80 Shares 6898 views

Dwarf Husky (Alaskan Klee Kai, mini Husky, miniaturowy husky): opis rasy

Alaskan Klee Kai lub karzeł Husky odnosi się do północnych ras psów i jest zabawny i rozrywkowy charakter. Rozgarnięty pies będzie szybko znaleźć podejście do wszystkich członków rodziny, stając się nieodłącznym towarzyszem.

Jak i kiedy przyniósł rasy?

Rasa Kli-kai pierwszy wywnioskować gody Siberian Husky i Alaska, i do zmniejszenia właściwości wymiarowe do krycia dodany husky i American Eskimo psa, który wnosi unikalny średnich rock, który nie jest drogi właściwości karłowate.

Zacznij hodowli mini husky cus-kai umieścić Linda S. Spurlin Alaski w latach siedemdziesiątych. Ona została hodowli na prawach prywatnego właściciela, a pod koniec lat osiemdziesiątych wolno używać wyścig dla ogólnego rozcieńczania.

Dwarf Husky nazwa rasy pierwotnie miały wspólnego – CUS-kai, ale z powodu tendencji politycznych w '95 były one klasyfikowane do Alaski CUS-kai-kai i kli. Następnie łącząc rodzaju stało się po klubach ras uznanych i rzadkie rasy stowarzyszenia.

Charakterystyka zewnętrznych cech

Pies cus-kai posiada następujące cechy zewnętrzne:

 1. Przejście od przedniej części do pyska umiarkowane. Czaszka ma kształt klina pysk zauzhaetsya nosa.
 2. Wielkość wylotu lufy jest równa wielkości główki od czaszki do czoła. Dolna szczęka nie jest przydzielona. Warga korzystnie czarny, lecz przyjąć, zapalniczkę, psy dla wątroby koloru brązowego białe paski.
 3. Nosa korzystnie czarny, lecz dopuszczalne, białawe plamy (pokrywa śnieżna) w jaśniejszych odcieni – ciemnoszarym.
 4. średnie oczy sadzone lekko ukośnie. Obraz rogówki może być różne, mogą być łączone w różnych odcieniach. Kształt oczu lub migdałów lub kształt owalny lub okrągły. Obręcz wokół oczu powinny być czarne, natomiast jasne kolory – ciemnoszary.
 5. Uszy wyprostowane, trójkątne, zaokrąglone końce, są ułożone prostopadle do głowy. Gęsto pokryte włosami. Wyglądają świetnie w stosunku do głowy.
 6. budowa ciała: średniej wielkości kręgosłupa szyjnego wygiął się i wychował. Podczas pracy pies ciągnie szyjki tak, że głowica jest równoległa do ciała. Topline, od kłębu i przed linią mostka. Mostka się szeroko owalne, lekko wystające poza linię przednich nóg. Zad mocny. Lędźwiowego skrócone i silny, i ma płaską klatkę piersiową pachwiny.
 7. Łapy gładkie łopatki sięgają pod kątem około 100 stopni względem ostrza. Śródręcza krótsze lekko nachylony, inną wytrzymałość i elastyczność.
 8. Tylne nogi nieznacznie od siebie, Shin trzon tworzą niewielki kąt w stosunku do pięty i stawów skokowych, które tworzą kąt 90 stopni względem ziemi.
 9. Łapy tworzą kształt owalny i mają grubą wełnianą pokrywę. Klocki o grubości i gęsty.
 10. Ogon puszyste i owija się precla. Końcówka jest pomalowane na ciemniejszy odcień.
 11. Szata podwójna. Pile w szyjce jest dłuższy niż na ciele i tworzy bramę. Podkładowa gruby i miękki, służy jako podparcie dla górnej warstwy płaszcza.

Wzrost i waga

Dwarf Husky różne trzy parametry wymiarowe:

 1. Klee Kai, które rośnie do 35 cm i o wadze do czterech kg.
 2. Miniaturowe Husky jest w zakresie wzrostu od 34 do 39 cm i kategorii wagowej od 4,5 do 6,9 kg.
 3. Standardowe Kli-kai wzrasta od 39 do 44 cm, o wadze 7,2 do 11 kg.

Wysokość psa przekracza 44 cm, można uznać za wadę, a powyżej 45 cm – w imadle odsunięcie. Te psy nie nadają się do konkursach.

Funkcje koloru i wełny

Psy rasy Husky karłowate mają cztery typowe ślady:

 • szary i biały;
 • czarne i białe;
 • czerwony i biały (pod czerwonym kolorze średniego koloru cynamonu lub kasztan);
 • biały – kolor uznane stosunkowo niedawno i nie zawsze są dopuszczeni do uczestnictwa w wystawach i hodowli hodowlanych.

