640 Shares 9990 views

Dieta za 4 tygodnie "Maggi": menu, recenzje i wyniki

Większość dziewcząt, starając się o idealną postać i zachowując proporcje kobiece, wybiera dietę białkową opartą na intensywnym spożyciu białka. Waga takich reżimów dietetycznych (dieta Kremlina, systemu Dukan) przebiega bardzo wolno, a co najważniejsze – zwraca nadmiar natychmiast po zniesieniu zwiększonych porcji białka i włączeniu do diety produktów węglowodanowych. Ale co zrobić, jeśli musisz budować się tak szybko, jak to możliwe, a jednocześnie zapewnić stabilną wagę pod koniec utraty wagi? Wyjście to zrównoważona dieta przez 4 tygodnie "Maggi", której menu zawiera zarówno białko, jak i węglowodany.


Tak zwana dieta jaj nie polega na obliczaniu kalorii, a nawet na modnej zmianie białka z węglowodanami. Jego podstawowa zasada jest prosta, podobnie jak wszystkie pomysłowe: produkty spożywane na konkretny posiłek, wchodzą w reakcję chemiczną między sobą, przyczyniając się tym samym do szybkiego usuwania toksyn i nadmiaru tłuszczu z organizmu. Dlatego niezwykle ważne jest przestrzeganie wskazówek dietetycznych, a w żadnym razie nie dodawać nowych potraw do gotowego menu. Nie zaleca się też rozmieszczania dni rozładunkowych lub pójścia na post, aż do ukończenia pełnego czterotygodniowego kursu Maggie. Menu na każdy dzień jest szczegółowo opisane poniżej.

Kluczowe zalecenia

 • Musisz ściśle przestrzegać menu. Jeśli chcesz wykluczyć każdy produkt z codziennej diety, nie przeszkadza to w diecie, ale nie możesz zastąpić tego produktu innym – w przeciwnym razie powstanie związków chemicznych, na których opiera się skuteczność utraty wagi za pomocą "Maggi".
 • Można napić się wody w dowolnej ilości. Dopuszcza się także napoje bezalkoholowe, nawet cola dietetyczne.
 • Kawa i herbata (bez cukru) mogą być spożywane w nieograniczonych ilościach. Jest jednak zasada: nie można słodzić tych napojów. Nawet substytut cukru jest zabroniony. Ze względu na bardziej skuteczną dietę lepiej jest odmówić dodania mleka.
 • Warzywa gotują się w czystej wodzie, a nie w mięsie lub w bulionie rybnym. Możesz dodać warzywa i inne przyprawy, zioła, cebula i czosnek w dowolnej ilości.
 • Właściwa dieta "Maggi" kategorycznie zabrania tłuszczom zwierzęcym i roślinnym jako dodatku do dań głównych. Ta lista obejmuje smalec, margarynę, słonecznik, oliwę i masło.
 • Gdyby było uczucie głodu, nie męcz się i nie zmęczaj, pocieszony myślami pięknej postaci. Między głównymi posiłkami można zjeść ogórek, marchewkę lub trochę zieloną sałatkę, ale pod warunkiem, że po poprzednim posiłku co najmniej dwie godziny.

Dodatkowe wskazówki

 • Ścisłe przestrzeganie przepisanego reżimu jest podstawą, na której zbudowana jest cała dieta przez 4 tygodnie "Maggi". Menu składa się z śniadania, lunchu i kolacji; Choć nie można zmieniać dwóch dań w miejscach, to znaczy zastąpić kolację kolacją, a kolacją – kolacją.
 • Aby dostać się na wagę należy codziennie rano, po zwiedzeniu toalety.
 • Wykonywanie sportu z tą dietą nie jest konieczne, ale jeśli przed rozpoczęciem pracy nad twoim rysunkiem masz minimalną aktywność fizyczną, zwiększona aktywność będzie bezpiecznie wpływać na utratę wagi i zbliżając się do pożądanej figur na skalach.
 • Jeśli zjadłeś produkt nie wymieniony w menu lub zastąpił kolację przy kolacji lub przerwał utratę wagi, nadal siedzisz w tej diecie, nie ma sensu: sekwencja reakcji chemicznych już zakłóciła, a pożądany efekt nie jest już osiągnięty. Aby schudnąć i naprawić wynik, musisz zacząć dietę od pierwszego dnia.
 • Jeśli podoba Ci się wyniki i 4 tygodnie "Maggi", których menu zostanie przedstawione poniżej, jest w pełni odpowiednia, może być kontynuowana przez kolejne cztery tygodnie, ale w tym przypadku należy powtórzyć pierwsze siedem dni diety dwa razy i dwa razy dwa razy. Ponieważ "Maggi" znacznie ogranicza spożycie tłuszczów zwierzęcych i roślinnych, nie zaleca się powtarzania tego częściej niż co sześć miesięcy lub roku.
 • Dzięki równowadze białek i węglowodanów dieta jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Nie należy przyjmować witamin ani innych dodatków dietetycznych.
 • Jeśli opis porcji dziennie nie określa konkretnej ilości produktu lub naczynia, można jeść tyle ile tylko chcesz.

