / h i 16,5 sekundy), ale zużycie paliwa (11 litrów na 100 km) i wysoki moment obrotowy sprawiły, że prowadzono działalność off-road.

Przekazanie

Drugie generowanie "Pajero" oznaczało zwolnienie systemu napędowego na wszystkie koła, zwanego Super Select 4WD. Główną cechą była możliwość ciągłej jazdy w trybie napędu na wszystkie koła. Możliwe było również poruszanie się tylko w trybie tylnego napędu. Charakterystyką "dystrybucji" była możliwość blokowania różnic międzyosiowych w trybie 4WD i łączenia zredukowanej biegi. W tym czasie system Super Select był innowacyjny i dlatego został zainstalowany tylko w drogich wersjach SUV. Tanie wersje otrzymały prosty system Part Time 4WD, który nie miał trybu blokady różnicowej. Dlatego stała jazda w trybie 4×4 była szkodliwa dla samochodu.

Najdroższym i najwyższej klasy wyposażeniem była również automatyczna skrzynia biegów, która z kolei miała kilka trybów ułatwiających jazdę w różnych warunkach. Tryb normalny umożliwił poruszanie się po płaskich drogach dobrym haczykem i suchą ściereczką. W trybie zasilania "maszyna" zaczęła przyspieszać i zmienić biegów nieco szybciej. W najbardziej użytecznym trybie Trzymaj samochód bez jakiejkolwiek ingerencji może pokonać złożone obszary śniegu i lodu ze względu na płynną zmianę biegów i możliwość startu z drugiego biegu.

Podwozie

"Mitsubishi Pajero 2" miał dość ciekawy system zawieszenia: sprężyny były używane od tyłu, a zawieszenie było zależne, z przodu zastosowano niezależne zawieszenie skrętne. Ta opcja umożliwiła osiągnięcie gładkości podczas jazdy off-road, i warto zauważyć, że system ma uzasadnienie. Szybkie zatrzymanie maszyny wielotonowej spowodowane jest wystarczająco dużymi i mocnymi hamulcami tarczowymi, a bezpieczeństwo zwiększa poduszki powietrzne, ABS i silne ciało są nieprzepuszczalne.

W końcu chciałbym dodać, że jeśli potrzebujesz wygodnego samochodu o zwiększonej przepustowości i przepustowości, niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem jest "Pajero 2". Opinie o tej maszynie można znaleźć tylko pozytywnie. Są "zaplombowane" i prawie nie gniące ciało, bardzo silne zawieszenie i wygodne wnętrze – wszystko, co jest niezbędne do komfortowego ruchu w każdych warunkach terenów trudnych, a nawet w mieście.