847 Shares 1777 views

Andrej Staś – gwiazda reprezentacji Białorusi

Andrej Staś jest liderem Białoruskiego zespołu. Ten centralny napastnik ma wielu fanów na całym świecie. Wiele zespół KHL chciał zobaczyć Andrei w klubie, ale on woli grać w ojczyźnie.


Początek kariery sportowej

Andrej Staś urodził się w Mińsku w 1988 roku. W tym mieście znajduje się szkoła silna dla dzieci pod nazwą „Młodzież”. Wiele dzieci z całego kraju spotkają się w Mińsku ćwiczyć hokeja. Andrew zabrał go do hokeja rodziców. Jego rodzina uwielbia sport i oglądanie krajowych gry zespołowe.

Starszy brat Siergiej Staś jest również profesjonalny hokeista. Zagrał wiele gier w białoruskiej lidze, niższych ligach amerykańskich, a także w mistrzostwach Niemiec. Rodzice kochają zobaczyć Andrew stał się zawodowym sportowcem, i podobnie jak jego starszy brat, grał w reprezentacji swojego kraju.

Wszystko dzieciństwo Andrey Stas spędził z zespołem szkoły Mińsk dzieci. Dopiero w 2008 roku, grał trochę w klubie hokeja „Keramin”, która ma siedzibę w Mińsku. Komenda ta jest obecnie rozwiązany.

Ciąg dalszy kariery

Większość swojej kariery, ten utalentowany napastnik spędził w domu dla siebie w „Dynamo Mińsk”, który działa w Kontynentalnej Lidze Hokeja. Ale z powodu nieporozumień finansowych w 2014 roku, napastnik udał się do Federacji Rosyjskiej.

Andrew podpisał kontrakt ze słynnym klubie CSKA. Staś wykazał świetny sezon. Fani klubu lubiłem ten legionista. Ale pod koniec sezonu hokejowego w lewo, aby grać dla „Neftekhimik Nizhnekamsk”.

Ale w tym klubie spędził jeden sezon, po czym wrócił do ojczyzny, aby grać dla „Dinamo”. Andrej Staś miał nadzieję, że będzie mógł grać w najsilniejszej lidze świata – NHL. W tym celu, hokeista będzie musiał grać na wysokim poziomie w CHL i jego zespół.

Kariera w drużynie narodowej

Andrej Staś podczas swojej kariery hokejowej jest regularnie uczestniczy w drużynie narodowej do udziału w najbardziej prestiżowych turniejach międzynarodowych. Po raz pierwszy sportowcy byli dla reprezentacji na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2005 roku. W następnym roku grał dla białoruskiego zespołu w tym turnieju. Dla zespołu młodzieżowego grał w dwóch Pucharach Świata Andrei Stasia.

Hokeista później zaczął grać na głównym zespołem kraju. Grał w niej na 3 mistrzostwach świata (2009-2011). W 2010 roku napastnik grał w reprezentacji Białorusi na olimpiadzie. Szczególnie udany Puchar Świata dla niego w 2016 roku. Andrew otrzymał opaskę kapitańską.

Kapitan drużyny jego kraj chce zostać hokeista. Że trenerzy Andrey zespół hokeja Białorusi powierzył tę ważną sprawę. Na tym turnieju w 2016 roku Staś grał 7 meczów i zdobył 5 punktów scoringowych. Dzięki tej rezultacie naprzód stał się jednym z najlepszych napastników w całym turnieju. Jego sukcesy zostały odnotowane przez zespół zarządzania i fanów.

W 2016 roku Andrei Stas otrzymał nagrodę „Najlepszy gracz z roku na Białorusi.”

Prywatne życie sportowca

Andrei Stach ożenił się z Valerie Kurylskie sportowca. Ona, w przeciwieństwie do męża, stała się laureatem światowych i europejskich mistrzostw. Para spotkała się na białoruskim Instytucie Wychowania Fizycznego. Na tej pary urodziła bliźniaki. Żona z dziećmi powinny zawsze być z mężem i nie uronić ani jednego Pucharu Świata.

Andrej Staś, którego biografia bierze kształt nie zawsze jest skuteczne, jest popularny wśród fanów białoruskich. W tej chwili kapitan reprezentacji grał w Mińsku „Dynamo”. Klub był składany do domu wszystko dobrze. Jest możliwe, że nie będzie grał do końca swojej kariery i pójdzie dalej w pozycji trenerskiej.