Śniadania w pierwszych dwóch tygodniach

Podczas czternastu pierwszych dni diety, powtarza się to samo śniadanie: pół grejpfruta (można wymieniać na pomarańczowo na żądanie) i jeden lub dwa jajka na twardo (kurczak). Z reguły większość ludzi uważa takie śniadanie za wystarczająco pożywne, aby nie poczuł się głodny aż do kolacji.

Pierwszy tydzień

W pierwszym dniu diety dozwolone są owoce dowolnego rodzaju i dowolnej ilości w porze lunchu. Lepiej wybrać cytrusowe, zielone jabłka, żółte lub zielone gruszki, morele, brzoskwinie, melony lub arbuzy. Na obiad można gotować lub grillować dowolne mięso, z wyjątkiem tłuszczu jagnięcego.

Drugiego dnia na lunch można zjeść gotowany lub grillowany kurczak (skóra musi być usunięta zanim ptak zacznie gotować). Obiad składa się z dwóch jaj gotowanych, sałatki warzywnej bez sosu (można mieszać ogórki, pomidory, paprykę dzwonową, marchew, kapustę), jeden kawałek chleba, osuszyć w patelni bez dodatku oleju i jednego grejpfruta lub pomarańczy.

W środę jedzono na lunch w środę ser i pomidory o niskiej zawartości tłuszczu, a także chrupiące tosty – kawałek białego chleba, suszony na patelni. Kolacja jest taka sama jak w poniedziałek.

W czwartek menu poniedziałek się powtarza. W ten sposób powstaje dieta "Maggi", której istotą jest nasycenie organizmu niezbędnymi białkami i węglowodanami, a jednocześnie niedobór kwasów tłuszczowych jest równoważny.

W piątek, dwa jaja gotowane z gotowanymi lub parowanymi warzywami są spożywane na lunch. Należy wybrać jeden z rodzajów warzyw z listy: cukinię, lub fasolkę (płatki zbożowe, zielone) lub marchewkę lub groch. W przypadku kolacji gotowane lub gotowane na parze ryby z sałatką warzywną oraz pomarańczowe lub grejpfrutowe.

W sobotę powtarza się menu poniedziałku i czwartku.

W niedzielę, na lunch, jedzą gotowane lub grilowane kurczaki bez skóry, parze warzyw, pomidorów, owoców cytrusowych. Na kolację są tylko gotowane warzywa, które można zastąpić gotowanymi w podwójnym kotle.

Drugi tydzień

Jeśli Twój wybór to dieta przez 4 tygodnie "Maggi", menu na początku może wydawać się trochę monotonne. Nie martw się jednak na próżno: ciało otrzyma niezbędne witaminy i minerały z owoców i warzyw, białek oraz minimalnej ilości tłuszczów – z mięsa i ryb.

W pierwszych dwóch dniach drugiego tygodnia dieta jest całkowicie powtórzona. Na lunch, sałatkę świeżych warzyw i gotowane lub grilowane mięso, na obiad – tę samą sałatkę. Serwuje się z dwoma jajkami na twardo, pomarańczowym lub grejpfrutowym.

W środę, na lunch, na parze mięsa ze świeżymi warzywami (najlepiej ogórkami), na obiad – dwa jajka, jeden grejpfrut lub pomarańczowy.

W czwartek, na lunch, serwowane są jajka na twardo (nie więcej niż dwa), dowolny niskotłuszczowy ser niskotłuszczowy oraz gotowane na parze lub gotowane warzywa. W porze kolacji można podawać tylko jedną parę gotowanych jaj.

W piątek gotowane lub gotowane na parze ryby planowane są na kolację, kilka gotowanych jaj kurzych na kolację.

W sobotę, na lunch i kolację, można zjeść pomarańczowy lub grejpfrutowy, a także delektować się świeżymi pomidorami i gotowanym mięsem, z wyjątkiem jagnięcina.

W niedzielę obiad i kolacja są powtarzane (to znaczy warunkowo wymienne) – gotowane lub gotowane na parze kurczaki bez skóry, parze warzyw, świeżych pomidorów, grejpfruta lub pomarańczy.

