641 Shares 8941 views

Pies rasy terier Zachodni Biała: zdjęcia i opinie

Highland White Terrier – mały pies o wyglądzie zabawki miękkie. Niemniej jednak nie należy do psów, które mogą być od czasu do czasu na spacer po centrum handlowym i pokazać jej przyjaciół. Ten pies – wspaniałym myśliwym: mądry, odważny i lekkomyślny, zdolne do podejmowania własnych decyzji.

Z historii tej rasy

Dokładne informacje o tym, kiedy nie było White Terrier rasa przetrwała. Zwierzęta te były hodowane w Szkocji, ich przodkowie Zakłada kern- i szkockie teriery. Celem tych zwierząt – Norn polowanie. Te małe pracowity piesek wykorzystywane do polowania zwierząt Norn i małych gryzoni.

Pomimo jego niewielkie rozmiary, Terrier, biało – zwierzęcia energiczny, odważny i błyskotliwy. Dlatego zawsze wypełniły swoje zadania. Jak podziemnej myśliwego, powinien dostać się do otworu, aby wypędzić z niego bestię na wygraną w walce i wyciągnąć martwego zwierzęcia. Ponadto, West White Terrier zawsze był ceniony przez człowieka za jego pomoc w eksterminacji gryzoni domowych.

Przypuszczalnie białe teriery były hodowane pod koniec XIX wieku w górzystej części Szkocji. Hodowca Donald Malcolm planuje wnieść doskonały myśliwy borsuka, królika i lisa. Wydawałoby się, że biały kolor – to zbyt niepraktyczne dla psów myśliwskich. Jednak Malcolm doszedł do innego wniosku po przypadkowo postrzelony podczas polowania jego ulubionym – rudowłosą terrier, który wziął na lisa. Więc zaczął celowo wybrana do hodowli tylko białych szczeniąt.

cechy zewnętrzne

Zachód White Terrier, którego zdjęcia opublikował artykuł, ma wszystkie cechy tego typu psa – niewielkich rozmiarów, wysoko osadzone uszy, i nigdy nie reagują na ogonie. Ten mały pies pokazuje cuda siły i aktywności w połączeniu z zabawnym wyglądzie i niepowtarzalnym charakterem.

Dość krótkie kończyny, bardziej płaskie niż, na przykład, Terier szkocki, białe krawędzie umożliwiają łatwe przeciskanie się między skały i gęste włosy, które zakrywa głowę i szyję, chroni przed ukąszeniami przeciwników.

Myśliwi już dawno zauważył, że biały terier wśród wrzosów i ciemnych skał widać znacznie lepiej niż jego czerwony, piasek lub szarych kuzynów. Dlatego kolor biały psa otrzymał bezwarunkową zgodę myśliwych. Do tej pory istnieje kilka szkockich rodzin arystokratycznych, które zawierają tylko te teriery.

kolor tajny

Biały pies terier – przedstawiciel rzadkich przypadkach, gdy potrzebna jest biała farba genu dominującego. Szczenięta tej rasy są zawsze rodzi się tylko biały. Z tego podsumowali naukowcy swój stan homozygotycznych. Uważają, że jest to wynikiem mutacji genu czarnym.

Wzrost i waga

średnia rasa pozwala na wysokości 20 cm od kłębu (kobiety) do 30 cm (mężczyźni). zwierzęta waga nie powinna przekraczać 9 kg suki mogą być nieco łatwiej – 7 kg.

budowa ciała

Dziś wielu małych pies myśliwski ras powszechne w świecie. White Terrier z nich jest liderem. Animal zagęścić tułowia, opracowany i mocne lędźwie staje się niezbędnym narzędziem do polowania Norn zwierzę. Zewnętrzne grys zwrotnicowe i więdnie znajdują się na jednym poziomie, biodrach i ramionach silnych.

głowa

Niezbyt pogłębiany, pokryta gęstym włosem. Ma zaokrąglony kształt, kości policzkowe nie są na korzyść jego konturu. Czaszka jest lekko zwężone od uszu do oczu. Długość lufy nieco mniejsza niż odległość od szyjki do oka. Duże grzbiety czoło uzyskując klarowny, dość gwałtowne przejście od czoła do wylotowe.

Silne szczęki zapewniają prawidłowy zgryz – dolne zęby zachodzą na szczyt bez przerwy. Nos jest dość duża. Ale pasuje gładko do kształtu pyska. Zazwyczaj lobe czarny nos.

Ciemne oczy, szeroko rozstawione, średniej wielkości. Są masywne grzbiety czoło. Blond Kolor oczu jest uważane za wadę.

Uszy małe, spiczaste, ustawione prawie idealnie – nie powszechnie, a nie blisko. Ich okładki aksamitny, ale grube futro. Niepożądany tow.

Szyi w odniesieniu do głowy jest dość długie i muskularne. Stopniowo rozszerzony do bazy i płynnie pochyłych ramionach.

kraniec

Biały ma proste, krótkie, muskularne przednie nogi są pokryte grubą napięty krótkimi włosami. Łokcie znajdują się jak najbliżej klatki piersiowej. To zapewnia łatwe przemieszczanie przednie nogi podczas jazdy.

