601 Shares 6371 views

Gleb Arhangelsky: biografia, metodologia, opinie

Gleb Arhangelsky to rosyjski trener biznesu, główny ekspert w nauce, o nazwie „Zarządzanie czasem”, prezes Organizacji „Time” i redaktor naczelny improvement.ru portalu internetowego. On jest kandydatem nauk ekonomicznych i szef wydziału zarządzania finansowego czasu i Academy przemysłowa w Moskwie. Artykuł poświęcony jest ten człowiek i jego sposobu organizowania czasu.

biografia

Gleb Arhangelsky urodził się w 1979 roku w Leningradzie. Ukończył St. Petersburg University na wydziale matematyki stosowanej. Później studiował na kursach zarządzania projektami i Time Manager. Zainteresowany w temacie zarządzania czasem, opracował własną zarządzanie czasem szkoła w Rosji.
Zarządzanie czasem zawsze był zainteresowany jak menedżerów i przedsiębiorców, ale Hleb udało się zbadać ten problem dokładnie, pozostawiając zaczął zarabiać na swoich badaniach.

Na „żaby” i „słonia”

warsztaty zarządzania czasem mieć wielki sukces. Jej technologia może pomóc ktoś mądrze planować swój czas i realistycznie, a wysoki stopień skuteczności w biznesie. Gleb Arhangelsky mówi, że czas jest unikalny zasób, jedynym, który jest niemożliwy do wypełnienia. Ze wszystkich pieniędzy w inny sposób. Mogą zarobić. Ale jak czas trwa wiecznie.

Gleb A. skupia się na przyznanie specjalnego czasu na wykonanie niektórych nieprzyjemnych zadań, które każdy ma i wydają się być przełożone z dnia na dzień. Nazywa te małe rzeczy „żaby”. Pozostały niedokończone, mogą urosnąć do ogromnych rozmiarów i stają się tak zwane „słonie”, wielkie problemy, które wymagają znacznego czasu. Aby poradzić sobie z nimi, Gleb Arhangelsky oferując „pokroić na steki” każdy „słonia” i fragmentaryczne więc sobie z tym poradzić. Oznacza to podział globalnego problemu na kilka podzadań, rozwiązanie, które doprowadzi do pozbycia się „słonia”.

Rzetelność i prawidłowość

Metodologia Gleba Arhangelskogo uczy wiele sposobów właściwego usuwania ich czas. Podobne seminaria on prowadzi od kilku lat.
Podejście jest interesujący, ponieważ odnosi się nie tylko do pracy, ale również do całego rozrywce, w tym rodzinne wakacje i wszystkich elementów życia człowieka. Wystarczy poświęcić czas dla wszystkich składników życia, jest możliwe, aby doprowadzić do pełnego i godnego życia. Techniki autor mówi, że może to brzmieć paradoksalnie, ale im wyższy człowiek wspina się po drabinie społecznej, tym bardziej, że trudniej jest zaplanować leczenie, tak aby wszystkie wartości, do których się dąży, aby zostały spełnione w całości. Wynika to z większego udziału w odpowiedzialności, które musi ponieść menedżera lub biznesmen i coraz większą liczbę przypadków. Dodatkowo, osoby zależne od niej też żądać czasu wycofania. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się korzystać z tego zasobu tak, że kiedyś na starość nie żałować faktu, że lata spędził nie na tym, co było potrzebne.

Organizacja czasu, inne niż praca

Co jest ważne, nie jest miarą ilościową pracy i jego cech jakościowych. Wiadomym jest, że człowiek jakby lekko uszkodzone, po prostu nie będzie w stanie pracować wydajnie i efektywnie. Dlatego ważne jest, aby zorganizować i zaplanować urlop, który ma maksymalną możliwość przełączania. Na przykład:

  • programista w wolnym należy uznać aktywny;
  • trener sportowy, z drugiej strony, jest bardziej odpowiedni „osiadły rozrywka”, jakiś rodzaj gry komputerowej.

Jeśli mówimy o lenistwo, nie jest konieczne, aby dostrzec krytycznie i perebaryvat siebie. Lepiej jest mieć dobry wypoczynek i relaks. Wtedy nie ma chęć znowu działać.
Najlepszym reszta, oczywiście, jest to sen. Gleb Alekseevich Arhangelsky twierdzi, że ludzkie fizjologiczne trzeba się przespać w ciągu dnia. Jeśli wziąć go do zasady, będzie natychmiast zauważalny wzrost wydajności w pracy.
Że lepiej spać, mieć dobry przed tym czasie ktoś rytuału, najlepiej w tym samym czasie. A w przyszłości, aby to zrobić tylko wtedy, gdy dana osoba jest snem.

Czas aktywności zawodowej

Aby skutecznie realizować swoje marzenia w życiu, trzeba się uczyć „trzy filary” lub trzy filary, na których spoczywa zarządzanie czasem. To wyznaczanie celów, planowanie i motywacja.

Z pierwszej zasady jest zazwyczaj nie ma problemu, jak zapewne wszyscy mają jakieś pragnienia i cele, które chciałby osiągnąć. Że nabyli pewne cechy wizualne, ich planowanie i utrwalono w dowolnym medium. Jednak, aby realizować swoje plany, pomimo możliwych przeszkód napotkanych i nieprzyjemne kroków, które trzeba zrobić, potrzebujemy wystarczającej motywacji. Zazwyczaj z tej zasady i problemy. Aby stworzyć motywację trzeba być zaangażowany w samowiedzy i zrozumieć w jakim czasie iw jaki sposób dana osoba jest w stanie pracować najlepiej. Po ukończeniu tego, że konieczne jest stworzenie takich warunków siebie.
W planowaniu Gleb Arhangelsky powiedział, że to musi być elastyczna, z możliwością zmiany oraz ustalenie czasu realizacji.
Plany wykonane na dni, tygodnie, miesiące i lata. Wszystkie zadania są umieszczone w nich priorytetem.

Kiedy właściwie zorganizowany czasu można zauważyć, że wszystkie problemy zostały rozwiązane w odpowiednim czasie. Gleb nazywa ten rysunek kairos. Konieczne jest, aby uważnie monitorować je i nie tracić czasu, gdy celem zadanie nie może być rozwiązany.

praca

Już wydał kilka książek, wśród nich takie jak "Pamiętnik", "Job 2: 0", "Zarządzanie czasem", "Time Drive" i inni, którzy napisali Gleb Arhangelsky. Informacje zwrotne od tych, którzy próbowali sobie wyobrazić jego techniki są różne. Niektórzy twierdzą, że zaczynają one do czynienia, a po dwóch tygodniach przerwy i przenieść się do swojego dawnego trybu życia. Inni, uzbrojonych w jakiejś reguły zaczynają się znaleźć czas na rzeczy, które wcześniej nie były dla nich dostępne.

Z wszystkich skutecznych technik trzeba zrozumieć, że to się tak tylko wtedy, gdy będzie ona zajmować się każdego dnia, bez przerwy, a w tym samym czasie nie przeciążenia siebie zbyt informacji. Gleb Arhangelsky, którego biografia pokazuje sukces, uważa, że każda pojedyncza metoda nie musi być zaangażowany powoli, stopniowo wprowadzane w życie. Dopiero po jego asymilacja, aby przejść do następnej zasady. Wtedy wynik będzie przewyższać oczekiwania.