398 Shares 7345 views

bezpieczniki samochodowe

Bezpieczniki samochód – to bardzo ważny element każdego pojazdu. Na zakup dobrej jakości części i spędził ponad godzinę, i że zakup tej pozycji jest warto poświęcić przydzielonego czasu.


Niektórzy mówią lekceważąco do doboru części samochodowych takich jak bezpieczniki. Jak, że skomplikowany – to tylko kawałek plastiku, który znajduje się wewnątrz elementu bezpiecznika. Można kupić każdy. Jednak takie podejście jest lekkomyślny. Jeśli kupujesz złej jakości produkt, to jest możliwe, aby uzyskać dwie tylne kłopotów.

Jeśli bezpiecznik samochód gaśnie na miejscu, można zostawić samochód w deszczu bez działających wycieraczek. To wstyd i złe, ale to nie jest najgorsze. Ale drugi jest bardziej skomplikowana. Bezpiecznik może zawieść podczas zamknięcia. Tutaj są konsekwencje tego wydarzenia są bardzo niebezpieczne, jak wynika z okablowaniem można palić (przynajmniej) lub samochód. Pośrednie powodować problemy w samochodzie, może być zwarte. Jednak głównym problemem zwykle tkwi w szczegółach, takich jak auto-bezpiecznik. Czasami bezpiecznik nie wytrzymuje z powodu rosnącego napięcia, a plastikowa obudowa zaczyna się topić. A ponieważ z takimi drobiazgami mogą również spalić cały samochód! Aby uniknąć takiej sytuacji, należy rozważyć pewne zasady, które są warte rozważenia przy wyborze takiego istotny szczegół jak bezpieczników samochodowych.

Nabyć lepszy zestaw, a nie indywidualnie. I pamiętaj, aby zwrócić uwagę na informację, która jest podana na producenta. Jest notowana na opakowaniu. Jeśli tak nie jest – to lepiej nie kupować tego zestawu. Jeśli tworzywa sztucznego, z którego bezpieczniki samochodowe, przezroczyste, a następnie właściciel urządzenia może wykryć usterkę szczegółów wizualnie, jeśli wieje elementu bezpiecznika. Jednak nie są to produkty, które są wykonane z matowego plastiku, i funkcjonują dobrze, dopasowując wszystkie normy i tolerancje. Teraz konieczne jest, aby zwrócić uwagę na wymagania techniczne, które mają zastosowanie do tych przedmiotów.

Bezpiecznik dla samochodów muszą wykonywać swoją pracę za sto godzin na prąd, który przekracza 10 procent nominalnego (bez topnienia ciała). I nie wypalić! Na kołki dopuszczalne spadek napięcia 150 mV (dla prądu od 7,5 do 3,5, a także 15 i 10 A), i do 115 mV (30 A), 125 mV (25 A), 130 mV (20 A). Produkt musi działać w ciągu 0,15-5 sekund (na prąd, które jest dwa razy nominalna).

Więc, co zrobić, gdy bezpiecznik nadal wadliwy? Najpierw trzeba usunąć ją z gniazda, a następnie włóż nową siedzibę (tylko upewnij się, że musi być taka sama figura). W celu usunięcia tego elementu, trzeba użyć specjalnego clothespin z tworzywa sztucznego, która zazwyczaj pochodzi z samego produktu. Jednakże, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie powyższe zalecenia, bezpiecznik potrwa długo.