426 Shares 3335 views

Wymiana tylnych klocków hamulcowych 2114 własnymi rękami

W większości samochodów VAZ stosować klasyczny schemat hamulców. Przednie koła są tylne – perkusja. są one napędzane przez ciśnienie hydrauliczne. Na tej samej zasadzie, a hamulce są ustawione na 14, „Lada”. Jak wiadomo, buty są do konsumpcji. I czy można wymienić przedni uchwyt na 10-15 minut, następnie tutaj jest to „kołowrotek” będzie musiał męki. Więc przyjrzyjmy się, jak produkować zamiennik tylne klocki hamulcowe dla VAZ-2114. Zdjęcia i opis tego procesu, zobacz naszą dziś artykuł.


Objawy, zasobów

Na przedniej pad jest prosta – w celu ustalenia ich zużycie może być wizualnie poprzez usunięcie wciśnięty płytę. A jeśli samochód jest „odlew”, lub nawet bez demontażu koła. Z padów perkusyjnych, wszystko jest o wiele trudniejsze. Są one ukryte pod maską. Nie każdy właściciel samochodu będzie go zdjąć w nadziei znalezienia wczesne zużycie. W odniesieniu do środków, konkretne numery nikt nie daje. To wszystko zależy wyłącznie od stylu jazdy. Ale w każdym razie tylne klocki przód dłużej. Elementy danych źródłowych wynosi zazwyczaj od 100 do 170 tysięcy kilometrów. Cechy charakterystyczne tylko dwa. Pierwszy – słaby hamulca ręcznego. Wielu uważa, że lina została rozciągnięta (bo przebieg nie jest mała) i ciągnąc go, nadal będzie działać samochód. Ale to nie zawsze jest przyczyną awarii jest tylko sznur. Jeśli minimalnej grubości klocków, przesuń dźwignię hamulca postojowego wzrośnie, ponieważ potrzeba do kompresji im więcej siły.

Inną cechą – w reakcji pojazdu na pedał hamulca. Tak więc, gdy tylne klocki nosić samochód będzie spowolnić prędkość jest wolniejszy. Jeśli klocki są noszone na bazie metalu, problem będzie następnie zarysowanie i bębna przegrzania. Ten ostatni czynnik może powodować zacinanie hamulce, co jest bardzo niebezpieczne.

Producent zwraca uwagę, że minimalna grubość klocków na tylnych bębnów powinna wynosić 1,5 mm.

cena

Należy zauważyć, że konstrukcja hamulca na 14 „Lada” jest identyczny z „osiem” i „dziewięć”. Dlatego klocki z VAZ-2108-099 będzie na 14 „jak rodzina.” Jeśli chodzi o koszty, to zestaw czterech klocków można kupić za 615 rubli. I jest to oryginalny blok z AvtoVAZ.

instrumenty

Wymiana tylnych klocków hamulcowych dla VAZ-2114 minęło szybko i skutecznie, musimy zestaw kluczy, młotek z uchwytem, wkrętak z płaskim grotem, Jack balonnik i szczypce. Ponieważ elementy układu mogą być kwaśne lub rdza, użyć „ciecz-key”, takie jak WD-40 lub jego analogów. Tak, jak otrzymują tylne klocki hamulcowe dla VAZ-2114? Szczegółowe instrukcje zostaną określone poniżej.

Pierwsze kroki

Do tej operacji nie wymagają obecności dołu lub podnośnika. Dostatecznie gładka i twarda powłoka. Tak osłabić śruby koła na jednym z kół i samochodu podnośnika dupie. Wstępnie ustawione pod przednimi przystanków opon, albo postawić samochód na pierwszym biegu (maszyna nie spontanicznie walcowanych). Następnie zdjąć koło i zdemontować tłumik z poduszkami. Zastrzegamy najbardziej ekstremalnych, które znajduje się pod zderzakiem do spalin nie wisi w powietrzu.

Dlaczego potrzebujemy tłumik? Obok niego są hamulec postojowy nakrętki napinacza, które muszą być poluzowane. Odbywa się to tak, że gdy instalacja nie cierpi dodatkowe trudności. Orzechy osłabić maksimum. W tym celu musimy klucz „13”. Jak dalej wymieniasz tylne klocki hamulcowe do VAZ-2114? Potem idziemy do samego bębna. Wyłącz kołki prowadzące na nim, a następnie wskaż okładce 30-40 stopni. Tak więc możemy go wyciągnąć.

