239 Shares 2957 views

Samochód na drewno z ich rąk. Opalanym drewnem generator gazu z rękami

Niestety, rozgłasza głos ludzki, a nie wszystkie kaprysy szczupaki jeszcze nikt nie był w stanie zidentyfikować, a równowartość samoezdyaschey piecu opalanym drewnem, a nie od dawna wiadomo. Oczywiście, nie mówimy o samochodach poruszających się na maszynę parową. Tak, jak sprawić, by samochody na drewnie z rąk?

Czy to realne?

Twierdzenie, że samochód jeździ na drewnie – to nie jest danej primaaprilisowym żartem. Twój osobisty transportu nie może jeść dość banalną benzyny i takie pyszne jedzenie jako odpady budowlane, który ma bazę drewna.

Pomysł takiego alternatywnego paliwa nie jest nowy, samochody te istniały w czasie II wojny światowej, aw niektórych krajach, w których paliwa płynne, takie jak biżuteria, można je znaleźć w dużych ilościach do dnia dzisiejszego, takich jak Korea Północna. Sekret magicznego działania tego samochodu jest prosta – to zgazowania drewna, rodzaju magiczne połączenie dość zwykłych i lądowych materiałów i zaawansowanych technologicznie urządzeń.

Generator gazu, samochód na drewnie

Jak to tajemniczy mechanizm działa? Czy to możliwe, aby samochody na drewnie z rąk? Palne gazy naturalne, takie jak etylen lub propylen znany jest taki sam, to jest realne, aby we własnym zakresie i na to, że nie jest konieczne do kopania ziemię i nabyć własne studzienek. Wystarczy, aby uzyskać generator gazu: po prostu kupić lub przejść do bardziej złożony sposób, podejmowania własnych zręcznych rąk.

Jak działa generator gazu w samochodzie?

W generatorze gazu za pomocą pirolizy, znany wszystkim w szkole, celulozy i łatwiejsze – wszelkiego rodzaju odpadów drzewnych (samo drewno), okazuje się tym samym gazem, paliwa wymaganego przez nas. Aby uzyskać pożądany produkt, po prostu unicestwiając drewna ogień nie wystarczy. Reakcja powinna przebiegać w temperaturze powyżej 1000 stopni Celsjusza, przy ograniczonym dostępie tlenu. Oczywiście, otrzymaną mieszaninę magii musi również pozbyć się wszelkich niepożądanych zanieczyszczeń i absolutnie cool, ponieważ gaz jest chłodzony daje więcej tak potrzebnej energii samochodów. W sprzedaży znajdują się kotły z wykorzystaniem generatora gazu, ale taki projekt, niestety, nie nadaje się do samochodów osobowych. Więc włączyć workhorse w ziejącego ogniem smoka, trzeba być samemu.

funkcje

Generator gazu – element kluczowy, przy czym jeździ Auto na drewnie. Generatora gazu z rękami zbudować to jest całkiem możliwe. Tak, to zajmuje dużo miejsca, ale gdy istnieje tak wiele możliwości. Rąbać drewno – samochód jedzie. Można stworzyć samochód na drewno ze swoimi rękami, a twój przyjaciel czterokołowy wchłonie wszystko, oparzenia, jeśli struktura zawiera celulozę. Szyszki, łupiny, skrawki parkietu w ciepłych krajach – łupiny orzecha kokosowego, nawet wilgotnego drewna. Piec jest zadowolony z niczego. To tylko mokre drewno będzie bezlitośnie palić.

Więc jeśli nie brać pod uwagę spalonej pustyni, paliwo można uzyskać w dowolnym miejscu bez konieczności podłączania do stacji benzynowej. To marzenie dla tych, którzy są przewidywania apokaliptyczną przyszłość ze zniszczonej infrastruktury zaopatrzenia w paliwo. A koszt takiego pełzania zasilania jest około cztery razy tańsze niż zwykłe benzyny. Samochód na drewno z ich rąk – to ekolog sen, ilość szkodliwych emisji do atmosfery jest kilka razy mniej. Wszystkie zmiany w układzie paliwowym dokonywane są wyłącznie na własną rękę przy użyciu najbardziej typowych narzędzi i materiałów, nie high-tech.

