836 Shares 3931 views

Android vs iPhone OS

W tym momencie w czasie, fani „jabłko” miłośników smartfonów i urządzeń Google-zaciekle kłócić między sobą. Na tle tej sytuacji, jak tylko jest to kwestia, dlatego duża liczba właścicieli starzenia modele iPhone nie może pogodzić się z istnieniem telefon z systemem Android?


W wielu przypadkach przyczyną jest następujący fakt: platforma Google w danym momencie posiada dużą ilość oprogramowania. Oczywiście, trzeba wykonać jedną popravochku – oprogramowanie jakość nie jest tak dużo, jak niektórzy chcieliby.

W rzeczywistości, czy oprogramowanie jest wymagane w dużych ilościach? Po tym wszystkim, można uznać za podstawowy zestaw must-have program. Rzućmy okiem na niektóre z głównych programów, przeznaczonych specjalnie dla zielonego robota, a także w celu ustalenia, czy są one podobne do iPhone.

Otwiera listę roztworu przeglądarki o nazwie Dolphin. Wiadomo, produkt ten działa na silniku, domyślnie używany w „Android”. Zaletą Należy zauważyć, wygodne pracy z kartami. Między innymi, jest wsparcie dla multi-touch, gesty, kanałów RSS. Istnieje również język rosyjski, kompatybilność z różnymi sieciami społecznymi. Wśród niedociągnięć można powiedzieć, co następuje: przeglądarka zawiera reklamy.

Zwracamy się do iPhone'a analogowej. W zasadzie widzimy bardzo wygodną przeglądarkę na tej platformie. Wśród braków możemy wybrać punkt, że obraz nie może być wyłączony. W niektórych przypadkach, rozmiar tekstu nie odpowiada szerokości ekranu.

Następny w kolejce jest dość popularny produkt o nazwie FBReader (czytnik). Co mogę powiedzieć? Dobra aplikacja, która pozwala na czytanie książek. Uwaga Narzędzie całkowicie rusyfikacji. Jeśli to konieczne, książki można odczytać z różnych archiwów. Jest wsparcie dla zakładek, tryb ustawiania funkcji wyszukiwania. O negatywne aspekty mogą stanowić okazję do pracy z tylko kilkoma rozszerzeniami – EPUB i FB2.

Dla iPhone smartphone ma podobne rozwiązanie o nazwie ShortBook (produkt kosztuje około $ 4.99). To narzędzie jest w stanie pracować z dowolnym formacie książek elektronicznych. Odpowiednie pliki można pobrać z telefonu (poprzez przeglądarkę internetową używany domyślnie). Ponadto, istnieją zakładki można ustawić czcionkę.

Następny na naszej liście popularnych produktów jest eBuddy IM. W tym przypadku, można zauważyć, zdolność do pracy z GTalk, komunikator ICQ, społecznościowy Facebook. Funkcje użytkowe gładko. Jak wszędzie, są pewne wady. Na przykład, nie ma możliwości, aby wstawić informacje kopia. Inną rzeczą, aby pamiętać, że historia nie jest przechowywana. Dodatkowo, każdy powinien być zarejestrowany na oddzielnym serwerze. O ICQ, nieprawidłowo wyświetla kodowanie rosyjskiej.

analog nazywa BeejiveIM (koszt 5,99 $) dla użytkowników iPhone'a. W tym przypadku nie ma wsparcia dla podobnych funkcjach. Zaletą może być uważany za dobry interfejs. Jest wsparcie dla specjalnych push-wiadomości, można przełączyć się na różnych czatach, obrazów i dźwięków. Biorąc pod uwagę taki komfort, użyteczność jest wypłacana.

Teraz przejdź do Documents To Go (do pracy z różnych dokumentów biurowych). Darmowe wydanie tego narzędzia pozwala na wykonywanie przeglądanie różnych dokumentów biurowych stworzonych z popularnych edytorów tekstowych. Jeśli chcesz mieć możliwość edycji, trzeba będzie zakupić płatną uwolnienia.

istnieje podobna aplikacja dla użytkowników iPhone nazywane „Documents To Go Premium”. Rozwiązanie może obsługiwać wiele zadań, które Android użytkowych. Tylko to będzie kosztować mniej. Między innymi, istnieje możliwość pracy z Apple iWork, Google Docs, a także MS Exchange.

Z powyższych przykładów, mamy ustalone, że aplikacja na Androida nie jest gorsza. W ten sposób, możliwe jest korzystanie z odpowiedniego oprogramowania w dużym asortymencie. Oczywiście, główną część oprogramowania dla iPhone ma bardziej piękny design. Jednak, jak wiadomo, piękno jest warte swojej ceny. Jeśli nie chcesz korzystać z płatnych aplikacji, można włączyć do systemu Android, w której dużo wolnych analogów oraz duża liczba aplikacji gier. Na przykład, po prostu pamiętać przeglądarce opartej gry online.