105 Shares 1696 views

Przyczepa ATV z rękami. ATV trailer domowej roboty

ATV – potężny czterokołowe pojazdy silnikowe o dużym natężeniu ruchu. Właściciele Jego miłość do prostoty i trwałości. Taki transport może być używany do przewozu towarów raczej poważne, ale potrzebny jest specjalny zwiastun ATV. Pomoc w gospodarstwie z tej akwizycji będzie wielki, ponieważ moc ATV wystarczająco do przewożenia ładunków o wadze tysiąc kilogramów. Pozostaje tylko jedno pytanie – przyczepa.

Przyczepa do ATV: co i jak powinno wyglądać

Trailer – to pudełko na kółkach, które mogą być przewożone ładunki nie zbyt jednowymiarowe. Zazwyczaj jest on związany z tyłu. ATV trailer różni się od samochodu lub innego z transportu tylko w rozmiarze. Jest to bardzo ważny czynnik. Jeżeli przyczepa jest szersza niż kwadryk będzie malomanevrennym w wąskich przestrzeniach, gdzie mogą go prowadzić tylko quadem, to utknie. Jeśli będzie on po prostu obniżyć korzyści wtedy nie będzie miał nic z tego. Raczej to będzie, ale duże ładunki na tej przyczepy nie konkurować.

Dlaczego warto pomyśleć o self-made przyczepy ATV

Na rynek i sprzedawane w sklepach pod dostatkiem pritsepiki ATV. Będą odpowiednie rozmiary, podnosząc ciało ze względu na hydraulice i mają wiele innych akcesoriów, ale cena produktu pozostaje niebotyczne. W różnych wsiach i małych miasteczkach, gdzie ATV z dobrym przyczepą o największym popycie, wysokości półtora – dwa tysiące dolarów to nieosiągalne (jeśli jest mówić o najczęstszych przyczep). Transport z różnych wodotryski są znacznie droższe. Ich cena wynosi nie mniej niż trzy tysiące dolarów.

Nie ma ucieczki! Pozostaje tylko jedna rzecz do zrobienia przyczepy ATV rękami. Takie podejście pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dodatkowo, przyczepa do ATV własnymi rękami będzie wykonywany jako właściciel chce go. Będzie on wykonać wszystkie niezbędne funkcje.

Jeśli gdzieś w przyczepie bagno lub błota nadal tkwi, to z czystym sumieniem nie może zrezygnować i cierpi razem z nim. Jest to kolejny domowy plusem.

Przyczepa do ATV: opcje Trailer

Istnieje kilka opcji do przyczep (w rzeczywistości wiele z nich, zajmująca się fantazji), różniące się pod względem budowy, materiałów, wykonania i praktyczność. W razie potrzeby, każdy może zrobić zwiastun ATV rękami. Sprzęt, narzędzia i umiejętności do korzystania z nich – to jest głównym problemem przy tworzeniu domowej roboty.

Najprostszym rozwiązaniem dla transportu – jest opcja „Korytny”. Nieco bardziej skomplikowane jest już będzie produkować klasyczny, który jest bardzo podobny do najprostszych przyczepy drogowej. To będzie już bardzo długo. W klasycznej przyczepy może być już wystarczająco do przewozu ciężkich ładunków, co znacznie podnosi efektywność takiej domowej roboty.

„Korytny” wersja przyczepy

Opcja „Korytny” to taca na kółkach. Przyczepa ta będzie bardziej kosztowne, ponieważ wiele części trzeba kupić. Ale może to zrobić każdy. Aby uczynić ten Gizmo nie potrzeba wiele pracy, to jest bardzo łatwe do wykonania. Najpierw trzeba kupić sam korpus. W każdym sklepie sprzęt można kupić dużą nieckę żelaza (coś jak kąpiel). Będzie to służyć jako organ. Istotne jest to, że taka kąpiel nie przekracza szerokość samej ATV, i było tak samo. Pozwoli to na swobodne manewrowanie w każdych warunkach.

Następnie, aby gotować kwadratowy drewna (metal tego rodzaju) do prostokątnej ramy na obwodzie dna korytka. Nie zajmie dużo. Oś na przyszłość przyczepy lepiej kupić w serwisie samochodowym lub prosi przyjaciela, by zrobić kapitana, ponieważ można odebrać problemy z zawieszeniem i mocowań. Aby to zrobić, trzeba mieć duże doświadczenie. Jeśli tak jest, to jest znowu oszczędza pieniądze.