Wady korzystania generator gazu drzewnego w samochodach

Oczywiście, taki system ma swoje wady. Po pierwsze, sam konstrukcja domowej generatora gazu raczej niewygodne, a tym samym zwiększa wagę pojazdu. To musi być gdzieś miejsce, które spowoduje zmniejszenie powierzchni użytkowej, a jednocześnie zmniejszy pojemność. Na własnych stacjach benzynowych nie są konieczne, ale przestać rzucać opał, mają bardzo często, a kiedy jest wszystkożerny muszą nadal monitorować jakość, że idzie do pieca. Wskazane jest, aby coś surowego i bez Gniltsy. Budzi się do życia jednostka ta nie jest również na sekundę, to zajmie około 10 minut. Prędkość jest również zgodne ze znanym piecu samoezdyaschey miarę spadku i mocy silnika. Podczas samego procesu spalania trzeba ściśle monitorować spadek temperatury powoduje, że mieszaninę gazów, które przydatne potrzebną do napędu silnika zmienia się smołę całkowicie zbędne. W oparciu o powyższe, używany samochód na drewnie w dawnych czasach, głównie w tych miejscach, gdzie przeszłość (drewno) było obfite. Na wszystkich rodzajach drewna. Lub gdy nie było innego paliwa jako taki, na pustyni nieprzenikniona.

Urządzenie gazogeneratora

Jaki jest GAZOGENERATOR za samochód? Tajne działania urządzenia jest bardzo prosta. W procesie spalania paliwa gazowego odbywa się z drewna, który został uwolniony z niepożądanych zanieczyszczeń, przechodzą przez etap schładzania, jest mieszany z powietrzem i wstrzyknięto do silnika spalinowego.

Oznacza to, że będzie musiał generator gazu, różne rodzaje filtrów, obowiązkowego systemu chłodzenia, wszystkie rodzaje rur i wentylator elektryczny – w celu przyspieszenia i poprawy najbardziej palące. System jest w następujący sposób: Zalecane paliwo ładowane do wysokiego zbiornika cylindrycznego kształtu (może być kwadratowy), które jest zainstalowane w komorze spalania siebie. Uzyskany system oczyszczania gazu następuje. Ponadto, temperatura paliwa jest obniżona do ideału i wzbogacanie powietrza – i mieszanina jest pożądane w silniku. Ostatnie wydarzenia rzemieślnicy nie różnią się znacznie od starego schematu stosowanego, a zatem, jeśli nie posiada się z ciężarówką generatora gazu, i umieścić go na słodkim sercu samochodu osobowego, trzeba będzie zbudować lub przerażające struktura w bagażniku lub coś do mocowania urządzenia na opcjonalnym przyczepy do samochodu.

Jak zrobić generator gazu własnymi rękami?

Czy to możliwe, aby generator gazu własnymi rękami? Tak, ale trzeba mieć zestaw narzędzi i samych materiałów. W kursu: blachy stalowej w celu utworzenia korpusu zbiornika paliwa (które jest rozszczepiane), żaroodpornej stali do zbiornika, w którym będzie przechodzić procesu spalania odporną uszczelkę różnych ciepła najlepiej azbestu, ponieważ jest to niebezpieczne dla organizmu. Różne przewody, które łączą wszystkie jednostki generatora gazu, filtry do usuwania zanieczyszczeń (zachodnie odpowiedniki eksperymentowanie z tego samego drewna mieszanin), specjalne żeliwne kraty elementy transmisyjne spalony, a takie rzeczy jak drzwi, pokrywy lub klapy. Zamówione wszystkie niezbędne elementy i uzbrojony najlepszego rysunku, można przejść bezpośrednio do stworzenia takiego urządzenia jako self-made GAZOGENERATOR ręcznie. Dokładność i indywidualna kalkulacja projekt zgazowania w zależności od pożądanego samochodu, ale czasami nie jest obowiązkowe. Niektóre z nich, zwłaszcza nadzoru i rukastogo „DIY” udało się skopiować żądaną jednostkę przy użyciu standardowych rysunków.

Opalanym drewnem generator gazu z rękami

Istnieje kilka cech, które powinny być wzięte pod uwagę w celu zdobycia samochód zaczął się poruszać bez jakiegokolwiek niebezpieczeństwa dla życia kierowcy. Najważniejsze – średnica rur, w których mieszanina będzie płynąć do silnika, musi być starannie dobrane, biorąc pod uwagę zdolność tej ostatniej.

