546 Shares 5891 views

Podlewanie maszynę. pojazdy służb drogowych

obsługa techniczna użyteczności publicznej zapewnia wiele pojazdów drogowych. Sezonowej techniki tego rodzaju są podlewania samochody. Latem eliminują kurz i brud uliczny, zapewniając czystość powierzchni twardych. Ponadto, pojazdy służb drogowych z funkcją nawadniania wykonuje również i nawadniania terenów zielonych. Te i inne funkcje tych urządzeń są określone przez właściwości organów roboczych i obecnością urządzeń opcjonalnych.

Ogólne informacje o maszynie nawadniania

Istnieją dwa główne rodzaje podlewania samochód. Przedstawiciele pierwszej kategorii działają wyłącznie problemem nawadniania eliminując powietrze i kurz z powierzchni dróg. Druga grupa – to modyfikacja, w którym rozszerzony zestaw akcesoriów do wykonywania prania i czyszczenia. Można powiedzieć, że jest podlewanie maszynę na liście zadań, które obejmuje dbanie o obiektach infrastruktury drogowej. Pomimo znaczenia funkcji irygacyjnych, taka technika nie jest uważane za osobny gatunek. Zazwyczaj uniwersalny samochodu, w którym podstawa umożliwia, w zależności od potrzeb, przy użyciu jednego lub innego urządzenia funkcjonalnego.

Kluczowe cechy

Jednym z kluczowych wskaźników operacyjnych podlewania cystern są możliwości operacyjne. Infrastruktura techniczna takiej maszyny, która może wykonywać operacje na pracę mogą się różnić, jednakże zbiornik i jego parametry, co do zasady pozostają takie same. Na przykład, maszyna podlewania modyfikacja Ził pod numerem 130 jest wyposażony w zbiornik o objętości 6 m 3. Obecność pompy wielostopniowej w projekcie produkcyjnym pozwala na utrzymanie stałego ciśnienia w naczyniu w temperaturze 25 atmosfer.

W związku z tym, w razie konieczności, woda może być dostarczana do kilku odbiorców. Jednocześnie błędem byłoby rozważyć funkcjonalność samochodu oprócz podstawowej bazy zasilania. Wyjście pojazdu w tej samej modyfikacji wynosi 150 litrów. a., która pozwala nam służyć duży obszar strefy. wartość dużej mocy z silnika wymaga i przestronny zbiornik na wodę, z których ładunek spoczywa na podwoziu platformy. Inną rzeczą jest to, że pod względem zwrotności, technika ta jest daleka od ideału. To samo odnosi się do zużycia paliwa. Przy 100 km maszyna spędza mieszankę paliwową o 32 l.

wydajność urządzenia do nawadniania

Przeprowadzenie urządzenia do pojenia i jej organów roboczych trzeba wykonać kilka operacji, które są kontrolowane przez kierowcę. Woda ze zbiornika doprowadza się do pompy odśrodkowej, przechodzi etap filtrowania. Płyn jest następnie kierowany przez przewód do dyszy roboczych. Inaczej przebieg procesu pracy zależy od tego, jakie opcje zostały podlewania specyficzną modyfikację urządzenia. Większość obecnych modele mają złożone systemy dystrybucji płynów w wielu sektorach operacyjnych. Na przykład, jedna część może być odpowiedzialny za łzawienie drogi, inny – do nawadniania terenów zielonych, a trzeci oczyścić powierzchnię.

Jednostka główna podlewania samochód

Jak już wspomniano, samochody podlewania wyróżniają się obecnością zbiornika, zawierającego wodę. Wewnątrz zbiornika znajduje się również filtr, komunikację rurociąg, miskę olejową i zawór. Aby zapobiec gromadzeniu się wody w zbiorniku zwykle stosowanych do budowy falochrony. Oprócz głównego zbiornika praktykowane również instalowania dodatków w postaci rozszerzeń. Ponadto zmiana pojazdu Zilovskoye 130-N pozwala na zamocowanie drugiego zbiornika. Dodatkowy zbiornik wody jest ciągnięty strukturę zwiększającą objętość płynu 5 tys. L. Zbiorniki te są wyposażone w zawór wtyczki i miski. Poprzez regulację zaworu centralny jest wyposażony ciśnienie wody o określonej pojemności. Ponownie, w celu zminimalizowania negatywnych czynników stosując wolumetryczne projektantów zbiornika wody takich pojazdach stosuje się w zależności od wzdłużnych resorów. Przednia część jest zwykle dostarczana przez podwójnie działające hydrauliczne amortyzatory i z tyłu – dodatkowych sprężyn. Ta konfiguracja przyczynia się do wygodnego sposobu przezwyciężenia obszarów problemowych z niezadowalających właściwościach powłokowych.

