871 Shares 5778 views

Turecki Angora – baleriny na pointe łabędziego puchu

Muzułmański Wschód do kotów szczególny szacunek. To zwierzę Mohammed. Ale co rasa należała Pussycat którego sen był tak boi zakłócania proroka, który wolał odciąć rękaw szaty? Irańczycy twierdzą, że perski, a mieszkańcy byłego Imperium Osmańskiego Uważa się, że to był turecki Angora. Rasy kotów, nazwany po mieście Ankara (w dawnych czasach nazywano różnie trochę), o którym mowa w pismach zachodnich turystów do XV wieku.


W patrona XVI Pietro Della Vale powstał nieudaną próbę doprowadzenia te dwa koty w hodowli we Włoszech. W XVII i XVIII wieku Angora stało się bardzo modne w sądach Richelieu i Marii Antuanetty. Ale potem przyszedł boom „perski” zarówno mieszanej rasy. Przywracanie angora został założony przez Niemców w latach 20-tych XX wieku w Norymberdze. Z czysto niemieckiej dokładności one opisane cechy rasy, a później przyjęte normy. W Rosji, Turkish Angora nie było dawno temu, ale szczyt jej popularności nastąpił w wojnie rosyjsko-tureckiej. Imperial ulubiony książę Potiomkin przedstawił Katarzyny II „trofeum” dwa kotki. Przy okazji, w domu Angora był czas, kiedy rasa była prawie zamazane. Tak, że władze tureckie wydał dekret w sprawie zwierząt hodowlanych w zoo, Ankarze i Stambule.

Teraz dla samych zwierząt. Jaką kota – Turecki Angora? Zwierzę jest małe, bardzo zgrabna. Porusza się jakby taniec na pointe puszyste. W świecie istnieje wiele ras długowłosych kotów, ale angora płaszcz jest wyjątkowy – ciało średniej długości, a na szyi, „spodnie” i ogon jak runa falistą. I jest tylko włosy straży, bez podkładu! Naturalny wdzięk Turczynki tylko podkreśla długie nogi z okrągłych klocków, małym spiczastym pysku i duże uszy. Pomimo skromnych rozmiarów, mięśnie w niej dobrze rozwinięte: ciało prawdziwej baletnicy, szczupły, stonowanych.

W Rosji, uważa się, że obecnego Angora turecka Jest ona biała jak śnieg, ale tak nie jest. W rzeczywistości średnia może być wiele różnych kolorach: kremowy, niebieski, czerwony, czarny. I ich pochodne, „dym”, „bawełna”, „bury”. Najważniejsze, że był to jeden kolor, wolne od zanieczyszczeń, a skóra nosa i poduszki łap były głównym ton kolorze. Jeśli chodzi o kolor oczu, najbardziej cenione w Turcji „Ankara Cady”: jedno oko kot będzie niebieski, a drugi – na pomarańczowo. Ale to jest – hołd czci „Ojca Turków” Atatürka, który, jak wiemy, też były innego koloru oczy.

W Rosji, modne białe koty o niebieskich oczach, chociaż takie osoby często cierpią z powodu głuchoty. Z uwagi na tę wadę, w zachodniej nie wolno przekroczyć razem dwóch białych angora, ponieważ z dzianiny 100%, ale rodzą nierozwiniętych i głuchy kociąt. Turecki Angora podlega również inny, tylko jej choroba nieodłączną: Ataksja. Nie zostaną odrzucone, a duży procent prawdopodobieństwa choroba kociego kardiomiopatii przerostowej. Ale przede wszystkim, rasa ta jest zawarta w liście długich wątroby.

Turecki Angora – aktywny, inteligentny i dociekliwy kot. Ona zazwyczaj wybiera jednego członka rodziny, którego uważa za prawdziwy mistrz. Jeśli priorytetem jest – idealny porządek w domu, to należy wybrać zwierzę z innej rasy. Angora jak włożeniu baterii przez „Dyurasel” – jest ona gotowa do noszenia, i źle się zachowywać w godzinach porannych aż do wieczora. Jej głos melodyjny, a ona często komunikuje się z gospodarzami. Ze względu na brak kłaczków, uwodzenie nie stwarza żadnych problemów.