367 Shares 4747 views

Smooth toy terrier: opis rasy, pielęgnacji i konserwacji

Futro toy terrier na małym rozmiarze. Ale jest pełnoprawnym przedstawicielem rasy.


Zawierają tego psa nie jest trudne, ze względu na terier ma mały rozmiar przeciętnie waży 2 kg, która jest mniejsza niż średnia kota. Oznacza to, że spacer z dzieckiem stale niekoniecznie. Po tym wszystkim, to będzie kosztować całkiem tacę. Jest mało prawdopodobne, że dane te nie akceptują przynajmniej jednego właściciela takiego psa.

Jednak chodzenie kurs rosyjskiego miłości, ponieważ korzystają one zdrowie psów. Więc, zwierzę, które idą, będą mniej bojaźliwy, niż jego towarzysze. Ponadto, ten dzieciak, jak wszyscy inni, jak grać. Najważniejsze – aby wybrać partnera do gry w odpowiednich, bo jeśli pies do gry będzie zbyt duży, zwierzę może być jej boi.

To terier: charakterystyczne zapadka (fragment)

Ten pies reaguje dobrze na treningu. Jest możliwe, aby nauczyć nawet oglądać gospodyni rzeczy, chociaż, oczywiście, jest bardzo zabawny spektakl. Tylko nie zapomnij o wielkości malutkiego psa z trainability. Tak więc, na przykład, dwa płotki metrowe nie była dla niego.

Więc nie wątpię, gładką sierść toy terrier – idealny wybór dla utrzymania mieszkania, zwłaszcza jeśli mają kilka powodów:

 1. W salonie jest mały. Zwierzę nie potrzebuje dużo miejsca.
 2. Twoja praca jest połączona ze stałym odlotów. Ze względu na swoją wielkość, to zwierzę może przekazać ci na jakąkolwiek formę transportu, hoteli i nie ma zakazu umieszczania tej rasy psów.
 3. Chcesz aktywnie zwierzę dla dziecka. Futro toy terrier dość pogodny i zwinny.
 4. Jesteś zagubiony w domysłów na temat tego, co do wyboru rasy psa.

Ogólnie rzecz biorąc, powody wyboru tego konkretnego psa obfitują. Rozczarowany, nie będzie dokładny.

Tak, dbać o włosy opisany dziecko nie jest trudne. Futro toy terrier ma podkładu (jest on uważany za obecność małżeństwa), a zatem ulubionym prawie nie znikną. Wystarczy, aby kąpać się psu 4 razy w roku.

Wskazówka: Nigdy nie kupuj toev rynki, nie prawdziwy hodowca nie ucierpi ona na okruchy, nie zakupić ten „cud” losowego kojarzenia. Ponieważ zwierzęta uzyskane w ten sposób często mają choroby układu nerwowego.

Co dobrego toy terrier?

Opis gatunku będzie kontynuować wymieniając swoje zalety:

 1. psy zabawki są bardzo mało wymagające.
 2. Zajmują mało miejsca w mieszkaniu.
 3. Na szczęście, mają dość dobre zdrowie.
 4. Szata nie wymagają szczególnej opieki. Nie ma potrzeby częstego cięcia, grzebień.
 5. Są przyzwyczajeni do tacki dla kotów.
 6. wełna toyterera nie wywołuje reakcji alergicznych u dorosłych i u dzieci.
 7. Toychik zjada niewiele.

Nawiasem mówiąc, mimo wszystko powyższe, ten pies jest doskonała osłona, która ponadto jest łatwo zabrać ze sobą na wakacje.

Co jest potrzebne toy terrier?

Opisaliśmy główną cechę, która odróżnia sprawnego włosach toy terrier. Pielęgnacja, treść tych psów wymaga pewnych warunków.

Tak, twoje zwierzę będzie potrzebować:

 1. Pies areny. Dzięki nim zwierzę jest przyzwyczajone do czyszczenia. Ponadto, możliwe jest, aby zostawić psa w celu uniknięcia obrażeń, jeśli zostawisz.
 2. Bowl.
 3. Biegunach lub dom pies.
 4. Nożyce pazury.
 5. zabawki dla psów.
 6. Obowiązkowe specjalnego czyszczenia zębów kości.
 7. Szampon dla psów.
 8. Taca.
 9. Torba do przenoszenia.
 10. Odzież dla toy terrier. Jest na chłodny sezon jest koniecznością.

zabiegi higieniczne wymagane rasy

Nie zapomnij sprawdzić oczy zwierzęcia dziennie. Jeśli rogi są wykrywane separacji, ich zdecydowanie powinien usunąć wacikiem nasączonym ciepłą wodą.

