719 Shares 6740 views

Jako 10-minutowego prysznic rano oszczędza czas i pozwala na relaks

Na początku ożywienia istnieje wiele zalet. Nic dziwnego, że się mówi, kto wstaje wcześnie, Bóg daje. Wstawanie o dziesięć do piętnastu minut, zanim będzie można włączyć rano na dobry początek udanego dnia. Czego potrzebujesz? Spędzić dziesięć minut na chłodnym lub zimnym prysznicem. Świeżość rano prysznic pomogą Ci zrobić lepszy dzień w następujący sposób.


To oszczędza czas

Im bardziej jesteś zajęty, tym mniej czasu pozostaje do rzeczy rano. Często można po prostu zapomnieć umieścić na twarz tonik nawilżający, bo twoje myśli już dawno uciekł do przodu. Rano prysznic może pomóc zaoszczędzić czas poprzez łączenie rano rutynowych czynności. Czyste i wypłukać zęby, golić, używać zarośla lub tonik może być bezpośrednio pod prysznicem. W ten sposób można tworzyć jeszcze bardziej wydajny i ekonomiczny harmonogram rano. A oszczędność czasu i energii można przeznaczyć na relaks lub śniadanie, prawdopodobnie często pomijany.

Zwiększ swoją produktywność

Po chłodnym prysznicem, poczujesz się jak odrodzonego człowieka – pełni energii i ładunku dodatnim, co wystarcza na cały dzień. Dzięki tej infuzji będzie łatwo chłonąć każdy dzień, nawet najtrudniejsze.

Olejki ziołowe Spółka przeprowadziła ankietę, pytając tysiąc kobiet wziąć prysznic rano. 90% badań pokazały, że nowa akcja rano całkowicie przekształcony ich dzień przez co jaśniejsze, lepiej i bardziej pozytywny. Wyobraźmy sobie, że można utworzyć, jeśli spełniają każdy dzień swojego życia z takim nastawieniem!

Cię rozweselić

Każdy chce czuć się dobrze, najlepiej na stałe. Zimny prysznic zapewni Ci dobry nastrój przez cały dzień. Badanie przeprowadzone na University of Virginia stwierdziliśmy, że zimny prysznic pobudza obszar mózgu produkowanego przez noradrenaliny. Hormon ten jest również nazywany „głównym mediatorem czuwania”. Ponadto, noradrenalina najskuteczniej pomaga w walce z depresją. Okazuje się, że zimny prysznic jest odświeżana nie tylko ciało, ale także umysł.

To sprawia, że bardziej energiczna

Marząc o filiżance kawy, jak tylko otworzyć oczy rano? Kofeina, oczywiście, radosny, ale zamiast wydawać dziesięć minut na przestoje w kawiarni w kolejce do następnej dawki, to lepiej, aby spędzić czas na zimny prysznic. Pamiętaj mediatora śpisz? Noradrenalina jest znacznie bardziej aktywna kofeina. Nic (z bezpiecznego działania) nie stymuluje układ nerwowy jako zimną wodą. Metoda ta jest testowana przez wieki. Zimna woda wzmacnia jeszcze słaby ze snu ciała i mózgu, wysyłając sygnały bezpośrednio do ośrodkowego układu nerwowego, a także wszelkie inne stymulant nie być w stanie osiągnąć podobny efekt.

Poprawić swój metabolizm

Zimny prysznic pomaga zwiększyć metabolizm, co z kolei prowadzi do zmniejszenia nadwagi. Spowoduje to, że twoje ciało poczuć nie tylko energii, ale również zdrowsze. A wszystko to będzie pozytywnie odbić się na wyglądzie.

Popraw swoje zdrowie

Stare dobre wygaszono zimną wodą – sprawdzoną metodę wzmacniania układu odpornościowego i ogólny stan zdrowia. Jeśli nie chcesz cierpieć od wszelkich nieprzyjemnych wirusów i infekcji, spędzić dziesięć minut rano na zimnym prysznicem. To nie tylko oszczędność czasu, to jest dobre dla zdrowia.