637 Shares 7676 views

Jak zrobić szklarnię z rękami?

Jeśli jesteś podnieść kwestię jak zrobić szklarnię, należy najpierw zastanowić się, jaki rodzaj materiału będzie stanowić podstawę konstrukcji. Wystarczy wykonywać pracę na budowie przy użyciu plastikowych butelkach. Jeśli chcesz zbudować szklarnię, która będzie trwać dłużej niż jeden rok, można użyć rur lub starych ram okiennych. Początkujący letni mieszkaniec często wykorzystuje materiały, które są dostępne i nie wiążą się wydawać pieniądze.

Produkcja butelek plastikowych szklarniach

Przed dokonaniem szklarnię, używając plastikowych butelek, trzeba przygotować główny materiał. To powinno być tyle, aby zbudować wielkość konstrukcji. Aby przeprowadzić te prace, można użyć jednego z istniejących technologii. Jeśli chcesz cieplarnianych nie zajmują dużo miejsca, można zrobić to z płytami, które zostaną wykute w plastikowych pojemnikach. W tym celu, dolna i górna część butelki nie może zostać odcięty, a otrzymaną cylindra wyciąć połowę.

Do pękniętych pustych plastikowych można prasować gorącym żelazem, po oddanie górny arkusz papieru. Powstałe arkusze powinny mieć następujące wymiary: 32×17 cm. Muszą być zszyte ze sobą za pomocą szydło. Ostatecznie tkaniny powinny być umieszczone nad sobą. Ponieważ łącznik jest najlepiej użyć gwint przewodu lub metalu miękkiego drutu. Tkaniny wzmocnionej taśmy wstępnie przygotowanych do ramy za pomocą śrub lub gwoździ.

cieplarnianych produkcja ogórków i pomidorów

Jeśli twoim zamiarem jest, aby szklarni na ogórki, możliwe jest użycie nieco inną technikę, która wymaga użycia przezroczystych butelkach z wodą mineralną i ciemności piwa. Chodzi o to, aby na przemian ciemne i przejrzysty pojemnik, która zapewni zrównoważony ilość światła słonecznego. Pomimo faktu, że proces ten jest dość czasochłonne, będzie przewyższać wszystkie oczekiwania.

Podstawa powinna być stosowane do produkcji ekranów, które muszą szyny. Te ostatnie powinny mieć długość, która jest równa oczekiwanej wysokości szklarni. Meble z pistoletu do panelu będą musiały wzmocnić samo wzdłuż wykroju z plastikowych butelek. Jeśli chcesz cieplarnianych okazała cieplej i trwałe, będzie użyć nieco inną technikę. Przed rozpoczęciem pracy na stojaku wzmacniającego bagietki, a potem – w filmie. Nawet wczesną wiosną w tej konstrukcji można sadzić rośliny uprawne nie boją się mrozu.

Wytwarzanie materiałów dla konstrukcji szklarni rur

Wielu właścicieli domów kraju myśli o tym, jak zrobić szklarnię z rury. Jeśli zdecydujesz się zbudować na tym materiale, należy zadbać o obecności innych akcesoriów do pracy. Potrzebujesz drewnianych prętów i płyt, które będą wykorzystywane do jednostki bazowej. Fundament nie jest wymagane, ale grubość płyt podłoża może zmieniać się od 20 do 40 milimetrów. Słupki powinny mieć przekrój kwadratowy o bokach 25 mm.

Jest to konieczne, aby kupić rur PVC, których kolor nie ma znaczenia. Jeśli się wielkość konstrukcji, które są wykorzystywane w artykule, trzeba będzie rur do 30 mm o długości 6 metrów. Takie elementy będą musiały 19.

