648 Shares 8055 views

SUV Tiger: Hammer nie nakazuje mu

Historia urodzenia tego samochodu jest interesująca. Przy tej okazji jest taki rower, że jego rozwój został nakazany przez Arabów, bez porozumienia z Amerykanami w sprawie ceny sprzętu lub próbował wywierać na nie nacisk. W każdym razie w ramach tej umowy GAZ opracował samochód terenowy Tiger, którego prototypy z różnymi typami nadwozia zostały pokazane klientowi. Jednak Amerykanie spadli w negocjacjach z Arabami, a Arabowie zmienili zdanie, ale traktat został rozdarty.

W wyniku wszystkich tych negocjacji i niezrozumiałych machinacji pojawił się pełnowymiarowy Tiger SUV, na który niezwłocznie zwrócono uwagę rosyjskie służby specjalne i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Samochód okazał się gotowy do produkcji, zaprojektował części i części używane z BTR-80. Podstawą jest potężna ramka, na której są połączone wszystkie węzły. Ciało wojskowe jest pancerne w piątej klasie ochrony, stoi do automatycznej kuli.

Oprócz wersji pancernej, Tiger SUV wykonywany jest również w wykonaniu cywilnym z konwencjonalnym korpusem. Prawdą jest, że w pierwszej kolejności realizowane są rozkazy wojskowe, czekając na cywilny samochód na czas nieokreślony. Ale nawet to nie przestanie pragnąć stać się właścicielem tej unikalnej maszyny. Oto pełna lista jego wyposażenia: napęd na wszystkie koła, międzyszybowe samohamowanie różnicowe (na przedniej i tylnej osi), blokada różnicowa, przesunięcie w dół, koła zębate.

I to nie wszystko, co może zaoferować właściciel SUV Tiger. Pomimo niewielkiej masy, jego ciężar krawężny wynosi 6100 kg, samochód jest bardzo mobilny i może przyspieszyć do sto czterdzieści kilometrów na godzinę. Pojemność 205 KM Dostarcza silnik Diesla z turbodoładowaniem, jest wyposażony w pięciobiegową automatyczną skrzynię biegów lub sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów, a GUR zapewnia łatwą kontrolę.

Rozliczenie – napęd na cztery koła i zamki pozwalają kierowcy nie myśleć o drodze i przejść w dowolnym kierunku, nawet waga 1,2 m nie będzie przeszkodą. Niezależne zawieszenie zapewnia doskonałą przyczepność, a jego skok wynosi 30 cm, więc samochód prawie nie dostrzega przeszkód, a aby przełamać zawieszenie, trzeba bardzo ciężko, ciężar całego samochodu powoduje, że zawieszenie spadnie o 30 mm. Z przodu są dwie osoby, kabina może pomieścić dziewięciu pasażerów. Maszyna może przewozić 1500 kg ładunku.

To jest nie ważne jak dobry był SUV Tiger, cena za to również jest dobra. Teraz jest ustalona na poziomie 60 tysięcy dolarów. Miejmy nadzieję, że kiedyś ten samochód stanie się bardziej dostępny, a nie tylko dla żołnierzy sił specjalnych, ale także dla zwykłych rybaków i turystów, którzy są w stanie odkryć nowe miejsca w takim samochodzie.

Niezależnie od tego, jak ocenia się umowę z Arabią Saudyjską z GAZ, plus można uznać, że pojawił się SUV Tiger – samochód, który ma doskonałe cechy off-road, z którymi można porównywać nieliczne samochody zagraniczne. A co najważniejsze, jego opowieść o tym jeszcze się nie zakończyła, nadal rozwija i poprawia.