239 Shares 7761 views

Antifreeze – Co to jest? Kolor środków zapobiegających zamarzaniu do układów grzewczych

Do tej pory, przeciw zamarzaniu jest integralną częścią każdego nowoczesnego samochodu. Jest to płyn posiada funkcję chłodzenia silnika pojazdu, jak również przyczynia się do skoordynowanego pracy systemów grzewczych. Znaczenie środka zapobiegającego zamarzaniu o porównywalnych z obecności oleju silnikowego, ponieważ w obu przypadkach, brak tej lub innej cieczy w sposób nieunikniony prowadzą do uszkodzenia i przegrzewanie silnika samochodu. A dzisiaj płacimy osobny artykuł do tak ważnego elementu, jako środka przeciw zamarzaniu.

Co to jest?

Przeciw zamarzaniu jest cieczą, która składa się z zasad glikolowego (może to być glikol etylenowy lub propylenowy), oraz kilka dodatków. Przez ostatnie kilka funkcji – korozja, stabilizujące i tłumiące. Samo to przeciw zamarzaniu glikol etylenowy roztworze wodnym o temperaturze wrzenia około 200 ° C. Płyn na bazie ten pojawił się na świecie około 80 lat temu. Została ona opracowana przez firmę BASF i został nazwany „albo glysantine” (przeciw zamarzaniu do ogrzewania i chłodzenia silnika spalinowego wewnętrznego spalania). Taka nazwa nadal używane przez BASF do oznaczania swoich produktów chłodzących.

Różnice między zamarzaniu i przeciw zamarzaniu

Ostatnio przeprowadziłem wiele dyskusji nad tym, jak najlepszy sposób wypełnić SOD – przeciw zamarzaniu lub przeciw zamarzaniu. Aby znaleźć prawdziwą odpowiedź, wyjaśnimy wszystko w porządku. Więc zamarzaniu. Pojęcie „przeciw zamarzaniu”, co w tłumaczeniu na język angielski brzmi jak „wolne od lodu” jest od dawna stosowany w odniesieniu do płynów produkowanych w Stanach Zjednoczonych i Europie. Przeciw zamarzaniu – jest taki sam jak środek przeciw zamarzaniu. Jedyna różnica polega na tym, że są produkowane wyłącznie w krajach byłego ZSRR. Że jest przeciw zamarzaniu – można powiedzieć, rosyjski przeciw zamarzaniu, jednak pojawił się dopiero na początku lat 70-tych ubiegłego wieku.

kolor

Teraz sklepy auto zaczęło dostarczać zielony, a nawet jasne-pomarańczowy przeciw zamarzaniu. Co to jest? W rzeczywistości jest to ta sama przeciw zamarzaniu, tylko barwnik. W przypadku krajowych producentów pomalować swoje produkty w jednym, niebiesko-niebieskim odcieniu, zamorskie firmy produkują różne przeciw zamarzaniu (żółty, czerwony, i tak dalej). Taka różnorodność czasami wchodzi w osłupienie właścicieli samochodów w wyborze odpowiedniego płynu. W rzeczywistości znaczne różnice między kolorowym zamarzaniu nie jest. Wszystkie z nich różnią się tylko liczbą dostępnych barwnika wewnątrz. Tak więc, kolor przeciw zamarzaniu jest tylko chwytem marketingowym firmy. Starają się przyciągnąć uwagę wielu konsumentów na jasny i „niezwykłych” chłodziwa w ten sposób. Przeciw zamarzaniu do ogrzewania i SOD, czy jest niebieski lub zielony, jest równie ważne dla pojazdu.

Mogę mieszać chłodziwa w różnych marek i producentów?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Oczywiście, wielu kierowców ze zdziwieniem dostrzega, że jedna marka przeciw zamarzaniu można rozcieńczyć z innym płynem. I są one częściowo rację. Mieszanka przeciw zamarzaniu można osiągnąć tylko wtedy, gdy obie substancje mają taką samą liczbę dodatków. Różne firmy stosują różne dodatki do swoich produktów, więc nie zawsze jak ciecz będą ze sobą kompatybilne. kolor zamarzaniu nie ma znaczenia tutaj. Tak, glikolu etylenowego zamarzaniu każdy ma taki sam skład. Mieszać może być w dowolnych proporcjach. Ale z dodatkami sytuacji jest całkiem inna. Niektóre z nich, w zależności od producenta, mogą być związki nieorganiczne (fosforanowe, aminy, azotek boru), a drugi – nowa generacja związków chemicznych. Dlatego też, gdy połączenie wszystkich tych substancji smarujących i korozji, właściwości, które wcześniej dostarczył w chłodziwo pogarsza się kilkakrotnie. Wniosek z tego jest tylko jeden – aby mieszać różnego przeciw zamarzaniu bez czytania składu dodatków nie jest zalecane. W przeciwnym razie doprowadzi to do częstego przegrzewania i odpowiednio zmniejszyć żywotność układów napędowych i grzewczych.

