274 Shares 6065 views

Szlifierki do metalu. Ściernice dla obrabiarek

Do wykańczania różnego rodzaju przedmiotów z użyciem specjalnego rodzaju sprzętu – Szlifierka na metalu. Odmiany jednostek tego typu, istnieje kilka. Jako narzędzie jest najczęściej używany w tych szczególnych kołach.

typy maszyn

Obecnie przedsiębiorstwo wykorzystuje następujące typy maszyn do szlifowania metalu:

 1. Intragrinding. Używane do obróbki obrabianych przedmiotów we wnętrzu i na boki.

 2. Okrągła. Urządzenia tego rodzaju są stosowane głównie do wykańczania powierzchni cylindrycznych i stożkowy kształt.

 3. Powierzchni. Jest to jeden z najczęstszych typów urządzeń. Maszyny tego gatunku służą do wykonywania operacji, takich jak szlifowanie płaskiej powierzchni (normalnym).

 4. Gładzenia. Na takich maszynach produkować usuwanie uprawnień dla małych przedmiotów (0.04-0.08 mm).

 5. Bestsentroshlifovalnye. Ten rodzaj urządzeń jest stosowany głównie w dużych branż. Maszyn przeznaczonych do tego typu obróbki powierzchni zewnętrznych elementów.

produkty do obróbki w urządzeniach, takich jak maszyny do szlifowania metali, mogą być wytwarzane za pomocą proszków i past, pręty lub segmenty ze skór. Jednak najczęściej w celu uzyskania gładkiej powierzchni metalicznej gatunków objętych specjalnymi kół szlifierskich.

maszyny intragrinding

Tego typu urządzenia mogą być stosowane w małych i dużych. Wymiary, waga, wydajność, moc i przystawki ma też inny. Jednostki konstrukcyjne tego typu, jak również wszelkie inne szlifierki do metalu, obejmuje następujące elementy:

 • ramę, na której są zamocowane wszystkie węzły;

 • wytrzymały stół dla przedmiotu obrabianego;

 • wrzeciona;

 • przodu zbiornika;

 • koło zamachowe i tak dalej.

Główną cechą sprzętu budowlanego, takiego jak maszyna do szlifowania metali, do obróbki elementów wewnątrz badanego główki stacjonarnym ustalonym na łóżku. Porusza się tam iz powrotem przez ruch stołu. Rozmiary wrzeciono takich urządzeń zależy od średnicy narzędzia.

Cylindryczne szlifowania

Maszyny tego typu mają metalowy obracając górny stolik, zamontowane na dole. Znajduje się on naprzeciwko łóżka. W przypadku traktowania części stożkowe stół dolny jest obracany w określonym pożądanym kątem i zablokowana w tym położeniu za pomocą specjalnych klamer. Za łóżko w maszynie Szlifowanie wałków jest platformą dla babci.

jednostki powierzchniowe

Maszyna Metal tego typu może być produkowany:

 • z poziomym wrzecionem suport związku o prostokątnym tabeli;

 • z tabeli ogólnego przeznaczenia i wrzeciona poziomym;

 • z pionowym wrzecionem i stołem przesuwnym;

 • przy stole do operacji ciągłych;

 • Jeden zniszczeniu i podłużne dwukolumnowy mielenie;

 • Obustronne tortseshlifovalnye wrzecionem poziomej lub pionowej.

Pierwszy rodzaj produkcji narzędzi obrabiarek stosowane najczęściej (z prostokątnym stole). Te elementy konstrukcyjne zawierają wysoki zamocowane łożyska toczne wrzeciono sztywną podporę z urządzeniami prowadzącymi i urządzenia różnych skomplikowanych. Możliwości technologiczne tych maszyn jest bardzo szeroki.

sprzęt Bestsentroshlifovalnoe

Szlifierka do metalu tego typu jest zdolny do zapewnienia maksymalnej jakości obróbki skrawaniem materiałów obrabianych. W rzeczywistości, te jednostki są bardziej zaawansowane i wydajne rodzaju cylindrycznych modeli szlifierskich. Najczęściej są one wykorzystywane w tworzeniu produkcji automatycznych liniach obróbczych, ponieważ w razie potrzeby mogą być wyposażone w wszelkiego rodzaju urządzeń rozruchowych i instrumentów aktywnego sterowania puste rozmiarach.

