210 Shares 8170 views

Spontaniczne planowanie i zarządzanie czasem?

Jeden dzień, podjąwszy, aby odnieść sukces, można odkryć bezcenne informacje od doświadczonego guru, ukryty pod magicznym słowem „zarządzania czasem.” Ci łopata wiele informacji, które uczy, aby zaplanować swój czas, będzie można dowiedzieć się o samodyscyplinie, stałą kontrolą, a nawet zaczynają się zachować pamiętnik. Po pewnym czasie okazuje się, że nie może istnieć, jakby robota. Są marzenia o sukcesie załamie? Na szczęście, nie ma rozsądnej alternatywy.


Dla tych, którzy nienawidzą sztywnych ram

Przyznajemy, że wszyscy rodzimy się z ich indywidualnych cech. Niektórzy z nas produktywny rano do kogoś najlepszym okresem dla inspiracji – noc. Dzielimy się w introwertyków i ekstrawertyków, na optymistyczne i choleryk, na humanistycznych i miłośników nauk ścisłych. Ktoś zarządzać moc ognia, trochę wody i trochę powietrza. Dlaczego uważamy, że wszyscy ludzie powinni spędzać czas wykonując rygorystyczne wytyczne i zasady? Jeśli chora przez zarządzanie czasem, wtedy – wyjątek od reguły. Ale można odnieść sukces, jeśli zwrócić uwagę na spontanicznego planowania. Mamy zająć się tą kwestią w naszej obecnej publikacji.

Dwie kategorie diametralnie

Ludzi można podzielić na typy, kategorii i rodzaju, oparte na zasadach różnych nauk. W ten już widzieliśmy. Jednakże, jeśli połączyć wszystkie istniejące funkcje z punktu widzenia psychologii, astrologii, numerologii czy izoteriki, socjologii, można wyróżnić dwa główne i odwrotny kategorię. Jest to kwestia wymiernych i niewymiernych osobowości. Jeśli pierwsza połowa sekwencji tkwi w działaniach, systematyczne, szczegółowe i strukturyzacji, druga połowa ludzi kierowanych przez impulsy i emocje. I to jest w porządku. Po tym wszystkim, druga kategoria istnieją przesłanki dla kreatywności, improwizacji i umiejętność innowacyjnego podejścia do rozwiązania problemów.

Większość nowoczesnych teorii zarządzania wyłącznie czasu do racjonalne. Wszystkie wskazówki i instrukcje krok po kroku zostały napisane przez przedstawicieli tej kategorii i są oparte na osobistym doświadczeniu. Do pewnego stopnia jest to uzasadnione, ponieważ irracjonalne osobowości nigdy nie przyszło jej do głowy, aby przedstawić na papierze z instrukcjami, aby szukać inspiracji. Ale jeśli druga kategoria ludzi będzie próbował przyłączyć się do obozu przeciwnego obozu, nie doprowadzi do pożądanego rezultatu. Łamanie swej natury jest nienaturalne i szkodliwe dla człowieka.

Jeżeli dana osoba idzie do irracjonalny nietypowy dla siebie, nie będzie zarządzanie czasem nieodwracalne sposób. Taka osoba będzie palić się emocjonalnie i fizycznie. Warunek ten będzie nieuchronnie prowadzić do nowych problemów. Człowiek całkowicie stracił motywację i nienawidzę własnej pracy.

Idealne warunki pracy dla nieracjonalne

Wszystko, co zostało powiedziane wcześniej, sugerując dyskomfort w trudnych warunkach z dużą liczbą wymogów. Irrationals nie może stać się trybikiem w wielkiej i dobrze skoordynowanego mechanizmu, nienawidzi koncepcję promocji jasnej hierarchii drabiny kariery. W obliczu pracować z biurokracją zarządzania, tego typu ludzie czują się jak bez skrzydeł lub bez twarzy. Najlepszy wynik dają bezpłatne pływanie. Mogą one z powodzeniem uruchomić własny biznes (lub nawet kilku) lub stać się członkami twórczej inteligencji. W celu uzyskania najlepszych wyników i sukcesów zawodowych będą one spełnić każdą pracę, gdzie nie ma sztywnych wymogów i formalności.

Kto jest lepszy?

Oczywiście, nie możemy określić Mistrz w maratonie na całe życie. Klasyczny kanon sprawiedliwości brzmi: „Wszyscy – jego własna.” Jak wiemy, nie ma doskonałego lub całkowicie złe dobrych ludzi. Wszyscy mamy swoje mocne i słabe strony, są plusy i minusy. Dlatego też, jeśli nie należą do racjonalnych jednostek nie bądź smutny. To nie znaczy, że jesteś coś gorszego. Twoja niestałość i zmienność są na drodze do zakończenia wszczętych? Po prostu nie wiem, jak otworzyć własny potencjał dna.

