135 Shares 2827 views

Jak zmniejszyć zużycie paliwa. Kamaz – proste zasady.

Odkąd w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, ciężarowe wywrotki KAMAZ Neftekamsk roślina produkuje różne modyfikacje. Samochód był bardzo popularny w tym czasie, ale do tej pory jest duże zapotrzebowanie. Ponadto, eksperci firmy wystawiające nieustannie pracuje nad poprawą.


Przede wszystkim, przyszły właściciel samochodu, oprócz wszystkich cech technicznych samochodu, są zainteresowani w zużyciu paliwa. KAMAZ nie jest wyjątkiem.

Dla transportu drogowego, istnieją różne rodzaje norm zużycia paliwa, które są zaprojektowane dla potrzeb planowania i kontroli kosztów. Jest to szczególnie ważne dla przedsiębiorstw zajmujących się jaki rodzaj działalności z wykorzystaniem ciężarówek.

Dla samochodów ciężarowych ustawić wiele kursów zużycia paliwa w zależności od wersji urządzenia i jej specyficzny cel. W celu uczynienia cecha pojazdu jest wystarczające w tym względzie zwrócić uwagę na główne rodzaje norm:

  • Liniowa szybkość zainstalowany na przebieg pojazdu na sto kilometrów. Baza ta reguła.
  • Norma ustanowiona lub wykonać operację transportową do dodatkowego strumienia paliwa do ruchu pojazdu obciążonego.

Weźmy, na przykład, znany rolnik – model pojazd Kamaz 55102. Szybkość przepływu paliwa do Kamaz ta modyfikacja, którego pojemność siedem ton przy maksymalnej prędkości pojazdu 80 km / h wynosi 31 litrów. Dla porównania, inny model KAMAZ 55111, ładowność które trzynaście ton, posiada wskaźnik zużycia paliwa na poziomie ośmiu litrów więcej niż w tym samym tempie.

W związku z tym, jak każdy inny samochód, zużycie paliwa modelu KamAZ zależy od wagi urządzenia. Dlatego staramy się poprawić samochód, eksperci myśleć o jego opłacalności.

Obecnie, niektóre modyfikacje ciężarowych KamAZ stosowane wywrotka rośliny, która ma owalny przekrój poprzeczny z organizmu, co może znacznie zmniejszyć ciężar pojazdu i poboru energii z paliwa o 5-6%. To są zalety korzystania z pojazdów na KAMAZ nowych silników.

Jednak prawidłowa technika jazdy samochodem – jest nie tylko głównym warunkiem zwiększenia jej żywotność oraz brak sytuacjach awaryjnych, a także oszczędność paliwa. KAMAZ, aby osiągnąć ten cel nie powinien być przeciążony.

Ruch na KamAZ powinien zacząć płynnie dopiero po silnik rozgrzewa. Szarpnięcia podczas jazdy prowadzi do poślizgu samochodu, a tym samym przyspieszenie zużycia opon na kołach i zwiększenie zużycia paliwa.

KAMAZ zużycie paliwa również znacznie zredukowane przez prawidłowo wykonujących manewry podczas jazdy. Na przykład, zwiększenie prędkości opadania w celu przezwyciężenia wzrośnie z powodu bezwładności. W tym wypadku, samochód nie będzie stale uruchomiony silnik, który zatrzyma pełny dopływ paliwa i pozwolić, aby zaoszczędzić pieniądze.

Ponadto, istnieją pewne zasady, zwracając uwagę, że w każdym samochodzie, może znacząco zmniejszyć zużycie paliwa. Kamaz także mogą dobrze spełniać je. Jest to możliwe, aby nie korzystać z samochodu i światła, ponieważ zwiększają zużycie paliwa.

Wybrana trasa powinna być łatwa. Jego wygoda jest, aby nie zmniejszyć trasy, aw przypadku braku dużej ilości świateł i korków na drogach. Ponieważ warunkiem Hamowanie DC i pickup zużycie paliwa również wzrośnie.

Ponadto, pojazd musi być w dobrym stanie, co jest niezbędne do przeprowadzenia konserwacji.