Zamocować koryta i przy pomocy śrub stalowych. Wiertła trzeba zrobić kilka otworów w dnie i w odpowiednich miejscach na ramie. Na tym etapie, dokładność jest bardzo ważne, więc lepiej jest mierzyć kilka razy, że nie istnieją żadne zakłócenia, które z powodu pracy może dać pęknięcia. otwory w dnie i struktury z żelaza, to możliwe jest wprowadzenie śruby do otworów i ostrożnie dokręcić nakrętki. Ważne jest, aby dobrze dokręcić nakrętki, tak aby nie poluzowały się podczas jazdy.

Przywiązujemy do koryta quad

Ostatni etap – do mocowania słupa do nadwozia. Dyszel – jest to tak, że belka posiada ciągnik i przyczepę. Mogą być wykonane z tego samego drewna kwadratowy, tylko grubość ścian należy wziąć trochę więcej, ponieważ po włączeniu tej części będzie nosić większe obciążenie. Spawanie wał maszyny jest przyspawany do podstawy rynienki. Ponadto, w celu zwiększenia konstrukcja może uzyskać dodatkowy kąt montażowy czterdzieści pięć stopni.

Przyczepa ATV domowej roboty, podobnie jak wszystkich innych przyczep, podłączony do głównego transportu dzięki specjalnym zaczepem i haka holowniczego piłki. Mechanizm ten jest ogólnie dostępny na rynku lub w sklepach. Ponadto, może on zostać usunięty ze starych samochodów. Oprawa jest prosta zasada: hak holowniczy piłka jest przykręcona lub przyspawana do tylnej belki ATV sprzęgła jest przykręcona do dyszla. Teraz przyczepa ATV z rękami można łatwo wyciągnąć obciążeń. Należy pamiętać, że opcja ta nie będzie zbyt dużo podnoszenia jak konstrukcja nieco chwiejny. Ale nie zbyt ciężki ładunek można go nosić. Worki cementu i innych materiałów budowlanych zmieści się w plecy.

Dokonywanie zwiastun ATV: Klasyczna wersja

Klasyczny przyczepa jest zwykłym pudełko żelaza na kołach. Ta opcja jest już podnoszenia i będą bardziej wiarygodne, ale wysiłki, aby go utworzyć będzie trwać dłużej.

Jak sprawić, by oś przyczepy dla klasycznego?

Pamiętaj, aby kupić oś z gumy żywicznej impregnowanym zawieszeniu. Osie te będą na tyle tanie. Jest to rodzaj zawieszenia będzie najbardziej optymalny dla przyczepy.

Wszystkie osie mają być sprzedawane, nie nadają się do szerokości, tak że muszą być jeszcze krótszy. Nie muszą być ustawione tak, że koła nie przekraczać szerokości wózka samej ATV. Okazuje się mini-trailer ATV, wykonany własnymi rękami, z krótkim osi.

Od tej osi trzeba wyciąć środkową część, początkowo wszystko obliczyć. Potem stała się krótsza. Aby połączyć je, trzeba podnieść rurę metalową tej średnicy, do semiaxes udał się tam bez luzu. Wkładanie pół linii w rurze w centrum, to jest konieczne, aby zgrzewać końce. Jest ważne podczas spawania lać wodę walców gumowych nie spawanie.

Następnie do osi pod kątem prostym w przyspawany jest cięgno. Jest wykonana z grubszej kwadratowy metalu drewna. Następnie wszystko jest przyspawany do podstawy.

Robimy Wywrotka

Skrzynia wykonana jest w zależności od potrzeb właściciela. Jeśli jest to regularne przyczepa cargo dla ATV, stworzony przez własne ręce, wszystko odbywa się według systemu kciuka. Pierwszy zaparzania stałej ramy kwadratowego pręta metalowego jest następnie przyspawana do osi ramy. Jest przyspawana do ramy reszty: bokach i spodzie. Podczas pracy z ciałem przyczepy warto zastanowić się grubość blachy, służąc do dołu i po bokach. Jest ponownie obliczona od potrzeb właściciela: im większe nasilenie transportu planowej, tym bardziej powinna być wykonana z blachy stalowej.