Co 4 tygodnie, sprawdź uszy jego zabawki. Nie powinny gromadzić się osady siarki. Nieprzyjemny zapach zakazano również. Czyste tylko widocznych części uszu, aby przeniknąć głęboko do ucha nie może. Vatochkoy je wyczyścić, a w każdym razie nie palcem.

Co 4 tygodnie, sprawdź pazury psa – jeśli są długie, należy je skrócić. W przeciwnym razie mogą odłamać albo kopania w tkance miękkiej.

Szczególną uwagę należy zwrócić na gruczołów odbytu zwierzęcia. Jeśli nagle są wypełnione pachnącym tajemnicy, pies jest nerwowy, pocierając plecy na dywanie. W tym przypadku powinny one zostać zwolnione. Zrób to sam – delikatnie nacisnąć kciukiem i palcem palce na dnie i bokach odbytu.

Czego nie robić z psem

Warto o tym pamiętać i na środki bezpieczeństwa dla swojego zwierzaka. Nie można umieścić psa z nim do łóżka, umieścić na krześle lub taborecie, aby uniknąć obrażeń.

Zabawki dla zwierząt muszą być wykonane z twardej gumy. Szmata szczeniak nie powinien być stosowany, ze względu na ryzyko połknięcia ich część. Jeśli widzisz, że twoje dziecko bawi się z czymś miękkim, nasion, ale nie ciągnąć (dzięki czemu można złamać ugryzienie), ale lekko rozewrzeć szczęk.

Wziąć szczeniaka powinno być prawo – lewo rękę pod piersią, prawo do trzymania. Tak więc, jeśli szczeniak siedzi na prawicy. Utrzymuj szczenię w inny sposób nie jest zalecane. I iść gdzieś indziej w godzinach wieczornych, zostawić zwierzaka światła i mnóstwo zabawek, więc nie martwiłem. Może to być kilka kości na zęby rzucać okruszki. Potem po prostu wie, co zrobić.

Moskwa skała

A co jest toy terrier Moskwa? Brązowy kolor – najczęściej w tych psów. Hodowane rasy stosunkowo niedawno. Charakteryzuje się długim wełnianej płaszcz na korpusie, w szczególności na uszy, ogon i nóg. wełna okresowo tej rasy psów należy wyciąć.

Brzuch płaski. Ostra pysk, duże uszy. Wysokość kłębu 28 cm, ciężar około 3 kg. Kolor płaszcz, jak już wspomniano, zazwyczaj brązowa, ale czasami żółtawy brązowe, czarne, czerń, płowa (zarówno w postaci stałej i tan).

Opisane rasy w Rosji jest bardzo popularne. Ponieważ psy te rozwijają się w mieszkaniach. Podatne na szkolenie i nie powoduje problemów w zakresie pielęgniarstwa.

Dlaczego toy terrier nazwie Moskwa

Co to terier zabawka? Opis rozpocząć rasy z historii.

Pierwszy długowłosą przedstawiciel został uruchomiony w 1957 roku. Jego ojciec był gładkim TOEM, a jego matka była nieco wydłużony wełna. W efekcie, nie było szczenię z niezwykle długi shorstkoy na uszy, ogon i nóg. Został nazwany Cicco. Te niezwykłe runo opłacalne set off na tle swoich kolegów. Dlatego koparki psów z Moskwy, prowadzony przez hodowcę Zharov postanowił skonsolidować te funkcje w następnym pokoleniu.

Wkrótce rosyjski że został skrzyżowany z suką, która ma długie czarne i rude włosy. Po pewnym czasie szczenię pies, i przedstawia trzy długie włosach zabawka terier. Przez miejsce urodzenia, i zostały one nazwane.

Cechy rodowód Moskwa toy terrier

Pies czuje się świetnie w naszym klimacie, a nawet zima nie jest straszna. Pomimo niewielkich rozmiarów, ten pies jest bardzo lojalny wobec swego pana i gotów jest go bronić.