Jak nie kupić fałszywe?

Niestety, ani w Rosji, ani w Europie nie ma jednego standardu, które regulują życie chłodziwa. Innymi słowy, certyfikacja przeciw zamarzaniu nie jest obowiązkowe. Dlatego, aby ustalić, czy jest to wysokiej jakości płyn przeciw zamarzaniu lub fałszywe, nie ma specjalnych badań jest po prostu niemożliwe.

Jednak nie wszystko jest tak beznadziejna. Zmniejszyć ryzyko fałszywych zamówień może, o ile towary zostały prawidłowo dobrane. Przy zakupie przeciw zamarzaniu należy zwrócić uwagę na te aspekty:

  1. Miejsce zakupu. W przypadku zakupu towarów w wyspecjalizowanych sklepach, istnieje ryzyko, aby znaleźć fałszywe znacznemu skróceniu. Pamiętaj, że im bardziej znany w mieście (regionie), to punkt, tym mniej prawdopodobne, aby natknąć się oszustwa. Takie sklepy koniecznie przetestowane i bezwarunkowo dostarczyć wszystkie dokumenty i certyfikaty jakości dostarczane przesyłki.
  2. Informacja na etykiecie. Przy wyborze należy przeczytać napis na etykiecie. Na kanister z wysokiej jakości przeciw zamarzaniu jest zawsze naznaczone wieloma TU jako standard producenta. Ostatnio często występuje w zamarzaniu importu. Należy również spojrzeć na daty ważności i daty produkcji towarów. I wreszcie, możemy zauważyć, że wszyscy producenci bona fide zawsze wskazują na etykiecie współrzędnych i adres. Jeśli zamarzaniu nie jest marką producenta oraz z braku danych na temat specyfikacji, to wylano garażową sposób, że jest fałszywy.
  3. Koszt. Zrozumiałe, przeciw zamarzaniu, które można kupić w cenie takie same pod względem pojemności wody mineralnej, nie jest jakość. Ale także najdroższym kupić przeciw zamarzaniu nie jest konieczne. Lepiej trzymać się zasady „złoty środek”, dobrze, o ile to możliwe, aby znaleźć opinie w Internecie o tym producenta. Inaczej zamarzaniu do systemów grzewczych pojazdów nie przyniesie nic dobrego. Silnik będzie stale przegrzany, a piekarnik karmienie tylko zimne powietrze.

Mieszanie oleju przeciw zamarzaniu

Było oleju w przeciw zamarzaniu. Co robić? Na ogół zjawisko to jest bardzo rzadka w samochodach import i wewnętrznej (często przeciw zamarzaniu prostu „pianki” w zbiorniku rozprężania). Ale co zrobić w tej sytuacji? Aby rozpocząć, należy zauważyć, że większość dzisiejszych samochodów są zwłaszcza importowane, wyposażony w specjalny wymiennik ciepła, który znajduje się na obudowie filtra oleju. W tym momencie następuje wymiana oleju z chłodziwem. A jeśli ciepło utracone wcześniejsze przecieki, możliwość mieszania dwóch substancji w samochód zwiększa się znacząco.

Nawiasem mówiąc, silnik pracuje, prawdopodobieństwo penetracji oleju w SOD jest znacznie wyższa niż na biegu jałowym (nawet jeśli jest to najdroższy przeciw zamarzaniu). Co to jest? W rzeczywistości, wszystko jest bardzo proste. Zjawisko to jest spowodowane przez ciśnienie wewnątrz układu. Gdy silnik jest wyłączony, po kilku minutach od jego poziomu w zasadzie równe ciśnieniu atmosferycznemu.

Konsekwencje mieszanie oleju z zamarzaniu

Pamiętać, glikol etylenowy, mieszany z olejem, może w znacznym stopniu wpływa na działanie silnika i jego elementów, tak, że jego zawartość procentowa przekracza znak 0,35 procent, powinien natychmiast skontaktować się z centrum serwisowego. W przeciwnym razie, jest obarczona silnika i uszkodzenia korozyjne tłustej warstwy na ściankach cylindrów.

Jak często powinno się zmieniać przeciw zamarzaniu?

Co to jest i dlaczego jest to ciecz, już znalezione. Teraz za częstotliwość wymiany. I zmienić przeciw zamarzaniu jest zalecane po każdych 60-80 tysięcy kilometrów, a najlepiej przed nadejściem zimy zimno. Dzięki nowej przeciw zamarzaniu i kuchenką, a silnik będzie działać sprawnie przez kilka miesięcy, a nawet lat.