Wszystkie węzły i część generatora gazu muszą być szczelne. Jest to konieczne, aby dokładnie budowy wszystkie węzły, unikając rur o zbyt małej średnicy lub ostrego zakrętu w celu zminimalizowania oporu przy wprowadzaniu mieszaniny gazowej w silniku. Podstawowe umiejętności, które będą wymagane wynalazcom Optimizer – to jest doświadczenie w pracy z metalem. Cięcia różnych wzorów, spawanie, pracując z rur – to wszystko będzie dość trudne dla początkujących.

spala drewno, jeździ samochód?

Istnieją pewne sztuczki, aby przenieść ulepszony samochód. Nie wolno nam zapomnieć, nie tylko rejestruje pop, ale także oczyścić prochy specjalnym pojemniku, a produkty spalania, aby wypełnić to wystarczająco szybko. Kiedy opóźniony proces rozliczania prac z GAZOGENERATOR jest zniekształcony. Dodawanie paliwa potrzebnego zbyt wolno, nie czekając na jego całkowitego zniszczenia. Idealnie – gdy zbiornik opróżnia się gdzieś w połowie drogi. Przed wyłączanie silnika najpierw musi odczekać pewien okres czasu, aż zespół chłodzi się do pożądanej temperatury.

Gdy proces spalania, wyróżnia się nie tylko użyteczne i taniej gazu, a także różnych substancji toksycznych, a także dlatego system wentylacyjny należy zwrócić szczególną uwagę. Nie można czuć się generator gazu w zamkniętym obszarze. Wszystkie elementy i lutowania powinny być sprawdzane pod kątem wycieków. Piec w bagażniku może sama być przedmiotem jakiegoś psychicznego niepokoju. Kiedy prawidłowo zmontowany generator gazu jest całkowicie bezpieczne, ale powinno być możliwe, aby uniknąć wypadków podczas jazdy, tak jak w tym przypadku ryzyko pożaru w pojazdach znacznie wzrasta.

Auto 30s i 40s

Rozkwitu samochody, obróbki drewna, sięgnął do 30s i 40s. Ponieważ zmiany, które miały być wykonane w pojeździe nie były dramatyczne, często są one przeprowadzane w sposób niezależny. Aby osiągnąć wymaganą moc silnika, czasami nawet utworzonego systemu turbocharging. Niektóre pojazdy potrzeba bardziej efektywnego generatora, ponieważ pożądana temperatura spalania w piecu, jest utrzymywany przez wentylator.

Samochody na drewnie były popularne tam, gdzie można uzyskać regularne benzyny nie było łatwe. Na przykład, w czasie II wojny światowej, a jego próby w tej dziedzinie przeprowadzono projektantów VW i Mercedes. W naszym kraju samochód na drewnie (generatora gazu w samochodzie) nie traci na znaczeniu w okresie powojennym. Oni opanowali odległych rejonach, gdzie benzyna wszechobecne jeszcze nie udało się przebić, a pracował w zakładach przetwórstwa drewna i rejestrowania.

Samochody dzisiaj

Z biegiem czasu, zainteresowanie takimi jednostkami wyschły, a samochody na drewno z generatorem gazu znajduje się w szkielety samochód rdzewiejących osiadł gdzieś na peryferiach. Teraz badania i testy w terenie prowadzone są tylko prawdziwych entuzjastów. I to pomimo faktu, że organizacja ochrony środowiska uznaje się taka konfiguracja jest niezwykle interesujące, ponieważ jako paliwo można stosować w odpady i zanieczyszczenia natura matka kilka razy niższe niż przy użyciu zwykłego samochodu z silnikiem benzynowym. Nowoczesne kreacje, w przeciwieństwie do swoich poprzedników, może rozwinąć przyzwoitą prędkością około 80 km na godzinę, oraz konieczność tankowania pojawiają się one po pokonaniu setek kilometrów. Zużycie paliwa jest mierzone Kolobashkin drewna i wymaganych 50 kg na 100 km. Zmniejsza to koszty transportu w porównaniu do tradycyjnych paliw w 3-4 razy.

wniosek

Tak, zorientowaliśmy się, jak zrobić generator gazu na drewnie z ich rąk. Konstrukcja urządzenia nie jest tak trudne, więc może poradzić sobie z niemal każdą osobę.