328 Shares 1937 views

Senegalski papuga – najlepszy towarzysz

Dziś, wiele osób chce znaleźć sobie trochę towarzysza. I nie ma lepszego wyboru niż senegalskiej papuga. Opinie klientów na temat tego ptaka jest tylko najbardziej pozytywne. Niewielkie rozmiary papug (około 20 centymetrów) mogą być niezawodny przyjaciel i towarzysz. On, jak nikt inny, jest w stanie do ciebie, twoje żarty, śmiech i głos zrozumieć. Imitować Zabawna głos na 2 minuty, aby wykonać szeroką gamę ponad 20 zespołów – i to nie wszystko, co może senegalskiego papugę.


Cena ptaka waha się od 250 do 700 dolarów. Ale wierzcie mi, papuga uzasadnia pieniądze na 100!

skąd jestem

Nazwa Senegal Parrot otrzymali od swoich miejscach siedliska – państwa afrykańskiego Senegalu. W ogóle, w Afryce – jest kolebką ptaków.

Największe stężenie papug można zobaczyć w południowo-zachodniej i zachodniej części kontynentu. Mokre lasy i sawanny Gwinei, Nigerii, Kamerunu i Senegalu – to znaczy, gdzie ich przestrzeń. Ptaki gniazdo wolą nie budować na drzewach, podobnie jak reszta ich krewnych, aw zagłębieniach. Chętny do excel we wszystkim.

wygląd

Senegalski papuga malowane bardzo ładne i jasne. Jego skrzydła i tył są ciemnozielone kolor i głowę – szary. Brzuch papugi jest w dwóch kolorach: żółtym lub pomarańczowym. To zależy od tego podgatunku. Mamy ptaki są bardzo piękne i niezwykłe oczy czarne z żółte tęczówki. Zdawały się zobaczyć aż interlokutora. Ponad oczy papuga może nawet określić, w jakim nastroju jest. W Senegalu, czarny i ostry dziób. Jak to ostre, możesz być pewien, czy przestraszony lub zły ptak. Tail – ciemnozielone.

Dorosły senegalski papuga dorasta do 20 centymetrów. Ale jego niewielki rozmiar nie wpływa na inteligencję. Umysł i inteligencja, nie jest gorsza duża papuga Jaco. Waży około 150 gramów.

Senegal – przeżył. A w domu żyje znacznie dłużej niż w naturze. Były czasy, kiedy ptaki żyją do 50 lat.

klasyfikacja

W naturze zamieszkuje trzy podgatunki Senegal papugi. One – główne podgatunki, nosi nazwę gatunku. Wynika to z faktu, że była otwarta dużo wcześniej niż dwa pozostałe, i od razu otrzymał główną tytuł.

Różnica między Senegalu podgatunków Parrot – kolor brzucha. Każdy ma swój własny podgatunek.

Zatem główny podgatunek – senegalus – ma na żółte lub pomarańczowe, żółte brzucha. Papugi podgatunek versteri pochwalić się czerwono-żółty, czerwony czy nie. Podgatunek ptaków mesotypus nasycone pomarańczowy kolor.

Ponadto, istnieją niewielkie różnice w kolorze upierzenia. Dokładniej, w jej jasności i nasycenia. Na głównych podgatunków jest głównie na zielono. Na podgatunków versteri pióra są znacznie ciemniejsze. I papugi podgatunki mesotypus odwrotnie, bledsza.

Jak określić wiek ptaków

W tym celu dodaje się kilka czynników, które trzeba wiedzieć:

1. W terminie 6 miesięcy od Senegalu papug oczy całkowicie czarne.

2. Do 1 roku, brzuch będzie mieć kolor cytrynowy. U starszych ptaków – żółto-pomarańczowy.

3. starszy senegalski papuga, tym bardziej intensywny będzie tęczówka oka.

Generalnie, po ptak jest 6 miesięcy, aby określić jego wiek jest bardzo trudne. Dzięki precyzyjnym może to tylko zrobić test DNA. Wszystkie inne sposoby są indywidualne i pozwalają jedynie z grubsza określić, które stada papug starszy, a kto młodszy.

zawartość

Im starsza papuga, tym trudniej oswoić. Dlatego najlepiej jest podjąć bardzo małe – do 6 miesięcy. Senegalski Parrot – bardzo mądry ptak. Zgodnie z ich inteligencji nie jest gorsza od większych przedstawicieli – Jaco i Aare. Senegal można łatwo odróżnić jedną osobę od drugiej. Te ptaki są bardzo przywiązane do swoich właścicieli. Ale inni ludzie nie są tak przyjazne. Generalnie Senegal nie może znieść konkurencji. Oni nie dogadują się z innymi gatunkami papug. Dlatego lepiej trzymać je oddzielnie.

Senegalski papuga mówi dość dużo i dobrze. On doskonale oddaje brzmienie i emocjonalny ton wypowiedzi. To nie jest pod wpływem siły, na przykład, nierozłączki. W Senegalu, spokojny i miły głos. Ktoś może nie podoba. Dlatego przed zakupem ptaka, wygląd, mówi.

Te papugi są zwinne i przestronny jak komórki. Jest to optymalna wielkość dla ich przyszłego domu – 80-90-80 cm. To jak komórki dla dużych papug afrykańskich takich jak Grays. Wymagane wyposażyć ciemnym kącie, w którym ptaki będą ukryte w razie niebezpieczeństwa. I, oczywiście, układ. Umieścić klatkę jak najwięcej z grubych gałęzi i gałązek do Parrot mógł szlifować swe ostre pazury. Umieścić również niewielki kupalenku wodą. Senegal, jak pływanie.

Co do karmienia

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że papuga jest przeciwwskazane. To białko pokarmy. W żadnym wypadku nie karmić ptaków jajko, chleb i ser. Może to prowadzić do poważnej choroby. Ponadto, ograniczenie nakrętki – to bezpośrednia droga do otyłości.

Najlepiej jest karmić senegalskiej specjalną karmę dla średnich ptaków, które można kupić w każdym sklepie zoologicznym. Także w jego diecie świeżych warzyw, owoców i jagód. Papugi w środowisku naturalnym lubią jeść kwiaty. Ale uważaj tutaj, ponieważ wielu pomieszczeniach zakładów są trujące dla ptaków. Koniecznie niech trawę papugi i gałązek. Na wiosnę można pić sok z brzozy to.

Ponadto miska zawierający żywność klatki powinien być drugą miska z kamieni mineralnych. Oni po prostu muszą mieć jedzenie ptak jest dobrze trawione i przetwarzane.