Zaokrąglone przednie kończyny tylne o wiele dłużej. Są silni, nie ma informacji o siebie palcami, który obejmuje sztywne, jak również na szyi, z wełny. Tylne nogi są krótkie i suche. Są one znacznie mniejsze, palce na nich dobrze utrzymane. Pazury i opuszki czarne palce.

tułów

White Terrier posiada zwartą i piękne ciało. Ma idealnie prosto, szerokie i mocne lędźwie. Pierś wystarczająco głębokie, istnieje silny łukowate żeberka w górnej połowie. Z tego powodu wydaje się, że po obu stronach mieszkania.

ogon

Jego długość wynosi więcej niż 15 cm. Jest ona pokryta twardą sierścią, ale dłużej niż na stopach. Ogon prosto i podniesiony.

ruchu

White Terrier różni się od wielu małych ras zaskakująco łatwe i swobodnego chodu. Kończyny przednie łatwo przesunąć do przodu od ramion. Ruch kończyn tylnych są mocne, wolne, ale nie można nazwać zamiatania. W dolnej części nogi podczas ruchu idzie pod ciałem.

wełna

Głównym futro jest gruba sierść. Jego długości. – 5 cm, podkład jest dobrze zdefiniowany, miękkie, krótkie i szczelne. Kolor – tylko biały.

charakter

Zachód White Terrier – ciekawy, odważne, aktywne i bardzo energiczna istota. Te psy wymagają ciągłej uwagi gospodarzy. Oni dobrze się dogadać, jak osoby dorosłe, jak i dzieci. Jeśli dziecko przyjazny dostosowane White Terrier jest długi czas na jego grę.

Oni dobrze się dogadać z tymi psami i innymi zwierzętami, ale należy pamiętać, że Biały nigdy nie przegapisz okazję pokazać swoje przywództwo. Dlatego już od najmłodszych lat należy uczyć szczeniaka, że dla kotów, królików i innych zwierząt w domu polowanie nie jest konieczne. problemy z zachowaniem w tych psów są niezwykle rzadkie, często pojawiają się u zwierząt niepotrzebnie psują szczeniaka. W tym przypadku, mogą stać się zbyt niezależny i uparty.

Jego pan White Terrier zaufać bezgranicznie. Pomimo niewielkich rozmiarów, jest zawsze gotowy, aby go bronić.

Jest to bardzo spokojne i przyjazne towarzyszami, z których wszyscy rzadko stosowane w polowaniu. Są one idealne dla początkujących hodowców psów, którzy nie mają doświadczenia ze zwierzętami.

Pielęgnacja i konserwacja

Po maleńka White Terrier będzie w domu, należy natychmiast niech wie, kto tu rządzi. Jeśli on nauczył się lekcji dobrze, żadnych problemów w przyszłości. Te białe psy są łatwo przeszkolony, wyszkolić. Mogą nawet wykonać niektóre ewolucje. Ale brak uwagi może mieć negatywny wpływ na ich zachowanie. Znudzony, szczeniak znajdzie coś, ale najprawdopodobniej nie będzie jak właściciel.

White Terrier, ze względu na swoją działalność, nie może być ograniczona do krótkiego spaceru. Chodzenia ze zwierzęciem powinien być długi czas, najlepiej z aktywnych gier i aktywności fizycznej.

Podobnie jak większość terierów, wylinka w White nieobecny. Dlatego konieczne jest co najmniej 3 razy w roku trimmingovat pies. Można to zrobić samemu, ale lepiej jest powierzyć tę pracę profesjonalistom. Eksperci nie polecam używać do tego celu maszynkę, jak to psuje strukturę wełny. Właściwie traktowane wełna pozwala pies nie brudzą powodu sztywnej i zwartej strukturze włosa. Aby upewnić się, że zwierzę zawsze wyglądała schludnie i zadbane, regularnie czesać go ze sztywnym pędzlem.

karmienie

Wszystkie psy jasne kolory (białe) są szczególnie predysponowane do alergii pokarmowych. Uzasadniony dieta zwierząt – ma kluczowe znaczenie dla ich zdrowia.

Przede wszystkim, należy spróbować wyeliminować gotowej suchej i konserwy. To prawda, że wyroby hipoalergiczne dla psów, ale wszystkie takie same, i są one dość wysoki procent zawartości białka.

Podstawą paszy musi być biały ryż kasza. Przy wyborze mięsa, należy pamiętać, że te rodzaje diet, jak kurczaka lub wołowiny, również powodować alergie.
Być zrównoważone menu dla swojego zwierzaka pomoże doświadczonego weterynarza. Początkujący właściciel powinien być dobry, aby dowiedzieć się, że jedzenie ze stołu pana nie nadaje się do zwierzęcia.

Podobnie jak większość małych terierów, West Highland dorastać do dziesięciu miesięcy. W tym okresie, właściciele często zastanawiam się, co do karmienia zwierząt dorosłych. Z tym wieku diecie psa wykluczyć mleko, który może powodować niestrawność.

Psy, które biorą udział w ekspozycji w okresie zwykle nie dają marchew i buraki, a także witamin, które zawierają wodorostów lub karoten – powodują żółknięcie wełny.

Dorosłe psy są karmione dwa razy dziennie. Po przycięciu zwierzaka potrzebne leki, które pobudzają wzrost włosów. Zachód, podobnie jak wszystkie włosach psów przeciwwskazane biotyna, co powoduje wzrost miękkiej sierści i podszerstka.

White Terrier: Opinie

Dziś te urocze białe pieski często wykorzystywane jako rodzaj i czuły towarzyszy. Właściciele są bardzo zadowoleni z ich czworonożnych przyjaciół – są aktywny, wesoły i stanie podnieść swój nastrój, nawet gdy smutno na sercu.

Wielu właścicieli uważa, że dużą zaletą tych psów jest to, że rozwijają się w warunkach mieszkania w mieście i na wsi, w zagrodzie. Twierdził on, że White Terrier odziedziczył wszystkie pozytywne cechy terierów i nie podniósł negatywne.