608 Shares 5427 views

Yamaha R1 – specyfikacje i wszystko najlepsze, co może być w motocyklu sportowym

Podobnie jak to, czy nie, ale w naszym świecie, doskonałość nadal być. Jest uznanym liderem w motocyklach sportowych – rower wyścigowy Yamaha R1. Charakterystyka techniczna roweru pozwalają poczuć królem toru wyścigowego. Stylowy wygląd i agresywny charakter, pewność silnik i doskonała jakość wykonania – to tylko kilka zalet roweru sportowego od renomowanego producenta.


Krótka historia poprawy „Yamaha R1”

Po raz pierwszy motocykl sportowy, został wydany w 1998 roku. Nawet wtedy, „Yamaha” zaczął dyktować trendy w modzie i kierunki w świecie motocykli. Dotyczy to nie tylko obraz zewnętrzny – Japończycy próbowali ich najlepszy i stworzył rower, który od razu zakochał się w prawdziwych fanów prędkości i dynamicznej jazdy. Początkowo motocykl był produkowany w kolorze czerwonym i białym i niebieskim schematem kolorów, który następnie odzwierciedlenie w projektowaniu motocykli sportowych innych producentów.

We wczesnych 2000s, rower sportowy zmodernizowane dalej przez szlifowanie wszystkie najlepsze cechy Yamaha R1. Dane wykonał, a po 2005 roku, rower był zaangażowany w ostrej konkurencji z „Honda”.

Cechy motocykl Yamaha R1

Perfekcja w każdym szczególe, ergonomiczna obudowa i doskonałe zachowanie na torze wyścigowym – Motocykl Yamaha R1 jest uważany za lidera wśród motocykl sportowy nowej generacji.

Jasny cechą prezentowanego modelu jest elektroniczna przepustnica, co z kolei zapewnia doskonałą pracę silnika i oszczędność zużycia paliwa.

Nowoczesne urządzenia elektryczne YCCI roweru, który umożliwia szeroki zakres rezonansowych zaworów wlotowych doładowania. Szczególną uwagę zwraca się szczególną funkcję zmiennej kart, jak również doskonałe sprzęgło przesuwne zapewniające wiodącą pozycję na torze wyścigowym Yamaha R1.

parametry techniczne

Patrząc na wewnętrznej składnika stałego lidera wśród motocykli sportowych, po zrozumieniu, że producenci i projektanci dali go w pełni. Wyposażony w silnik 4-cylindrowy o prawie 1000 metrów sześciennych, w kształcie krzyża wału korbowego, co z kolei jest w stanie wytworzyć potężny moment obrotowy i doskonałą trakcję, motocykl „Yamaha R1” pozwala cieszyć się jazda pierwszych sekund.

Na ogół, gdy obiektywna ocena cech technicznych motocykla wrażenie, że tylne koło jest bezpośrednio podłączone do przepustnicy.

Aby umożliwić kierowcy łatwo kontrolować szalonej charakter „P-ki”, producenci wyposażyli model podwozie Deltabox – doskonale zaprojektowany mechanizm, w porównaniu z poprzednią wersją zespołu.

Cechy funkcjonalne roweru sportowego

Oczywiście, doskonałość Yamaha R1 urządzenia techniczne mogą tylko pozazdrościć, ale ze względu należy zwrócić uwagę i funkcjonalne cechy roweru. Obszerny zestaw opcji zawiera trzy tryby, domyślny przycisk znajduje się w pozycji „STD”, ale w trybie „B” „A” i jest mówić bardziej szczegółowo.

Najbardziej dynamiczny jest tryb „A” – to jest dla specjalistów, którzy mają wystarczające doświadczenie w pracy z takimi motocykli wyczynowych. W tym trybie, tylne koła mogą zachowywać się w sposób nieprzewidywalny. Tryb „B”, jak twierdził, przez pilotów siebie, dopasowanie, najprawdopodobniej, do deszczowej pogody.

Zalety Yamaha R1 można wymienić w sposób nieokreślony – bezbłędne wydajności, wspaniałe, doskonale spreparowany konstrukcję i doskonałą ergonomię całego ciała, która pozwala kierowcy dosłownie połączyć z roweru ze sobą.

motocykl serce

Niekwestionowanym liderem na torze – na motocyklu Yamaha R1. motor zasługuje na szczególną uwagę. Posiada niesamowitą pojemność silnika jest gładka i bardzo melodyjna. Doświadczeni kierowcy po prostu nie mylić ten boski dźwięk z niczym. Latający na wietrze, mijając migające drzewa, łącząc razem z rowerem, nie jest konieczne, aby wiedzieć, że moment obrotowy (115,5 Nm) rozwija się na 10 tysięcy obrotów na minutę.

Silnik Yamaha YZF R1 objętość 998 cm3 rozwija wielkiej mocy ze względu na dobre działanie każdego elementu. Jest jeszcze możliwe, ponieważ projektanci zainwestowali w tym modelu jest najlepszą rzeczą, jaka może być w motocyklu sportowym. Przekładnia sześć prędkości, napęd łańcuchowy, sprzęgło typu mokrego ze sprężyny śrubowej – wszystkie te i inne cechy prowadzi do wyższej prędkości maksymalnej Yamaha R1 – 299 km / h.

Kilka słów o zaletach roweru sportowego

Pomimo faktu, że koszt zupełnie nowy rower jest na tyle wielka, „P-ka” jest zawsze przedmiotem pożądania koneserów dynamiczne i ekstremalne jazdy. Na przykład, na motorynke mogą łatwo znaleźć rower w dobrym stanie 2001 w wydaniu zaledwie 260 tysięcy za 1998 Model byłych właścicieli z prośbą o 140 000. Ale nowa Yamaha R1, właściwości techniczne, które powodują tylko okrzyki podziwu, będzie kosztować 750 tysięcy rubli, ale to naprawdę warto.

Oczywiście, ten rower nadaje się raczej na torze wyścigowym, ale doświadczeni kierowcy chętnie „latać” na drogach miejskich. W żadnym wypadku nie można kupić „Yamaha R1” dla początkujących – jest to niebezpieczne dla życia. „P-ka” – to marzenie wielu rowerzystów, ale ten rower nie wybacza zaniedbań.

Warto zauważyć inną ważną jakość Yamaha R1 – to doskonale nadaje się do każdego ruchu wojownika. Tylko doświadczony profesjonalista będzie w stanie docenić piękno tego przejażdżkę rowerem.