Cechy charakterystyczne: terier

 1. Głowa psa jest niewielka, a więc światło.
 2. Czaszki ma zaokrąglony kształt.
 3. Kopiec w tylnej, nie ulega ekspresji.
 4. Czoło szeroki kształt zaokrąglony, przy czym przejście do pyska jasne.
 5. Bardzo atrakcyjna twarz ostry i płynny, zajmuje 1/3 długości głowy, która jest trochę jak w głowie Chihuahua.
 6. Wargi są cienkie psy, nie mokre.
 7. Nos jest koloru kolorów zwierząt.
 8. Zęby są białe, małe, typ zgryz nożycowy.
 9. Oczy są duże, lekko wypukły.
 10. Uszy cienkie duże, wysokie i szerokie rozmieszczone. Ich krawędzie lekko zaokrąglone lub wskazał.
 11. Wyprostowany lub pół-erekcji. Oprawione z długimi włosami na miękkim rodzaju odkształcenia.
 12. Szyja jest dość długa, ma piękną krzywą.
 13. Klatki piersiowej znajduje się na łokciu, ma małą szerokość.
 14. Kłąb wyraźnie zaznaczony.
 15. więdnie wypukłą górną linię.
 16. Ma krótki, prosty grzbiet.
 17. Wypukły krótki schabu.
 18. Zad jest szeroki, lekko opadający.
 19. Linia brzucha.
 20. Przednie nogi są cienkie i długie.
 21. Mają jasną tylne zagięcie.
 22. Nogi krótkie, zaokrąglone, zacisnęła się w kłębek.
 23. Ogon jest niska, cięte krótki.
 24. Wełna ma długość około 5-6 cm, zasadniczo prosty, choć czasami może być falista. Przymocowane do korpusu.
 25. Na głowie, kaganiec, wewnątrz Łapy – obejmujące trochę krótsze, ale pasuje jak mocno. Na zewnątrz przednich i tylnych łapach – długie i miękkie.
 26. Wysokość w kłębu 19-28 cm.
 27. Rosyjski gładki włosach toy terrier mini waży około 1,5 kg długowłosy rasy przedstawicieli podobnej masie.

pielęgnacja

Toy Terrier nie domagają się odejść. Nie są one wymagane chodzić stabilnie, ponieważ mogą one przejść do podajnika. Ale to nie znaczy, że szczeniaka trzeba zablokować domu i nie iść z nim. On jest szczęśliwy, aby być uruchomiony w dół ulicy, grając z innym toychikami i po prostu dobrze się bawić. Poza tym, podoba mu się w społeczeństwie przyjmującym, a nawet chodzenie.

Jedyną rzeczą, którą musimy pamiętać – ze względu na cechy anatomiczne, te psy marzną dużo. zima, więc trzeba się ubrać zwierzęcia w ciepłym unitard i butami. toy terrier na ubrania sprzedawane w sklepach specjalistycznych.

uwodzenie

Krótkowłosy toev wystarczy tylko od czasu do czasu wykąpać, ale długowłosą niezbędne do grzebienia i więcej. Powinno to być specjalny grzebień, niekoniecznie codziennie. Pomoże to zapobiec powstawaniu grudek scalonych z wełny, co oznacza, że pies będzie wyglądać zadbane. Kąpać swojego zwierzaka często. Przycinanie i przycinanie toyu nie są potrzebne.

Teraz Moskwa rasa, która ma duże zapotrzebowanie zarówno w Rosji jak i za granicą.

Karmienie toy terrier

Szczenię należy podawać ściśle według reżimu. W pierwszych 3 miesiącach są karmione 5 razy dziennie, w wyznaczonym miejscu. Od 3 do 6 miesięcy – 3 razy dziennie. Od 6 do 12 miesięcy – 2 razy dziennie, rano i wieczorem.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy od szczeniaka powstaje prawo karmienia reżimu, pies pamięta gusta nowej żywności dla niej. W tym okresie musi być szkolony nie tylko smaczne, ale zdrowe jedzenie. Menu powinno zawierać: mięso, ryby, nabiał, owoce i warzywa. Jeśli nie zamierzamy uczyć toy terrier na to, że dorastałem, to będzie konieczne, aby porzucić go dla zdrowia żywności.

Wielu Rosjan nie kupują toy terrier, ponieważ cena tego szczeniaka czystej krwi od 500 do 1000 $. Ale na szczęście dla tych, którzy mogą znaleźć uboju. Wszakże takie puppy wart kilka razy taniej. Jednak te teriery może być niezdrowe. Ludzie, którzy kupili psa bez rodowodu, oczywiście, nie chce się z nim rozstać, ale lepiej kupić zwierzęta w specjalnych szkółkach.

wniosek

Teraz wiesz co terier zabawka. Charakterystyka rasy został przedstawiony na uwagę. Mamy nadzieję, że będzie się jasne, czy was pies lub nie nadaje. Postępując zgodnie ze wskazówkami zawartymi w niniejszym artykule, będzie zawsze cieszyć się zwierzaka, a on z kolei przyznają kochasz i oddanie.