W urządzeniach takich jak bezkłowe Szlifierka mogą być wykonywane i na zewnątrz i wewnątrz wyrobów metalowych. Jednak ostatnia operacja odbywa się przy wykorzystaniu ich bardzo rzadko. Mimo to najdoskonalsza z wszystkich jednostek używany do szlifowania stali, stopów i tym podobne. D.

sprzęt gładzenia

Dzięki zastosowaniu tego typu jednostek, ostatecznego szlifowania metalu. Wydany gładzenia maszyny na wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni z pionowym lub poziomym układzie jedno lub więcej wrzecion. Główka z takich urządzeń jest zamontowany na kolumnie prowadzącej. Wrzeciono przymocowany specjalną głowicę zaszlifowania. Ponieważ obróbki elementów w urządzeniach tego gatunku należy prowadzić z najwyższą precyzją, w swojej konstrukcji obejmuje różne rodzaje aktywnych systemów sterowania na podstawie techniki bezstykowych lub pomiaru stykowego.

Sander: cena

Koszt tego typu sprzętu zależy od jego mocy, wydajności i wielkości. Ponadto, cena maszyn może się zmieniać zależnie od gatunku. Tak małe modele powierzchniowe może kosztować w przedziale 300-400 tys. Rubli. Dla profesjonalnego modelu wysokiej wydajności tego typu będzie musiał zapłacić 2 miliony rubli. Małe cylindryczne szlifierki kosztować około 60-300 tys. Rubli. Cena od wymiarów sprzętu wysokiej wydajności tego typu jest 400-1500 tys. Rubli. Bestsentroshlifovalnoe sprzęt w zależności od wydajności można kupić w 300-2000 tys. Rubli.

Ściernice dla obrabiarek

Ta różnorodność narzędzi ściernych stosowanych w maszynach roboczych częściej. Wybrać je opiera się głównie na tym, aby wykonać każdy rodzaj pracy są one przeznaczone do zastosowania. Rodzaj koła zależy od modelu urządzenia. Na przykład:

 1. Cylindrycznych szlifierki są powszechnie stosowane prostych CIRCLES profil prosty.

 2. W przypadku urządzeń takich jak szlifierki bezkłowe, często korzystają z kręgów prosty profil z jednostronnym wgłębienia.

 3. W celu uzyskania płaskiej powierzchni szlifującej lub mogą być stosowane łącznie z okrągłym, w kształcie miseczki, cylindrycznych lub stożkowych kół.

 4. Narzędzia do ostrzenia zwykle używany Belleville.

 5. Do wewnętrznego przetwarzania produktów poprzez wykorzystanie shlifgolovki.

W większości przypadków, do polerowania metali odbywa się za pomocą korundu CIRCLES bardzo silne wiązania organiczne lub ceramicznych. W każdym przypadku, narzędzie ścierne pracy tego typu muszą spełniać następujące wymagania:

 • wytrzymać duże obciążenia siły odśrodkowej;

 • przetwarzania przedmiotu w najmniejszym stopniu szorstkości;

 • posiadają wysoką wytrzymałość na zginanie się zarówno do suchych i na mokro;

 • strzelać jak najwięcej dużej liczby żetonów w jednostce czasu.

rodzaj ziarna

Najczęściej stosowany w środowiskach produkcji ziarna tlenku glinu. Mogą być stosowane do leczenia żelaza, stali, żelaza, a nawet różnych rodzajów stopów. Zwłaszcza do szlifowania twardych materiałów stosowanych kręgi mieszanej ziarna – tlenku glinu i tlenku cyrkonu. metale miękkie (miedź, mosiądz) miesza się ze środowiskiem pokrytych tlenkiem glinu i węglik krzemu. Narzędzia z dużych ziaren nie są używane do szlifowania. Najlepsze wyniki pod względem gładkości powierzchni można osiągnąć tylko przy zastosowaniu kół z mniejszych.

Jak widać, nowoczesny sprzęt szlifowanie może mieć inną konstrukcję i być przeznaczone do obróbki elementów o dowolnym kształcie, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Używane urządzenia tego typu i na małych i na średnich i dużych przedsiębiorstw. Ich wydajność i jakość wlewków zależą tym prawidłowego wyboru pracy narzędzi ściernych, typów, z których istnieje również wiele.