Ważne jest uzyskanie zbrojenia stalowego, z których średnicę, która odpowiada średnicy rurek używanych. 10 będzie wystarczające pręty zbrojeniowe, długość każdego z których znajduje się 80 cm. Przed szklarni rur, konieczne jest, aby nabyć GHG gęstą powłokę, która musi mieć wysoką wytrzymałość. Jej średnia szerokość wynosi 24 metr. W celu skorzystania z szklarnię było wygodniej jest kupić klamki, zawiasy, jak również materiały eksploatacyjne w postaci aluminiowych lub plastikowych pasków. Jako łącznik można używać małych gwoździ. Struktura drewna będzie obecny, który musi mieć dobrą jakość. Przed użyciem należy go traktować w antyseptycznych lub impregnowanie olejem suszenia.

do rekordu

Jak zrobić szklarnię z butelek plastikowych, już wiesz. Jeśli uważasz, że na własne oczy, ta opcja nie do przyjęcia i chcą cieplarnianych służył jak najdłużej, najlepiej jest użyć rur z tworzyw sztucznych. Ten ostatni może być zastąpiony przez produkt wykonany z metalu. w ten sposób urządzenie cieplarnianych proces ten będzie taki sam.

roboty ziemne

Przed dokonaniem szklarnię z butelek plastikowych lub rur PVC, trzeba wykopać. W tym celu, mistrz usuwa żyznej gleby. To nie tylko przygotować powierzchnię do budowy, ale także wzbogacić glebę w tlen. Ważne jest, aby część układu, który stworzy idealne płaską powierzchnię. Przekątna ostatni być mierzalne, powinny być sobie równe.

Instalacja szklarni

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić szklarnię, ważne jest, aby przestrzegać pewnej procedury. W następnym etapie, na wykorzystanie drewniane belki, które są wykorzystywane w celu utworzenia prostej podstawy. Powstały rama powinna być nakładana na ziemi. Ramy musi zostać wzmocniona, bo to on powinien prowadzić rogi zbrojenia bary. Następnie pręty są gotowe do zainstalowania łuki.

Zawór musi zostać pocięty na cztery równe części, które otrzymały 36 sztuk. Pręty szlifowane są napędzane przez 40 centymetrów, odległość między tymi elementami musi być 65 centymetrów. Na końcach szkieletu, który jest widoczny z ziemi, konieczne jest, aby umieszczone na rurce w odstępie od siebie na tę samą odległość. Dość często początkujący ogrodnicy myślimy o tym, jak zrobić szklarnię. Zdjęcia takich struktur są przedstawione w artykule, powinny one pozwalają na wyeliminowanie błędów.

Metodologia pracy

W celu uzyskania silnego zamocowania rury z PCV, jest konieczne, aby każde mocowanie podstawy łuku w ramie drewnianej. Lepiej jest używać zaciski, które ustali koniec rury. W następnym kroku, można zacząć drzwiach, które przeprowadza się na ziemi. Drzwi i okno może być wykonane z prętów, drzwi muszą przybyć tylną szynę, która zapewni sztywność. Uzyskana struktura znajduje się w cieplarni i na końcu wzmocniona dowolnym dogodnym sposobem.

Instalacja materiał pokrywający

Ponadto możliwe jest rozpoczęcie pracy z materiałem wierzchnim, jak to jest w stanie gęstej mówić folii PE. Jest najlepiej radzić sobie z manipulowania danymi, gdy nie jest zbyt gorąca pogoda. Pozwoli to uniknąć nadmiernego rozszerzania i kurczenia się folii, która może następnie prowadzić do pękania tego materiału. Musisz ustalić Film paski, desek lub cegieł, które są ułożone na wolnej krawędzi materiału pokrywającego na ziemi. W tym drugim przypadku folia może być łatwo usunięta, jest wymagana w czasie grad. Jeżeli wzmocnimy pasków materiału pokrywającego lub desek, a następnie użyć film po raz drugi, najprawdopodobniej nie będzie działać.

Produkcja stolarki okiennej cieplarnianych

Jeśli uda Ci się zrobić szklarnię z ramy okiennej z rękami, to ten projekt może być stosowany nawet w zimie. Będzie to wiązać z koniecznością dla Fundacji, oświetlenia i ogrzewania. W tym przypadku trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, które powinno być dobrze oświetlone i zabezpieczone przed wiatrem. Następny nie powinny być zlokalizowane w dużych budynkach wysokich, a cieplarnianych muszą być zorientowane z północy na południe.

