572 Shares 4265 views

Gdzie jest zawór PCV? Cechy i zasada działania

PCV – system wentylacji mechanicznej skrzyni korbowej silnika. Funkcjonowanie zespołu napędowego samochodu zależy od jego stanu.

Co to jest system PCV?

Głównym celem tego systemu – wyjście gazy ze skrzyni korbowej silnika. Są one dostępne we wszystkich jednostkach napędowych, niezależnie od ich nowości i życia. Jedyna różnica między nimi – skład i ilość. gaz skrzynia korbowa wygenerowana w silniku, gdy mieszanki paliwowo-powietrznej w cylindrach kompresowane i suwu roboczego, gdy tłok idzie w dół, po czym jest już podpalony. Pod wysokim ciśnieniem, gdy wchodzą one w obudowie silnika, a często – w zawór pokrywa się w małych ilościach.

W skrzyni korbowej, ich interakcji z olejem silnikowym, ponieważ utleniają. Ciśnienie w skrzyni korbowej zwiększa się gazy nadal płynąć do niego. W związku z tym, można wyrzucić uszczelki, wskaźnik poziomu oleju lub olej napełnienia nasadki wycisnąć szyi. Po prostu, pod zwiększonym ciśnieniem gazów spróbować zostawić sprawę i szuka tego najsłabszym miejscu. System PCV istnieje do usuwania jednostek skrzyni korbowej kontroluje ciśnienie w układzie. Z głowicy obejmuje usunięto przez gazy wentylacyjnych. Do tej pory, istnieją cztery główne rodzaje takich systemów.

system otwarty

Charakterystyczną cechą tego typu systemu jest do komunikowania się z atmosferą. Zgromadzone w obudowie pod własnym ciśnieniem gazy są odprowadzane przez zawór odpowietrzający. Z punktu widzenia ekologii nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ duża ilość szkodliwych substancji w nich zawartych. Kiedy to wydanie towarzyszy nieprzyjemny zapach i gazów w wysokich temperaturach w pobliżu pojazdu.

Wentylacja system otwarty

Konstrukcja tego systemu jest podobna do poprzedniej. Ale ona ma dopływ powietrza. Przejściu przez element filtracyjny, jest dostarczany przez oddzielny przewód do zbiornika ściekowego, a stamtąd jest odprowadzana przez zawór regulacyjny do atmosfery wraz z gazami. System ten jest niezwykle rzadkie. Ona ma wiele niedociągnięć, więc prawie nie używana w samochodach.

zamknięty system przepływu

wejściu obudowę powietrze przechodzi wraz z gazami poprzez specjalny zawór w przestrzeni do zaworu dławiącego. System ten jest bardzo rzadkie. Ma to swoje wady i zalety, ponieważ oleju poddaje się reakcji z powietrzem.

Zamknięty system ekstrakcji

Najczęstszym System dzisiaj. Zgromadzonych w gazów ze skrzyni korbowej są rysowane od niego. Układ działa w następujący sposób: W przypadku przepustnica pobliżu rury rozgałęźnej wlot znajduje się, w którym zawór PCV i separator olej. Naciskając pedał przyspieszenia i otwarcie klapy w kolektorze dolotowym jest wytwarzane podciśnienie, które prowadzi do wydłużenia powietrzem. W związku z tym wytwarzane jest w przewodzie zaworu. prowadzi to do wydłużenia i otwarcia gazy w skrzyni korbowej z wlotem, do komory spalania i ponownie spalony. Z punktu widzenia ochrony środowiska, system ten – najlepszy.

System PCV projekt

W zależności od struktury systemu PCV silnika mogą być różne. Do V-kształtnej rzędzie i silników różni układ części: pierwszy silnik, na przykład, istnieją dwie pokrywy. Często pokrywy zaworowe i układ odpowietrzania skrzyni korbowej jest połączone w jednym systemie. Jednak ogólnie rzecz biorąc, konstrukcja z takich systemów jest taka sama. Głównymi elementami są następujące:

 1. Połączenia. Z powodu podciśnienia w kolektorze dolotowym sposób sporządzone przez nią gazów. Siła dysz powinna być wysoka, gdyż materiał wyjściowy charakteryzuje wysokiej temperaturze i niskim ciśnieniu. W większości przypadków, takich szczegółów albo z tworzywa sztucznego lub wzmocnione. Często można znaleźć opcje metalowych.
 2. Zawór PCV. Reguluje proces wyjściowy gazy w skrzyni korbowej i zapobiega przedostawaniu się powietrza. zawór PCV jest wydmuchiwane tylko w kierunku kolektora. Gdy wieje w skrzyni korbowej zamyka. Można jednak znaleźć zawory zarówno dwustronnych i elektrycznych.
 3. separator oleju. W przestrzeni obudowy jest zawsze swoista mgła, jako części silnika są stale w ruchu. W związku z tym olej jest rozprowadzany na nich. W niektórych układach, jest dysza wewnętrzna rozpylać. separator oleju do oddzielania gazu i oleju w skrzyni korbowej, na wyjściu pierwszego i drugiego zewnętrznego wyrzucanego z silnika.

