539 Shares 7768 views

Co kaski na motorower jest najlepiej kupić?

Motorowery nie są zwykle traktowane jako pełny transportu, a to z powodu nieostrożnego postawy kierowców dla własnego bezpieczeństwa. Spotkać kierowcę bez specjalnego sprzętu nie jest trudne. Co więcej, wielu z nich porusza się bezpośrednio do gruntu ruchu kołowego, który czasami zwiększa ryzyko kontuzji. Oczywiście, wiele zależy od umiejętności i doświadczenia jazdy kierowcy, ale także kaski dla motoroweru wynalazł bez powodu. Przypadkiem nikt nie jest bezpieczny, a szczególna ochrona przynajmniej zminimalizować zagrożenia dla zdrowia.


Czy kask jest obowiązkowy dla jazdy motorowerem?

Jest oczywiste, że jazda motorowerem wymaga podstawowej opieki dla własnego bezpieczeństwa. A nawet tych, którzy są pewni siebie na drodze dzisiaj nie może uchylać się potrzebę stosowania specjalnego sprzętu. Więc odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest, aby jeździć na motorze bez kasku, to jest całkiem jasne – jest to niemożliwe. Oraz zakaz zatwierdzony na poziomie ustawy. Fakt, że SDA ma artykuł pod numerem 12.6, który opisuje niewłaściwe używanie kasków i pasów bezpieczeństwa. Za brak kasku lub jej stosowanie w rozpięty rzekomej karze 1 tys. RUB. Nie należy spodziewać się, że odnosi się to tylko do motocykli. W artykule jest uzupełniony o wskazanie, które przepisy mają zastosowanie do motorowerów.

Wymagania do kasku

Po zdobyciu przyczółka w zamiarze uzyskania kask do jazdy na motorower, można przystąpić do wyboru. Pierwszym krokiem jest określenie charakterystyki działania, które muszą koniecznie być zaopatrzone w kasku motocyklowym. Z reguły jest to kolejny zestaw cech, które mają najwięcej wysokiej jakości kasków dla motoroweru z wiodących producentów:

  • Wytrzymałość szkła. Jest to najbardziej wrażliwy element osprzętu, więc jego siła powinna być na górze.
  • Optymalna waga kasku. Czynnik ten jest istotny nie tylko dla wygody, ale również dla bezpieczeństwa. Obciążenie na szyjce długiej podróży mogą niekorzystnie wpłynąć na kondycję fizyczną, więc waga nie powinna być zbyt duża.
  • Izolacja akustyczna. Kierowca musi być chronione przed hałasem, ale i umiejętność rozróżniania sygnałów w kasku.
  • Aerodynamika. Być może jedną z najważniejszych cech, które są wystawione na uwagę fanów sportowych motorowerów i skuterów. Moment nie jest pryncypialne, ale nadal dobra aerodynamika ułatwia zarządzanie i przyczynia się do oszczędności paliwa.

hełmy odmiany

Są 4 rodzaje kasków motocyklowych, które w zależności od modyfikacji może w pełni spełniać powyższe wymagania, ale również ma swoje osobliwości. „Integral” najbardziej bezpieczne i niezawodne uznane kaski dla typu motorower. Wady te z oczywistych powodów obejmować ograniczoną widoczność i słabą wentylację. Nieco Podobny model można nazwać „modulator” – jest zamknięta modyfikacji, ale odznacza się możliwością podnoszenia dolną część korpusu z szyby.

Opcja „Trzy czwarte” zapewniają ochronę głowy w okolicy czoła do obszaru potylicznego, ale jego broda jest nadal otwarta. Takie kaski dla motoroweru nadaje się do letnich spacerów motorów, a korzystnie w bezpiecznym ruchu. Skrócony modyfikacja kasków motocyklowych zapewnić minimalną ochronę, ponieważ tylko częściowo chroni głowę i twarz z zamkniętymi tylko punkty.

Niuanse wyborze kasku damskiej

Przy wyborze żeńska wersja kasku powinien być prowadzony w zasadzie te same kryteria. Nawiasem mówiąc, jak wiele dziewcząt jazda na skuterach i motorowerach pasażerów, specjalny amunicji używają. I to na marne, ponieważ one również twarz grzywny za jazdę bez kasku na motorower lub innych podobnych pojazdów. Wracając do wyboru akcesoriów ochronnych dla głowy, ważne jest, aby pamiętać, jedną cechę modelkami. Strukturalnie, są one podobne do ludzkich, ale odznaczają się one stylem i niektórych elementów. Powierzchnie pokryte takich hełmów różnych wzorów, napisów i romantycznych obrazów, które odróżnia je od całkowitej masy podobnych do siebie modeli.

Opinie użytkowników o kasku

Szczególnie kierowców, którzy po raz pierwszy w życiu do czynienia z koniecznością zakupu kasku, zatrzyma się przy wyborze odpowiedniego modelu. Fakt, że prawo wziąć pod uwagę wszystkie niuanse pracy jest prawie niemożliwe. Dlatego konieczne jest, aby odwołać się do gości, którzy doświadczonych kierowców tej techniki. Wielu zauważyło potrzebę idealne dopasowanie oraz brak alergii na materialnych wykończeń. Innymi słowy, wielkość powinna ściśle pasować do konkretnego głowę i wykończenie nylonu i pianki lepiej wybrać hipoalergiczne tkaniny. Ponownie, jeśli wybrany przez motorower kask kobiet, konieczne jest, aby dać pierwszeństwo do modeli o wydajności jakościową powłoką zewnętrzną. Prawidłowo wdrożony z malarstwem lub lakierowanie Oracal utrzymuje trwałość i wygląd produktu długoterminowej. Jeśli chcesz modelować z przyciemniane, doświadczeni użytkownicy nie powinni się ograniczać do barwionego szkła i upewnij się, że mają swoje odpowiedniki w rezerwie przejrzyste.

wniosek

Obecność takiego akcesorium, jak kasku – nie jest luksusem, a nie przypisywać sprzęt uprzywilejowane jeźdźców. Oczywiście, ze względu na różnorodność modeli tego akcesorium, może mieć dowolną wartość – do przedmiotów dekoracyjnych. Jednak jej podstawową funkcją jest zapewnienie bezpieczeństwa. Że daje odpowiedź na pytanie, czy kask na motorower musi lub może to zrobić bez niego. Jak praktyka pokazuje wykorzystanie motorowerów, nawet w obliczu pozornie maksymalnego bezpieczeństwa pozostaje pewne ryzyko zranienia głowy. Wynika to głównie ze względu na specyfikę projektowania i zarządzania tego rodzaju transportu. Szybki i łatwy w manewrowaniu, szczególnie motorower stanowi poważne zagrożenie podczas jazdy w dużym natężeniu ruchu. Z kolei kask motocykl jest w stanie chronić przed wieloma niebezpieczeństwami na drodze. Odnosząc się ponownie do doświadczeń zaprawiony mopedistov, wiele z nich potwierdzi, że nie jeden kask zmieniony przez cały czas pracy motorów.