Funkcjonalne elementy maszyny

Poza metalowym zbiorniku w urządzeniu funkcjonalnego może zawierać listę różnych dysz, wąż doprowadzający wodę i pędzli. Niebiesko-pojenia karoserii rozłożonych na kilka sekcji, które są połączone ze sobą przewody. Ponadto infrastruktura pracy zawiera pompę wody, zawór centralny, filtr i układ rur z dyszami typu obrotowego. Urządzenie jest zamontowane na platformie ciężarówki z wzmocnionych sprężyn. Rozprowadzanie pompy wodnej maszyny nawadniania nawadnianie zapewnia w połączeniu z innymi operacjami. Tak, pewne modyfikacje i pług wyposażony w szczotki, które można wykorzystać jako techniki zbioru. Czasami takie modele uzupełniają i powlekanie elementy rozprowadzające substancje obojętne, co zwiększa skuteczność funkcji prania.

dodatkowa funkcjonalność

samochody podlewania może być również używany jako ogień i transportu. W pierwszym przypadku maszynowy przewiduje węża pożarniczego, zabezpieczonego lufy strumieniem zasilającym o dużej siły nacisku. Oczywiście, nie można mówić o pełnej funkcji pożarniczego, ale jako sprzęt pomocniczy tego typu maszynie podlewania może być również brane pod uwagę. Na ramieniu pracy wszystkich zaworów i kranów mocno skręcone, co pozwala na zwiększenie zdolności ciśnienia i wydajności gaszenia pożaru. Do transportu funkcja jest powszechnie używane do modyfikacji dwa zbiorniki. Na takich pojazdów transportujących wodę do konserwacji obiektów usuniętych z infrastruktury użytkowej.

Mini – maszyna do podlewania

Małe maszyny do podlewania charakteryzują się niewielką objętością zbiornika i odpowiednich parametrów pokrycia obszaru roboczego. Modele te zawierają pewne modyfikacje ZIL o szerokim zakresie nawadniania 2-2,5 m również w kategorii mini -. Maszyna Konewka obejmują instalację z efektu pokropienia. Są one idealne do pielęgnacji i terenów zielonych oraz do czyszczenia nawierzchni. Jednak podlewania maszynę w tej postaci ma bardzo małą objętość zbiornika, dlatego istnieje potrzeba często jest wypełniony wodą.

Producenci podlewania samochodu

W Rosji większość podlewania samochodu jest modyfikacja oparta na podwoziu ZIŁ. flot również narzędzia często mają do techniki zawartości na podstawie modeli samochodowych Kama. Jest to wydajna i mocna maszyna podlewanie, która nie tylko sprawia, że możliwe do obsłużenia dużych zbiorników głośności, ale także ułatwia zarządzanie organów roboczych. Segment ten stopniowo dodaje i technologii obcych. Na przykład, podczas operacji sama jak Haller pokazuje model 9000, które jest zaopatrzone w objętości zbiornika i zapewnia użytkownikowi wystarczającą możliwość opcjonalnego wyposażenia.

wniosek

Mimo wysokich funkcji odpowiedzialności, które leżą na samochody nawadniania, ich cechy konstrukcyjne są bardzo proste i nawet elementarny. Tradycyjna maszyna tego typu pozwala na obecność zbiorników i elementów roboczych dostarczających wodę do nawadniania. Niemniej maszyna podlewanie poprawiła i ma na celu zwiększenie funkcjonalności i wydajności bezpieczeństwa energetycznego. Dzięki temu kierowca może ułatwiać zadania i jednocześnie poprawić efektywność realizacji głównych celów. Z drugiej strony, wzrost mocy pozwala personelu technicznego do obsługi dużych ilości wody, a tym samym zaoszczędzić czas powtarzania wypełnienia zbiornika. Jak złożoność rozwój organów i funkcjonalny zakres technik aplikacyjnych pracy. Nowoczesne samochody nawadniania nie są w stanie tylko do przeprowadzenia nawadniania terenów zielonych i czystych chodników, ale również w zakresie transportu, pomocy w zwalczaniu pożarów, i tak dalej. D.