Gdzie jest zawór PCV?

Usytuowanie mogą się różnić w zależności od konkretnej marki i modelu samochodu i silnika typu. W większości przypadków znajduje się na pokrywie zaworów silnika.

Cechy konstrukcyjne zaworu PCV

Zadaniem zaworu PCV w układzie wentylacyjnym, – regulację ciśnienia gazu w skrzyni korbowej przez doprowadzanie ich do kolektora dolotowego. Gdy silnik hamowania i biegu jałowego przepustnicy lekko uchylone. Ale objętość gazów ze skrzyni korbowej jest niska. Dlatego właściwą wentylację dość małego kanału. zawór sterujący w takim przypadku pod wpływem dużego podciśnienia jest narysowany. Ale substancje kanał doprowadzający skrzyni korbowej pokrywają się, wydzielając niewielką ilość nich.

Liczba podmiotów w skrzyni korbowej gwałtownie wzrasta naciskając pedał gazu, a przy dużych obciążeniach silnika. Zgodnie z tym, zawór PCV odbędzie się stanie wyprodukować jak największą ilość. W takich układach jest zwykle specjalny sposób odwrotny skutek który charakteryzuje przełomowe spalania gazów do kolektora wlotowego cylindra. W tym przypadku, zawór odpowietrzania skrzyni korbowej PCV, pod wpływem ciśnienia, ale nie próżni, co prowadzi do jego całkowitego zamknięcia. Zapobiega to możliwości zapalenia się par paliwa zgromadzonego w skrzyni korbowej.

Błędy przewietrzanie gazów korbowej

awarie systemów PCV może spowodować wyciek oleju silnikowego. wentylacji zatykania dysz, tworząc w obudowie ciśnienie. Prowadzi to do wyjścia spalin wraz z olejem z silnika. Początkowo olej może wystawać z sondą w miejscu i mas uszczelniających. Najgorszą konsekwencją może być wyciskanie gruczołów. Rozwiązanie separatora prawidłowego działania systemu wentylacyjnego prowadzi do filtra powietrza i przepustnicą złóż ropy naftowej. Jeśli zawór PCV nie działa prawidłowo, to może powodować tworzenie bogatej mieszanki paliwa.

Gwizdanie zawór PCV

Cienki, ledwo słyszalny gwizd silnika – problem, który często wychodził przez właścicieli zagranicznych samochodów różnych marek. „Nissan” Na przykład, często zaniepokojeni właściciela maszyny. zawór PCV jest przyczyną tego błędu. Gwizdek pochodzi ze specyfiki budowy i eksploatacji samej strony. Zawór PCV jest umieszczony w obudowie z tworzywa sztucznego, wewnątrz którego znajduje się tłok lub kulkowe są podnoszone przez przepływ powietrza wejściowego źródła. W stanie spoczynku, to jest w pozycji zamkniętej.

Wraz ze wzrostem ilości od zaworu gazu korbowej jest od ciśnienia powietrza. To prowadzi do jego usunięcia i uwolnienie przepływu powietrza w systemie. Z biegiem czasu, sprężyny i ścianka obudowy zanieczyszczonego przez małe cząsteczki oleju, w wyniku czego zawór nie jest już szczelnie zamknięte. Naciskając pedał przyspieszenia i otwarcie przepustnicy w kolektorze dolotowym jest wytwarzane podciśnienie przez otrzymanej szczeliny uwagę dużą ilość powietrza, która staje się przyczyną silnik gwizdania.

Eliminując czyszczenie zaworu gwizdek

Zawór PCV «Lacetti» różni się niskie koszty, co pozwala zaoszczędzić na naprawę pojazdu. Jednakże, aby pozbyć się tyłem silnika, niekoniecznie uciekać się do części zamiennych. Przyczyną partii jest dźwięk zanieczyszczenia zaworu. W celu wyeliminowania takiego uszkodzenia jest wystarczająco dobry do czyszczenia PCV „Ford” zawór „Nissan” lub inne urządzenie. szczegóły konstrukcji jest bardzo prosta. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na ciele, które jest na starszych modelach samochodów wykonane są z aluminium, a nowy jest wykonany głównie z tworzywa sztucznego.