Ale czasami bęben może skwaśnieć. W tym celu bierzemy cięcie (lub krótkie drewniane belki), a zacząć stosować uderzeń młotkiem na małej pokrywie. Stosuje się je z różnych płaszczyznach, aż pozycja zaczyna być przewijane. Bruce będzie swego rodzaju amortyzatorem, jak młotek mogą łatwo spowodować uszkodzenie elementu.

Co dalej

Teraz bezpiecznie usunąć nasadkę na zewnątrz. widać cylinder hamulcowy, wiosną i dwie zużyte klocki. Aby usunąć ostatni, będzie musiał najpierw odłączyć prowadnicę sprężyny. Odbywa się to za pomocą szczypiec. Haki mogą być wykonane samodzielnie wykonane z drutu litego. Następnie wyjąć podkładki z dźwigni. Ten ostatni nie wyrzucić – to nadal przydatny do nas podczas instalacji nowe klocki. Ale to nie koniec z zamiennych tylnych klocków hamulcowych dla VAZ-2114. Instrukcja instalacji zostaną opisane w dalszej części.

instalacja

Po demontaż starych elementów ścisnąć części boczne cylindra hamulcowego śrubokręt. Bądź ostrożny – zapewnienie, że nowe klocki są poziom w rowkach cylindra, a pasek hit gniazdo. Następnie trzeba zaczepić sprężynę na miejscu. Takie operacje są przeprowadzane zarówno w dolnej i górnej płytach. Jak dalej wykonana zamienne klocki hamulcowe tył z rękami? VAZ-2114 nadal jest na swoim miejscu, a w tym czasie jesteśmy zaangażowani hamulca ręcznego. Uruchamiający kabel hamulca postojowego jest konieczne złapać dźwignię tego bloku. Następnie ponownie sprawdzić poprawność instalacji i montaż elementów pokrywy bębna. Proszę pamiętać – to może trudne do wprowadzenia. W tym przypadku, trzeba sprawdzać, czy koniec jest zamocowany cylinder hamulca i czy hamulec ręczny jest osłabiony. Być może zaciął linę i z tego powodu nie pokrywa się w miejscu. Rozwiązywać problemy, umieścić w miejscu i bębna koła. Przed ciągnąć wóz od gniazda, sprawdź, jak łatwo się obraca. Koło powinno obracać bez zacięć i pocieranie paski. Dalej jest wymiana tylnych klocków hamulcowych dla VAZ-2114 po przeciwnej stronie. Pamiętaj, że elementy są zmieniane w parach, nawet jeśli zużycie na sąsiednim kole mniej znaczące. Procedurę przeprowadza się w podobny sposób. Ale to nie wszystko. Ostatnim etapem będzie regulacja hamulca postojowego.

Regulacja hamulców postojowych na VAZ-2114 – krok po kroku

Wymiana tylne klocki hamulcowe wymagają obowiązkowego regulację hamulca postojowego. Kluczem dwie „13” za to, czego potrzebujemy. Ustawienia korektora są na linach, co jest ukryte pod tłumikiem „Bank”. Tak, odkręcić nakrętkę jednego klawisza, a druga – fix śrubę przed obrotem. Następnie przekręcić nakrętkę w jednym lub drugim kierunku (w zależności od tego, co potrzebujemy – dokręcić lub poluzować linkę). Kiedy hamulec postojowy i włączyć HERZ TS odpowiednio kabel jest zmniejszona.

Co powinno być normą? Po skonfigurowaniu, należy kierować się oczywiście dźwigni hamulca ręcznego. Pad powinien zostać zablokowane po 3-4 kliknięć. Maksymalny dozwolony 6 kliknięć. Coś więcej – ujawnił wzrosła w ramię. W tym przypadku, maszyna powinna być trzymana pod nachyleniem 16 stopni. Również zwrócić uwagę na obrót koła. Powinny one swobodnie poruszać się w rękach sił pisał państwa. Jeśli one ocierają nowych klocków, a następnie hamulec ręczny zatrzymał się zbyt wiele. Umieszczenie optymalny zakres, bezpieczne ustawienie i dostać się do samochodu z gniazda. W tej procedurze pad wymiana została pomyślnie zakończona. Prokachek jest wymagana żadna inna akcja. Wszystko co musisz zrobić, po wymianie – to tylko ponowne ustawienie hamulca postojowego.

wniosek

Więc zorientowaliśmy się, jak tworzyć samodzielną wymianą tylne klocki hamulcowe dla VAZ-2114. Do czasu, gdy procedura trwa około dwóch godzin. Instalując bęben, niektóre papier ścierny wypolerowane buty, udał się do pokrycia łatwiejsze. Ale żeby to zrobić kategorycznie niemożliwe. Zmniejsza okładziny zasobów i powoduje ich zniekształcenie.