Jak rozpoznać siebie racjonalny Osoba podpisuje

Zanim przyjmie jakąś formę wytycznych dotyczących zarządzania czasem, jest to przydatne do identyfikacji, do której kategorii należysz. Następnie weźmiemy pod uwagę specyficzne cechy obu obozach. Pamiętaj: to nie jest konieczne, aby zostały dopasowane wszystkie elementy, wystarczy, że będą one większość. Należysz do kategorii racjonalne, jeżeli:

 • Bezpiecznego wykonywania monotonnej monotonii pracy.
 • Uwielbiam śledzić wyraźne instrukcje, mają jeden wielki cel i kilka małych.
 • Twoja wydajność nie zależy od nastroju i emocji.
 • Czy czujesz się nieswojo niepewność, kochasz kontroli.
 • Twoje rzeczy ułożone na półkach, a każdy ma swoje miejsce.
 • Opanujesz różne metody, aby osiągnąć cele. W przypadku awarii, używasz alternatywę.
 • Nieprzewidziane okoliczności uniemożliwiające osiągnąć ten cel, rozgniewany was, a czasami asymetrii.
 • Czytając książkę, jesteś konsekwentny i metodyczny.
 • Rano, wiesz co zjeść obiad. Już w środku tygodnia poznacie dokładny czas podróży do centrum w weekendy.

Jeśli więcej niż połowa znaków zbiegła, jesteś racjonalny człowiek. można osiągnąć wielki sukces w wybranej przez siebie działalności zawodowej. Możesz porównać ze sterownikiem kolejowego. każde twoje działanie jest przemyślane i zaplanowane rzeczy uruchomić na czas.

Znaki irracjonalnym osoby

W rzeczywistości, irracjonalny na ziemi nie mniej niż ich przeciwnicy. Eksperci twierdzą, że odsetek członków tych kategoriach jest w przybliżeniu taka sama. Widać oznak irracjonalnego osobę:

 • Skuteczność zależy wyłącznie od Twojego nastroju. W ten sposób często można odłożyć pracę do lepszych czasów.
 • W swojej pracy domowej i chaosu i zamieszania, a to nie przeszkadza. Więc łatwiej szukać niestandardowych pomysłów.
 • Jeśli zaczną przestrzegać praw zarządzania czasem, to nieuchronnie doprowadzi do awarii.
 • Wszystkie twoje działania są spontaniczne. Nie wiem, gdzie los odbędzie się wieczorem, a gdzie w przyszły weekend.
 • Pracując, zawsze jesteś roztargniony, wrócić do problemu, a następnie rozprasza.
 • Masz wiele bramek i staramy się doskonalić w kilku odsłonach.
 • Jeśli jest coś, czego nie można, od razu przejść do następnego celu. Nie można sobie wyobrazić, że jest możliwe, aby zmienić samą drogę osiągnięcia.
 • Monotonia pracy lub nauki przygnębia cię. Zamiast tego, że nie miałby nic przeciwko, aby wykonać zadanie w postaci gry.
 • Jesteś zbyt nieprzewidywalne i spontaniczne. Jednak te cechy stać się atutem, jeśli chodzi o proces podejmowania decyzji pod presją czasu lub siły wyższej. Brak kontroli nad sytuacją nie straszyć.
 • Nie można poczytać książkę lub nauczyć się nowego materiału w ściśle określonej kolejności.

Jeśli masz więcej niż połowa z tych objawów, można porównać do kierowcy SUV. Podróży, w dowolnym momencie, można zboczyć z zaplanowanej trasy i skręcić w boczną drogę. Irracjonalne myślenie daje pewne korzyści. Nie będzie tkwić w korkach, czekając na swoją kolej. Wiesz dużo objazdów. Reagować błyskawicznie na zmieniające się okoliczności, to jest to, co przyniesie Ci sukces. Jeśli uda Ci się osiągnąć swój potencjał, inni będą zachwyceni.

Jak odnieść sukces?

Aby odnieść sukces, więc ludzie muszą przekształcić swoje własne niedociągnięcia i słabości w atuty. Ogólnie rzecz biorąc, te wady wydają się więc tylko do racjonalnych jednostek. Tak więc, na przykład, główną słabością nieracjonalne jest uważany niemożność doprowadzenia zaczęło się kończyć. Jednak w ciąg pomysłów może być ukryte „kopalnia złota”. Jeśli dana osoba opuściła entuzjazm, to tak będzie. Nie jest konieczne, aby nie atakować gardło własnej piosenki. W rzeczywistości, osoby te mogą łatwo poruszać się w różnych kierunkach w tym samym czasie. Wszyscy pamiętamy przykład wielkiego cesarza rzymskiego Gajusza Yuliya Tsezarya. Legenda głosi, że był on w stanie zrobić w tym samym czasie kilkanaście różnych rzeczy. Musisz odejść od rutyny i monotonii przyjąć wielozadaniowym.

wniosek

Zrobić wszystko, czego można pomarzyć i spontanicznie przełączyć się do różnych działań. Prawdopodobnie nie podejrzewają, że można pracować w zawrotnym tempie. Najważniejsze, że sprawa wzbudziła zainteresowanie i radość.