Czyszczenie zaworu PCV

Wyczyść zawór może być w kilku etapach:

 • Usuwanie. Do czyszczenia zaworu musi być usunięta. Leży obok obudowy filtra powietrza. Zawór ten może być umieszczony na pokrywie, dołączony do wentylacji kolektory korbowej lub znajdować się w innym miejscu.
 • Czyszczeniem. W zależności od materiału, z którego wykonany jest korpus zaworu, zmieniając sposób czyszczenia, przy zastosowaniu siły mechanicznej, nie jest konieczne. Do czyszczenia przedmiotów aluminiowych można wybrać żadnego detergentu: cieczy lub aerozolu do powierzchni lub jako kąpieli czyszczącej. W tym ostatnim przypadku, gdy zawór jest umieszczony w pojemniku wypełnionym detergentu. Do czyszczenia obudowy z tworzywa sztucznego używać agresywnych preparatów jest to niemożliwe: mogą one uszkodzić części, co może prowadzić do jej całkowitej wymiany.
 • Instalacja. Oczyszczona kawałek z powrotem na swoim miejscu i zabezpieczone.

Łatwo wyczyszczone zawór PCV: „ford focus” ty „Nissan” i „Audi” – to nie ma znaczenia. Pomimo tego, pożądane jest, aby powierzyć rzemieślników procesowych. Jakościowa gruntowne czyszczenie pomoże wyeliminować nieprzyjemny świst.

Gdy zawór musi być zmieniony?

Wielu właścicieli samochodów importowanych do czynienia z koniecznością wymiany materiałów eksploatacyjnych, takich jak zawór PCV. „Chrysler” często wymaga zastosowania takiej procedury. Objawy, że nadszedł czas, aby zaopatrzyć się w nowy zawór, następujące czynniki:

 • Pojawienie się cienką gwizdkiem pod maską samochodu.
 • Pływające bezczynny.
 • Zwiększenie ilości oleju w chłodnicy. Jest w nim i z zaworem nienaruszonym PCV, ale nie w tak dużych ilościach.
 • Zwiększenie zużycia oleju.
 • zwiększyć ciśnienie. Pojazd nie zachowuje się tak jak poprzednio.
 • Ze studzienek świec, wypełniacz lub olej sonda wychodzi olej. W rezultacie może to prowadzić do wycieku uszczelki, wał korbowy. Wyeliminowanie takich kłopotów spowoduje dużego dużo pieniędzy.
 • W spalinach na biegu jałowym emitowane klubów ciemnoszarego dymu.

Wymiana zaworu PCV

Po nabyciu niezbędnych części może rozpocząć się proces wymiany zaworu. Konieczne jest, aby pamiętać o takich niuansach:

 1. W celu wymiany lub czyszczenia zaworu PCV należy usunąć kolektora dolotowego. Procedura jest prosta i na tyle szybko, aby mieć pod ręką niezbędne narzędzia.
 2. Znajduje się na górze cylindra zaworu, między głowami. Dostęp do niej jest mała, ale to wystarczy, aby zastąpić.
 3. W dolnej części zbiornika nie może być całkowicie usunięty, trochę wystarczy podnieść.
 4. Przez zawór PCV z „mózgiem” samochodu jest rura. To musi być odłączona od drugiej części i usunąć obie połówki. W rezultacie, tylko zawór pozostaje w separatorze oleju.
 5. Pożądane jest, aby oczyścić przestrzeń wokół niego. Co czyni go najlepszym powietrza.
 6. Odkręcił zawór przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Jest to zasadniczo kwadratowy występ w celu ułatwienia procesu wyjmowania. Można to zrobić dziobaka – nie do końca wygodne, ale szybko.
 7. Vykruchennyh zawór PCV, sprawdzić i spróbować czystkę. Można to zrobić z czystym cienkiego węża. Rzecz musi być czyszczona w kierunku kolektora.
 8. Uszkodzony zawór jest lepiej zmienić po 100.000 kilometrów.
 9. Zainstalować nowy zawór i zmontować wszystko w odwrotnej kolejności.

W tym samym czasie, można sprawdzić integralność połączenia iw razie potrzeby wymienić. Ich głównym błędu:

 • Od czasu do czasu ich górnej części spłaszczony i rozpoczyna pompowanie powietrza;
 • połączenie między wężem rozpocząć syfon.

Poprawione jest bardzo prosty – albo wymianą rur lub rozmycia spoin i połączeń z uszczelniacza. wymiana zastawki proces jest szczegółowo opisane w instrukcji obsługi. W tym przypadku ilustruje potrzebę ręcznego zdjęcie.

Zawór PCV – jedna z części układu odpowietrzania skrzyni korbowej silnika, który zależy od prawidłowego funkcjonowania pojazdu. Jego awaria może spowodować wzrost zużycia oleju silnikowego, pogorszenie sterowności jednostki zasilania i wyjścia układu. Aby zapobiec tego rodzaju konsekwencje będą terminowe czyszczenie i wymiana zaworu PCV. Takie procedury są realizowane szybko i łatwo. Nie są one kosztowne i może być wykonana samodzielnie, bez udziału serwisu panami samochodu. Sprawność silnika samochodu zależy od jego właściciela.