385 Shares 6834 views

Odlewnictwo tworzyw sztucznych w domu.

Tworzywa sztuczne są obecnie najbardziej powszechne w naszym codziennym życiu. Plastikowe produkowane różne elementy pojazdów, budynków, urządzeń i mebli, naczyń i wiele innych. Często plastikowa rączka w domu służy jako surowiec do produkcji różnych przydatnych przedmiotów.

Wszystkie tworzywa sztuczne stosuje się do wytwarzania artykułów gospodarstwa domowego, podzielonych na dwie grupy: termoplastyczne i termoutwardzalne.

Termoutwardzalne charakteryzujące maksymalnej twardości i minimalnej plastyczności, która umożliwia im nie topienie lub mięknięcie podczas ogrzewania.

Po podgrzaniu do temperatury pewnych tworzyw termoplastycznych, ale topi się, a gdy temperatura spada ponownie się twarde. Ta właściwość umożliwia wtrysku tworzyw termoplastycznych w domu i uczynić szczegóły.

Jaki jest skład z tworzyw sztucznych? Jak jest wykonany z tworzywa sztucznego w domu?

Domowej z tworzywa sztucznego mogą być wytwarzane w następujący sposób. Muszą być dokładnie wymieszane porządku trociny, magnezyt w stosunku 2: 1, wlać mieszaninę roztworu 0,1% chlorku magnezu i mieszać tak, aby uzyskać stan pasty. W celu uzyskania szczegółów z tych tworzyw sztucznych stosuje się podstawowy sposób – formowania wtryskowego w domu, w formie. Podczas krzepnięcia, plastik będzie dość wysoka wytrzymałość z dobrą zgodność z leczeniem, czyli to nie jest trudne do wiercenia, piły, uchwyt narzędzia ściernego lub plik.

Jest możliwe, aby produkować plastik inaczej. Jest to konieczne, aby wymieszać drobnego pyłu drzewnego talk ziemi w stosunku 5: 2 i wlać kleju wcześniej przygotowanej stolarskich. Klej powinien mieć konsystencję gęstej śmietany. Uzyskaną mieszaninę mieszać konieczne, w celu uzyskania stanu ciastowatego. Rozsądny wprowadzenie mieszaniny 2,1 części wagowych lub ałunu potasowego, zapewniającą ochronę przeciw pleśni i naturalnego oleju suszenia, zapewnia zwiększoną ciągliwość. Jeśli jest to pożądane, z tworzywa sztucznego może być zabarwiony. Do tego należy dodać do składu tworzywa sztucznego aniliny barwienia pożądany kolor. Szczegółowe informacje na temat sposobu produkcji – casting plastiku w domu w kształcie. Aby zwiększyć wytrzymałość tworzywa sztucznego, w mieszaniny w trakcie produkcji, a nie kleju, wylewa zagęszczonej nitro lub lakiery nitrocelulozowe. Szczegóły są również wykonane przez odlewanie.

Dobre właściwości jest z tworzywa sztucznego, który wytwarza się z następujących składników: klej papierniczy suchej masy / suchy stolarski / szlifowanie kreda / glicerol / etanol / suchy ochra, miesza się w zależności od części wagowych 5/28/60 / 2,5 / 3, 5/1.

Jest silnie zmiażdżony suchą masę papieru i wlać Rozcieńczony kleju stolarskich. Podczas rozcieńczania należy stopniowo podawany glicerol, kreda, ochra i alkoholu, nadal mieszając ją. Części tej mieszaniny stosuje się jako formowanie tworzyw sztucznych w domu. Produkt jest kolorowy, jeśli są dodane do mieszaniny aniliny.

Fenolowo-formaldehydowe tworzywa sztuczne również nie są trudne do przyrządzenia w domu. Musimy krystalicznej (fenol) hydroksybenzen analogi i wodny roztwór 40% formalinie. Stężony kwas karbolowy, jest w pełni zdolny do zastąpienia fenolu. Jest to konieczne, aby mieszać fenolu krystaliczną (20 g), formaliny (30 g), dodając stężony kwas solny (30 kropli). Zamiast fenolu można stosować kwas karbolowy (40 ml). Mieszanina powinna samoczynnie podgrzać i gotować i będzie konsystencji szklistej i lepki. Otrzymaną masę wlać do formy, na 30 minut, po czym mieszaninę w postaci zanurzono we wrzącej wodzie przez 10-15 minut. Następnie można usunąć produkt z formy. Otrzymany w ten sposób żywicę – jest z termoutwardzalnego tworzywa sztucznego koloru czerwonawego, twardości i wytrzymałości. Od możliwe jest produkować części, które mają być poddane znacznych obciążeń.