POWŁOKI CUS Kaew podzielony standardowe i długo włosach. Jednakże długość pala nie może ukryć naturalną sylwetkę. W przeciwnym razie właściciel włosów jest zbyt długa ryzykuje utratę konkurencji i są oznaczone „brak”.

cechy psychologiczne

Jeśli naprawdę wygląda jak husky, to istnieją znaczne różnice w charakterze tych skał w wyglądzie CUS-kai:

 • miniatura husky inna dyspozycja wesoły i uwielbia brać udział w grach na zewnątrz, nigdy nie poddawaj się zabawy na świeżym powietrzu lub wziąć udział w długie spacery;
 • Pies nosi ciężkie samotności, dlatego rasa ta nie jest odpowiednia dla tych, którzy spędzają dni z dala od domu;
 • CLI-kai nie szczekać i komunikować się z właścicielem, poszczególne dźwięki „mowy” psy są bardzo podobne do ludzkich głosów, można również zauważyć, umiejętności wokalne u psów tej rasy i sztuki prania z użyciem przednie łapy, jak koty;
 • pies jest bardzo czuły i posłuszny ze swoją rodziną, a obcy trzymane straży;
 • To dobrze reaguje na szkolenia, zapamiętywania liczby poleceń i ukończenie go z przyjemnością;
 • Można łatwo żyć w warunkach mieszkaniowych i wiejskiej;
 • nie jest w konflikcie z innymi zwierzętami. Znakomicie dogaduje się z dziećmi, nie wykazujące agresję.

Dla wszystkich psychologicznych cech karłowatej Husky uznane jako idealny pies rodzinny, zdolny, jeśli to konieczne, aby bronić swego pana.

Jak wybrać szczeniaka?

Szczenięta Alaskan cus-kai w młodym wieku nie może wykazywać oznaki rasy. Nabyć zwierzę jest zalecany w wieku ośmiu miesięcy, gdy jest on utworzony kęs, przeprowadzone testy na masce zwrotnego kolor i dokonaniu niezbędnych szczepień. Jeśli szczeniak sprzedawane na wystawach, należy odnieść się do autorytatywnych specjalistów, którzy będą w stanie zidentyfikować błędy i braki zwierzęcia łatwo. Zaleca się również, aby kupić zwierzęta w specjalnych szkółkach lub z zatwierdzonych hodowców wiarygodne, ale nie z rąk lub w Internecie.

Husky karzeł koszt waha się od dwóch tysięcy w dolarach, co wskazuje na rzadkość rasy. Zdaniem ekspertów, cus-kai uzasadnić takie inwestycje – jest wielkim przyjacielem i towarzyszem, który będzie członkiem rodziny przez długi czas, ponieważ długość życia psa wynosi 11 do 17 lat.

subtelności opieki

Dla CUS-Kai, jak również dla syberyjskiego husky, bardzo łatwo dbać. Te psy są różne i czystość rzadko iść brudne. Wielu przedstawicieli tej rasy wydać około jeden i pół godziny do codziennej higieny. Nie zostały one wyrażone psowatych zapach i smród z ust. Jedyną rzeczą, która nie może oczyścić, to nogi stojąc na mokrej i błotnistej pogody.

Podczas opieki nad miniaturowym husky należy przestrzegać kilku prostych zasad:

 1. Kąpać psa rzadko, ponieważ nie jest praktycznie ulec chorobie i nie jest uczulony.
 2. W związku z rzadkim grzebieniem pierzenia płaszcza potrzeba to konieczne.
 3. Aby uniknąć chorób jamy ustnej, trzeba czasu, aby wymienić zabawki gumowe.
 4. Uszy są słabym punktem, więc należy dać im uwagę.
 5. Posiłki powinny być zróżnicowane, ponieważ mini-Husky, wraz z aktywnym stylu życia mogą odpocząć w południe. Dieta włączenie i żywności suchej i mokrej PET, witamin w formie słodyczy i warzyw. Umiarkowane spożycie słodyczy nie zaszkodzi psa.
 6. Dwa razy w roku, należy ostrzyc pazury.
 7. Ze względu na gęstą podszycia cus-kai nie trzeba dodatkowo ciepłe ubrania w zimie. I z tego samego powodu, nie powinien być długi czas na słońcu w lecie.

uwodzenie

Dwarf Husky jest właścicielem grubej wełny, która jest zalecana czesać raz w tygodniu, stosując fumigację lub gęsty grzebień. Gdy nastąpi sezonowy pierzenia, odstęp między czesanie wyciąć dwa do trzech dni, aby wyeliminować ubijania maty z wełny.

