605 Shares 7917 views

raty Telefon: gdzie lepiej wziąć i czy do wydania kredytu

Dziś, coraz więcej konsumenci wolą kupować dużych i małych urządzeń gospodarstwa domowego na kredyt. Ta innowacja dotknął i smartphone właściciele, którzy kupują telefony w ratach. Gdzie lepiej wziąć nowoczesny gadżet? Co jest lepsze – kredyt lub raty? Wszystko to zostanie omówione w tym artykule.


Rata różni się od kredytu

Dokonując zakupów warto kilka razy pomyśleć, natychmiast zapłacić za wybrane towary lub łatwiejsze dokonywanie płatności miesięcznych. Ponadto, przed podjęciem decyzji, gdzie wziąć telefon w ratach, należy rozważyć plusy i minusy.

Kredytowa – to kwestia gotówka na zainteresowania. Zatem koniecznie sporządzić odpowiednią umowę, która przepisanej oprocentowanie i obowiązków stron. Uzyskać kredyt może być zarówno w oddziale oraz w sklepie.

Zazwyczaj nadpłaty w tym przypadku wynosi 10% do 30% kosztów produktów. Jeśli z jakiegoś powodu kredytobiorca nie dokonał płatności miesięcznych w okresie obowiązywania umowy określony, to może zostać ukarany grzywną lub kary. W przypadku długoterminowej kary opóźnienie będzie bardziej agresywny i może nawet zablokować oryginalnego kosztu towaru.

Jeśli mówimy na raty, z domniemanych nieoprocentowanej pożyczki, które zazwyczaj zapewniają sklepów, salonów dealerskich i inne organizacje. W tym przypadku koszt towarów podzielone na kilka równych części. Płatności dokonywane są co miesiąc, bez dodatkowych odsetek. W przypadku zwłoki w płatności sklep ma prawo brać towar z powrotem. Z tego powodu ta metoda zakupu produktów wydaje się być najbardziej korzystne. Ale nie mają czasu, aby szukać sklepów, w których można odebrać telefon w ratach. Po pierwsze konieczne jest, aby rozważyć plusy i minusy takiej transakcji.

Plusy i minusy ratach

Jeśli mówimy o korzyściach wynikających z takich transakcji, konieczne jest, aby wyróżnić:

  • brak zainteresowania;
  • szybkość transakcji (rat może być umieszczony bezpośrednio w sklepie lub on-line);
  • Minimalny pakiet dokumentów (zazwyczaj wymaga jedynie paszport obywatela Federacji Rosyjskiej);
  • elastyczne obwody zobowiązania dłużne;
  • w transakcjach nie uczestniczą biura kolekcjonerską.

Jednak wybór gdzie wziąć telefon na raty, niektórzy konsumenci mają do czynienia z następującymi wadami:

  • płatności są zbyt krótkie;
  • sprzedaż na raty, nie wszystkie modele telefonów, więc nie zawsze kupić dokładnie to, co chcesz;
  • należy dokonać wstępnej opłaty na raz;
  • towarem staje się pełną własność kupującego dopiero po dokonaniu wszystkich płatności.

Ponadto, niektórzy sprzedający celowo zawyżać cen towarów sprzedawanych w ratach. Powoduje to, że kupujący wciąż płaci dodatkowy procent. Dlatego zanim szukać gdzie wziąć telefon na raty, zaleca się badanie rynku i ceny wybranego modelu w innych sklepach.

Teraz rozważmy firm handlowych, które oferują najkorzystniejsze warunki.

„Megafon”

Lider komunikacji komórkowej jest od dawna zaangażowany w sprzedaży smartfonów. Do tej pory „Megafon” oferuje klientom zakup smartfonów Galaxy raczej sprzyjające warunki: 0%, 0%, 24 miesięcy. Choć sprawa i nazywa się słowem „rata”, w rzeczywistości jest to podaż kredytu. Tak, o wartości telefonu 55,000 naprawdę można spłacać przez 2 lata, dzięki czemu co miesiąc około 2300 rubli. Jednak podczas dokonywania zakupu klienci proszeni są o podpisanie umowy z informacją, że pożyczka udzielana przez bank-partnera, a stopa procentowa będzie 7,45% rocznie (nawiasem mówiąc, wszystkie te informacje można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej). Tak więc okazuje się, że telefon będzie musiał zapłacić nie wynosi 55 000 i 63 195 rubli.

Jednak, jeśli spojrzeć na ten sam model smartfona nie na takich głównych miejsc, to może być wart około 65 000 rubli. Tak więc, urządzenie jest bardziej opłaca się kupować na kredyt.

Nadal zastanowić się, gdzie najlepiej wziąć telefon na raty lub kredytu.

"M. Video"

Witryna słynnego kibermarketa przedstawiono te same warunki: 0%, 0%, 24 miesięcy. Jednak w tym przypadku nie chodzi o wąskim składzie i wszystkich tabletów i smartfonów. Ze względu na to, w ratach, ale raczej o pożyczkę można wziąć dowolny podoba Ci się telefon.

Jeśli znajdują się na „Video” M. samego modelu Samsung Galaxy, można go zakupić na magazynie, dokonywanie płatności na okres 36 miesięcy.

"Yulmart"

Kontynuując zastanowić się, gdzie wziąć telefon na raty, nie można ignorować jednego z największych targowisk. W tym przypadku termin płatności wynosi 6 miesięcy. Nawet jeśli wydaje się być mniej opłacalne, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że odsetki są wypłacane corocznie odpowiednio krótszy termin podany do wypłaty, tym mniej stopy procentowej.

Reasumując

W oparciu o powyższe, należy stwierdzić, że odpowiedź na pytanie, skąd wziąć telefon na raty, nie jest takie proste. Faktem jest, że jako takie nie zapewniają tej usługi do dużych sklepów i kibermarkety. Jeśli zorganizujemy taką umowę z prywatnym sprzedawcy, może być brzemienne w skutki, więc łatwiej jest wziąć pożyczkę lub bezpośrednio zapłacić cały koszt smartphone.