Budowa fundamentów

Czasami ogrodnicy myślimy o tym, jak zrobić szklarnię w zimie. Umożliwiają takie prace, jeśli wstępnie przygotować głębokości gleby w wykopie. Wbiła się w ciepłym sezonie, kiedy ziemia jest plastyczny. Im głębiej będą mogli umieszczać szklarnię, tym bardziej będzie ona odporna na działanie silnych mrozów.

Dla standardowych szklarni odpowiedniego wykopu, głębokość wynoszącą 50 cm. Jeśli prace będą wykonywane w okresie zimowym, kiedy betonowania będzie musiał użyć specjalnego materiału, który pozwoli podstawa prawidłowego utwardzenia, rośnie w siłę projektowania. Dużo łatwiej jest zbudować szklarnię będzie w lecie. Po wykop jest gotowa, jest możliwe wytworzenie szalunku wzmacniające płytę PEG.

W celu zapobieżenia sprzęgła części szalunkowych z cementem, muszą być opakowane. Na dnie wykopu umieszcza się wzmocnienia w tym etapie nie można uznać wiązania. Ponadto, dolna zasypywane z dużych kamieni, a pełna przestrzeń jest wypełniona mieszaniną cementu.

Ważne jest, aby uniknąć tworzenia się wolnych przestrzeni, i można użyć vibromashinku lub bary, które po odlaniu rozwiązanie jest upieczone przez. Przed dokonaniem szklarnie zimowe własnymi rękami, trzeba uszczelnić fundament, aby taka praca to możliwe po całkowitym krzepnięcia zaprawy cementowej. Po usunięciu szalunku można stosować bitumiczne kompozycja dachowe łóżka lub materiał polimerowy. Utworzone na krawędziach zatok zatkania piaskiem, który staranował. Wreszcie ugruntować podstawy 3 tygodnie, ale budowa może zostać uruchomiony wcześniej.

Ramy okienne przygotowanie i montaż nawierzchni

Jeśli twarz Ci na pytanie, jak zrobić podgrzewaną szklarni z rękami, to najprostszym rozwiązaniem jest użycie rury, której jeden koniec musi znajdować się w obrębie struktury, a drugi – z zewnątrz. Na zewnątrz, na jednym końcu rury, pożaru, z której gorące powietrze przepływa wewnątrz szklarni. W tej metodzie, Ardagh ma pozytywne i negatywne strony. Wśród pierwszych jest zapewnienie możliwości aranżacji takiego systemu o każdej porze roku. Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę niedogodności, to nie można powiedzieć o konieczności utrzymania stałej pożar.

Alternatywnie piec działa zastosowanie. Może być instalowany w przedsionku. Jeśli zamierzasz hodować rośliny uprawne przez cały rok, obecność pewnego rodzaju poczekalni w szklarni należy przewidzieć na etapie planowania. Równolegle do tego przygotowane i ramy okienne, z którego usunięto akcesoriów, jak również resztki starej farby. Można użyć szlifierki lub skrobaczki. Drewno jest traktowany antyseptyczne i szkło są wystawione na zewnątrz, która będzie je w czasie instalacji. Otwory są wzmocnione, jeśli nie planujesz używać ich do wentylacji. Można użyć wkrętów samogwintujących.

Ważne jest, aby zbudować ramy, biorąc pod uwagę fakt, że minimalna wysokość szklarni powinna osiągnąć 170 centymetrów. W procesie układania podłogi trzeba dbać o drenażu, jak stagnacja wody może spowodować gnicie. Aby to zrobić, należy przygotować się nie być zbyt głęboki wykop i przykrył go ze żwirem. Nad warstwą piasku układa. Jeżeli regeneracja podłodze chcesz użyć betonu, ważne jest, aby mieć mały stok i otworów do odprowadzania wody.