Wymagania dla wybieg dla zwierząt domowych

Warunki pies miejskie niezbędne, aby zapewnić wybieg na rozległym terenie z organizacją merrymaking, oraz w miejscach publicznych, pożądane jest, aby nie obniżyć psa ze smyczy.

Jeśli zwierzę jest trzymane w zagrodzie wiejskiej rezydencji, to trzeba zwrócić uwagę na zachowanie zwierzęcia.

Klee Kai naprawdę dobre wykopów Wykop pod ogrodzeniem, a to może być niebezpieczne dla jego zdrowia. Po tym wszystkim, z krewnymi i przyjaciółmi w pułapkę stoczni Czy partii niebezpieczeństw.

Wybór diety

Mini Husky nie jest szczególnie wrażliwy na jedzenie. To może być przypisana do dziedziczną charakterystyki nabytej z ras rodzicielskich.

Pet nie trzeba kompilować specjalną dietę. Jest łatwo zadowolić, oferując zbóż lub warzyw. Podczas karmienia zwierząt powinny być zgodne z zasadą „nie objadać.”

Jeśli używasz suchej karmy, eksperci doradzają nabyć żywność najwyższej jakości, przeznaczone dla młodych i aktywnych psów.

Możliwe choroby i szczepień

Ponieważ wydzielanie w tym gatunki nie stwierdzono żadnych uszkodzeń genetycznych, a co za tym idzie właściwości choroby w CUS kai NO. Jednak zawsze pozostaje ryzyko ekspozycji na typowe owrzodzenia psów, takich jak zapalenie pęcherza moczowego, biegunki, pcheł, porostów, przeziębienia i zatrucia.

Bardzo rzadko można wykryć choroby krwi, w której nieunikniona śmierć, jeśli nie zostaną podjęte działania w zakresie leczenia. Ale to raczej wyjątek od reguły.

Pomimo doskonałego zdrowia, szczepienia cus-Kaew jest nadal konieczne.

Pierwszym szczepieniu planuje kompleksowe hodowcy gdy szczenię osiągnie wieku 8-9 tygodni i powtarzania – po 3-4 tygodniach.

Późniejsza szczepień ochronnych jest przeprowadzane w odstępie jednego roku.

Kompozycja szczepionki zawiera środki będące w stanie wytrzymać takie dolegliwości jak parwowirusa psów (krwotoczny), zapalenie jelit, pyroplasmosis, leptospirozę, klejowych i wścieklizny.

Jak Knit CUS Kaew?

Ze względu na niewielkie rozmiary i młodzieńczej skale nie jest łatwo znaleźć partnera do rodzajowego hodowli. Również w różnych stowarzyszeniach psów, istnieją różne standardy dla rasy. Poza tym wszystkim, to jest trudne do określenia rodzaju wad.

Do hodowli powinno korzystać z usług zaufanego przedszkola, a nawet lepiej wybrać partnera w historycznej ojczyźnie, ale jest to dość kłopotliwe i kosztowne.

Przed lepki, obaj partnerzy muszą przejść robaków zapobiegawczego i mieć dobrą kondycję fizyczną i zdrowie.

Również wymaga obecności doświadczonych koparki psa dziania, ponieważ rasa jest dość rzadkie i drogie.

rodzicielskie błędy

Cechą Alaski CUS-kai jest możliwość natychmiast uchwycić zespół i wciągająca do ludzkiego głosu, w tym jego imitacji. Na mocy tych funkcji trzeba wiedzieć, co można i nie można zrobić w wychowaniu zwierzęciem:

 • pies powinien mieć wystarczająco dużo czasu na odpoczynek odzyskać zużyta energia;
 • nie można zostawić zwierzę w spokoju przez długi czas, a pozostawiając za jakiś czas, zamknąć okna i balkony, tak że skoczek nie ma ochoty wyskoczyć na ulicę i kaleka;
 • bo cus-kai są towarzysz pies, każde działanie powinno być dzielone przez właściciela i zwierzęcia. będzie zabawiać i zachwycać lojalnego przyjaciela.

Mini Husky – wyłącznym rasy, podobny w wyglądzie do słynnego husky, ale jest dokładnym przeciwieństwem pod względem charakteru. Pies nie boi się zimna lub miejskiego smogu. Równie komfortowe uczucie, w mieszkaniu, jak iw kraju. Nie powodują żadnych problemów i chętnie odpowie na dobrą opieką. Ponadto, jest to wspaniały i wierny przyjaciel i niania, nie boi się powierzyć dziecko. Uzyskanie takiego towarzysza, jak mini-Husky (CLI-kai), polega na hałas i wesołość. Z nim nigdy nie poczuje nudy lub samotności.