824 Shares 9351 views

Jak usunąć film z wątroby wołowiny i wieprzowiny: przydatne porady i zalecenia

Wiele takich gospodyni domowych napotkał na taki problem, gdy w pełni przestrzegał zaleceń dotyczących przygotowania wątroby wieprzowej lub wołowej, nadal okazał się suchy i sztywny. Powodem tego jest cienki przezroczysty film, który pokrywa powierzchnię wątroby. Trudno się go pozbyć bez improwizowanych środków. Film jest ściśle przylegający do powierzchni wątroby i jeśli jest tylko wyciągnięty razem, wtedy dobre kawałki odchodzą w tym samym czasie. Dlatego też należy zbadać zalecenia dotyczące usuwania filmu z wątroby. Ponadto są bardzo proste i niedrogie.

Jak wybrać właściwą wątrobę

Na smak każdej potrawy wpływa jakość produktów, z których jest gotowana. Ta sprawdzona prawda od lat stosuje się do wątroby, niezależnie od tego, co to jest: wieprzowina lub wołowina. Wybierając ten produkt uboczny w sklepie, nie zapomnij skorzystać z następujących zaleceń.

  1. Jakość wątroby powinna być świeża, a nie zamrożona. W wyniku przedłużonego zamrażania produktu ubocznego utracona zostaje witamina A, która jest tak ważna dla wzroku.
  2. Zapach świeżego produktu będzie nieco słodki, a przy złej jakości – z nieprzyjemnym kwasem.
  3. Jakość wołowiny wątroby ma bogatą barwę dojrzałych wiśni o lekko brązowawym odcieniu, a świnie są dużo lżejsze.
  4. Wątroba powinna być elastyczna w dotyku, a forma powstająca, gdy palec jest dociskany do niej, szybko przywraca kształt.
  5. Poza folią, przewody żółciowe można zobaczyć na produkcie, które również muszą zostać usunięte. Ponadto nie powinno być plam ani innych uszkodzeń powierzchni.

Jak łatwo usunąć film z wątroby z solą

Prawdziwym problemem dla wielu jest film. Zazwyczaj, aby go pozbyć, użyj zwykłego noża kuchennego. W tym celu końcówka noża powinna być folia nabetowa i powoli pociągnij ją w jednym kierunku. Czasem jednak istnieją trudności. Albo film wcale się nie rozciąga, albo zaczyna się złamać. Co zrobić w tym przypadku? Jak usunąć film z wątroby wołowej za pomocą improwizowanych środków?

Aby uprościć zadanie zdejmowania filmu, należy pocierać dużą sól. Następnie wykonaj te same czynności, co podczas demontażu noża. Jednak pozytywny wynik tej metody zostanie osiągnięty szybciej.

Jak usunąć film z wątroby zamrożone

Zamrażanie wątroby nie jest zalecane, ponieważ w tym stanie traci niektóre ważne witaminy. Ale jeśli nadal masz taki produkt uboczny, powinieneś wiedzieć, że film może być usunięty z niego bez czekania na rozmrażanie. Jak to zrobić poprawnie?

Mrożoną wątrobę, aby dostać się z zamrażarki i przejdź do dolnej półki lodówki. Tutaj zaczyna stopniowo rozmarzać się i po pewnym czasie można rozpocząć usuwanie filmu. Możesz to zrobić za pomocą tego samego ostrego noża iw ten sam sposób, ale kilka razy szybciej.

Jeśli subprodukt został zakupiony na świeżo, a następnie przed wyjęciem filmu z wątroby, powinien on zostać wysłany do zamrażarki przez pół godziny. Czas ten wystarczy, aby zamrozić produkt, ale jednocześnie zachować wszystkie dostępne witaminy i składniki odżywcze.

Jak usunąć film z wątroby z sokiem z cytryny

Innym niezawodnym asystentem w kuchni jest sok z cytryny. Jak usunąć film z wątroby wołowiny z pomocą tego owoce? Wszystkie działania są wykonywane w podobny sposób, jak w przypadku soli, ale tutaj wątroba jest potarbiona lub posypana sokiem z cytryny.

Wynik powinien zadowolić wszystkich kochanków. Cienki film dosłownie wyślizguje się z powierzchni wątroby i za kilka sekund będzie w Twoich rękach. Wszystko jest proste i szybkie. Nie można wątpić, że wątroba po usunięciu filmu z sokiem z cytryny okaże się najbardziej delikatny, dosłownie topniejący w ustach.

Wątroba wieprzowa

W wątrobie świńskiej, w przeciwieństwie do podrobów wołowych, film jest bardzo cienki, prawie przezroczysty. Ale trudniej jest podnieść nóż i zdejmować. Jak usunąć film z wątroby w tym przypadku?

W tym celu wątróbkę z mięsa wieprzowego należy najpierw spłukać pod bieżącą wodą i włożyć do czystej miseczki. Napełnij produkt uboczny gorącą wodą i pozostaw to w tej pozycji przez 15 sekund. Następnie weź wątróbkę, włóż ją na deskę do krojenia i ostrożnie wyjmij film, nie czekając na chłodzenie.

Podobnie film jest usuwany z wątroby wołowej. Jednak czas pozostały w gorącej wodzie powinien zostać zwiększony do trzech minut. Teraz jasne jest, jak usunąć film z wątroby świń.

Moczenie wstępne

Jest to kolejny sposób na usunięcie przezroczystego filmu z powierzchni wątroby wieprzowej. Wymaga to zwykłego mleka. Ten produkt nie tylko zmiękcza włókna wątroby, ale także pomaga szybko usunąć produkt uboczny z sztywnej folii. Proporcje przygotowania tej marynaty: na 1 kg wątroby wieprzowej potrzebna będzie 0,5 litra mleka.

Jak szybko usunąć film z wątroby? Weź głębszą miseczkę i wlej mleko do niej. Wątroba umyj pod bieżącą wodą, zanurza się w miseczce i pozostawia w tej pozycji przez 2 godziny. Potem weź wątróbkę, dab ręcznikiem papierowym i wyjmij film. Szybko odejdzie.

Metoda mleczna jest idealna do wątroby świń, ponieważ charakteryzuje się gorzką smaką. To dlatego, że wiele osób chce kupować wątrobę wołową. Razem z tym można pozbyć się goryczy nie tylko przy pomocy mleka, ale także z sodą. W tym celu wątróbkę pokroić w porcje, następnie posypać sodą, wymieszać i pozostawić do "odpoczynku" przez 1 godzinę. Po upływie wskazanego czasu produkt uboczny jest płukany zimną bieżącą wodą, wysuszony ręcznikiem i wysyłany na patelnię.

Wołowina lub wieprzowina bez wątroby i goryczy okazuje się bardzo smaczna, pachnąca i pożyteczna.