494 Shares 5943 views

Generator VAZ-2107: usuwanie, instalacja i naprawa

Aby akumulator jest ładowany, gdy pracuje silnik, generator jest wyposażony w projektowaniu samochodów. Kierowcy często, że mechanizm ten nie zapewnia odpowiedniego akumulatora podczas jazdy. Jeśli pozostawić wszystko tak jak jest, bateria może usiąść i zadzwonić do laweta i udać się do stacji obsługi. Ale można tego uniknąć, jeśli nie sprawdzić w czasie i, jeśli to konieczne, wymiana elementów urządzenia.

Usunięcie naprężenia pasa generatora i sprawdzanie

Czasem przyczyną słabej ładunku podczas jazdy mogą się okazać niewystarczające naprężenie pasa alternatora. Na szczęście ten problem można łatwo rozwiązać. W tym celu konieczne jest jedynie, aby zacisnąć pas lub w obecności widocznych defektów (pęknięć powierzchnię ścierną), po prostu zastąpić go nowym. Aby zainstalować nowy, trzeba odkręcić nakrętkę mocującą alternatora i spróbować przenieść go do żelaza opony lub coś innego bliżej silnika.

Jeśli mamy do czynienia z carbureted silnika, to ta manipulacja naszego skończył – i to jest możliwe, aby zdjąć pasek. Jeśli mówimy o tym, jak zmienić generatora VAZ-2107 (wtryskiwacz), musi on również usunąć czujnik położenia wału korbowego.

Następnie zestaw przygotowaną taśmę. Stawia go bez napięcia. A po pas usiadł na wszystkich kołach pasowych produkować jej napięcie. W tym celu konieczne jest, aby odczepić Nakrętka i mocowania w ruch generator, regulując poziom napięcia. Po zakończeniu prac dokręcić nakrętki i zakończyć kasie.

Generator VAZ-2107: naprawa

Przed naprawą urządzenia, które jest konieczne, aby zrozumieć, co wszystkie te same przyczyny problemu. Ale tylko przypomnieć, że bardzo niewiele osób wie, ile generator na VAZ-2107, a koszt wynosi tyle 2200-2500 rubli. Dlatego też, jeśli jest w porządku, nie trzeba od razu biec do sklepu i kupić nowy, ponieważ w większości przypadków, stare urządzenie może być naprawiony. Wystarczy odwołać się do specjalistów, jednak i jego ręce sprawiają, że całkiem wykonalne zadanie.

Aby usunąć urządzenie, trzeba postawić samochód w boksie, zdjąć osłonę ochronną silnika, a następnie odkręcić nakrętkę, wsporniki, zdjąć pasek i sam generator. W celu weryfikacji, musimy omomierza. Plus omomierz podłączony jest do zacisku „30” od generatora i negatywne – bezpośrednio do obudowy generatora. Jeśli wartość wyświetlana jest „0”, w dół, w lewo lub diody zamknięte uzwojenia.

Aby dowiedzieć się, jaki rodzaj diody nie powiedzie się, sprawdź omomierza pierwszy pozytywny, wówczas negatywny. Po tym, można je zastąpić. W przypadku braku odporności na uszkodzenia powinny być w zakresie 4.3-4.8 omów. Często winien obsady szczotkowej, która szczotki w położeniu neutralnym, nie wystają na 5 mm.

Kilka wskazówek dla kierowców

Jeśli podczas jazdy generator VAZ-2107, jak gwiżdże naprężenie pasa poniższych przepisach. To jest obarczona jego poślizg i niewystarczającą opłatą. Ale nadmierne napięcie może spowodować uszkodzenie paska, który również nie jest dobre.

Jeśli podczas urządzeniu testowym można znaleźć winy z jednej z diod, w takim przypadku należy wymienić zespół prostownika. Wadliwy stojan lub wirnik podlega również natychmiastowej wymiany.

Jeśli oba pozytywne i negatywne diody są OK, ale prądnica nie działa, zaleca się sprawdzić w obwodzie uzwojenia. W tym celu musi być połączony z omomierza z obudowy i pierścienia wirnika. Jeśli na powierzchni jednostkowej wartości bliskiej zeru, to zwarcie.

Ponadto podczas wiercenia jest pożądane, aby oczyścić generator VAZ-2107 od kurzu i brudu. Można to zrobić za pomocą sprężonego powietrza. Części metalowe muszą być okresowo smarowania może nafta. Korzystnie nie smarowane łożyska.