Trzeci tydzień

Trzeci tydzień może wydawać się dość ciężki i najbardziej monotonna z czterech, ale pomoże to skonsolidować doskonałe wyniki, które da Ci dieta "Maggi". Zawartość kalorii w tablicach oraz zawartość białka i węglowodanów w konkretnych produktach, które nie są już przydatne – twórcy diety obliczyli wszystkie wskaźniki specjalnie dla tych, którzy chcą budować bez szkody dla zdrowia.

Pierwszego dnia trzeciego tygodnia można jeść jakieś owoce w dowolnej ilości i dowolnej kombinacji. Dopuszcza się wszelkiego rodzaju owoce, z wyjątkiem bananów, mango, winogron, fig i fig.

We wtorek zjeść jakieś warzywa – gotowane lub gotowane na parze, z przyprawami i ziołami lub bez nich. Ścisłe zabronione tylko ziemniaki zawierające nadmierną ilość węglowodanów i skrobi.

Środowisko łączy dwa poprzednie dni: możesz mieć owoce, warzywa gotowane i sałatkę ze świeżych warzyw – o każdej porze dnia, w dowolnej objętości. Pamiętaj jednak: 4-tygodniowa dieta "Maggi", której menu opiera się na chemicznej interakcji produktów, oznacza podzielenie posiłków na śniadanie, lunch i kolację. Ta zasada nie dotyczy bezpośrednio trzeciego tygodnia, ale eksperci doradzają przylegając do danego harmonogramu.

W czwartek jeść gotowane lub gotowane na parze ryby, gotowane warzywa, zielona sałatka liściasta lub biała kapusta.

W piątek gotowane mięso i gotowane na parze warzywa są dozwolone.

Soboty i niedziele to rodzaj dni rozładunkowych: na weekend można jeść tylko jedno owoce. Na przykład w sobotę – tylko jabłka lub gruszki, aw niedzielę tylko morele lub śliwki.

Czwarty tydzień: poniedziałek i wtorek menu

Dieta "Maggi" zawiera szczegółowy plan żywieniowy w ostatnim tygodniu. Wszystkie te produkty i potrawy należy odpowiednio podzielić na trzy posiłki.

Tak więc, w poniedziałek są dozwolone:

 • 4 małe kawałki gotowanego mięsa lub jedna czwarta tuszy z kurczaka;
 • Sałatka warzywna bez sosu;
 • 1 tuńczyk (wylewa olej);
 • 1 suszone na patelni kawałek chleba;
 • 1 pomarańczowy lub grejpfrutowy.

Dalej we wtorek można:

 • 2 kawałki gotowanego mięsa (do 200 g);
 • Sałatka warzywna bez sosu;
 • 1 toast;
 • 1 dowolny owoc lub kawałek melona.

Czwarty tydzień: środa, czwartek i piątek menu

Jedną z podstaw, na której opiera się dieta "Maggi" jest warzywa. Odpowiednio, porcja jest planowana na środku czwartego tygodnia.

Środa:

 • 1 łyżeczka sera niskokalorycznego lub sera beztłuszczowego;
 • Gotowane lub gotowane warzywa (mała porcja);
 • Sałatka warzywna bez napełniania (mniej ilości niż w poprzednich dwóch dniach);
 • 1 suszone na patelni kawałek chleba;
 • 1 pomarańczowy lub grejpfrutowy.

Czwartek:

 • Pół filiżanki gotowanej lub gotowanej na parze kurczaka;
 • Sałatka warzywna bez sosu;
 • 1 suszone na patelni kawałek białego chleba;
 • 1 pomarańczowy lub grejpfrutowy;
 • Dowolne owoce jednej odmiany.

Piątek:

 • Para gotowanych jaj kurzych;
 • Sałatka;
 • 3 świeże pomidory;
 • 1 pomarańczowy lub grejpfrutowy.

Ostatnie dni diety

Sobota:

 • 2 kawałki gotowanej piersi z kurczaka;
 • Mały twaróg lub ser feta;
 • 1 suszone na patelni kawałek białego chleba;
 • Sałatka z warzywami z jogurtu;
 • 1 pomarańczowy lub grejpfrutowy.

W ostatni dzień (niedziela) powtarza się poniedziałek menu.

Jeśli jesteś uczulony na jaja lub pomarańcze (grapefruit), możesz znaleźć idealną dietę "Maggi". Menu jest podobne do przedstawionego w artykule, ale jajka zastępuje się 200 g sera twarogowego i owoców cytrusowych – w przypadku innych dozwolonych owoców. Opinie diety z pewnością zainspirują Cię do rozpoczęcia drogi do harmonii: wśród tych, którzy podążają za menu z wszystkich czterech tygodni z dokładnością, nie było niezadowolonych wyników!