848 Shares 9832 views

Barwników przetopu Funkcje i opis

Jakość spawania zależy od tego jak stałe okazało staw. W tym przypadku, połączenie kontroli powinien być nieinwazyjne, co sprawia, że mistrzowie po operacji stosuje się do szczególnych metod kontroli. W niektórych przypadkach, dopuszczalne i egzamin zewnętrzny bez instrumentów, ale w przypadku struktur krytycznych nie powinna ograniczać się do kontroli wzrokowej. może to być uzupełnione spoin przebarwienia – jeden z najbardziej skuteczne, dogodne i wiarygodnych metod analitycznych takich związków.

Opis sposobu weryfikacji

Ten sposób badania spoin odnosi się do kapilary, ale skupia się wyłącznie na zewnętrznym rozwiązywania problemów. Oznacza to, że nie pozwala, by sprawdzić wewnętrzną strukturę wspólnego obszaru, w przeciwieństwie do, na przykład, przez ultradźwiękowego wykrywania wad. Zazwyczaj testy takie są poddawane metalu podatny na pękanie. Ponadto kontrola koloru pozwala skutecznie zidentyfikować pojawiające się nieciągłości powierzchniowych.

W odniesieniu do zasady weryfikacji, jest ona oparta na wrażliwości metalu do interakcji z kolorowych materiałów penetracyjnych. W przeciwieństwie do popularnego przekonania analizy jako kontrolowanego informacji, używa żadnych właściwości powierzchni przedmiotu, a zmiany wywołane przez podrażnienie strukturze chemikaliów. Na procesów sposobu kontroli penetrantem chemicznych i barwnika na podstawie, co pozwala na przetwarzanie informacji o zmianach i wyjściem, dla danych dotyczących określonych braków metalu.

Sama metoda jako taka jest rzadko stosowany samodzielnie. Zwykle stosuje się go w ogólnym złożonym teście – wraz z ultradźwięków. Po pierwsze, trzeba analizować kolor, a następnie kontroli ultradźwiękowej.

Applied Materials

Jak już wspomniano, kontrola jest kompletna bez użycia specjalnych środków chemicznych. Zestaw standard penetracyjnego obejmują trzy typy elementów: wskaźnika penetrantu, mycia i wywoływacza. To jest, kontrola czułości koloru jest aktywowany przez traktowanie trójstopniowym obszaru roboczego. Na każdym etapie specjalnych materiałów.

Penetranty – jest, w rzeczywistości, barwników, które mogą występować w różnych postaciach. stosuje się również suche chemikalia, ale ich stosowanie musi być wprowadzony i dodatkowe operacje, obróbki cieplnej lub w połączeniu z cieczami. Penetranty odpowiednie dla danego metalu penetracyjnego wybrany ze względu na kilka cech użytkowych. Brane pod uwagę w szczególności odporności na ogień i skażeniem środowiska, konieczność dalszego jego oczyszczania wyjątkiem, i tak dalej. D.

Wymagania do miejsca kontroli

Przeprowadzenie operacji kontroli jest możliwe tylko w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wymagania dotyczące przestrzeni sprzęt komunikacyjny do specyfikacji powietrza, wsparcie techniczne, i tak dalej. D. Pomieszczenie musi być wentylowane i nie ma otwartego ognia lub intensywne ciepło. Oświetlenie powinno być ogólne i miejscowe, w pobliżu miejsca lamp chirurgicznych należy chronić przed wysoką temperaturą.

Należy początkowo zająć się tworząc optymalny klimat – tylko w sprzyjających warunkach mogą być przeprowadzone jakościowo farbować penetracyjne. GOST 18442-80, w szczególności oznacza, że powietrze musi być suche i ciepłe – jest to konieczne dla realizacji tych cech jest możliwe zastosowanie promiennik podczerwieni, który zapewnia suszenie wywoływacza w temperaturze 5 ° C, Urządzenia techniczne będzie zależała od sposobu stosowania składników chemicznych. W szczególności, przy użyciu tych samych wnikliwy pistolety można stosować aerozole, szczotki i t. D.

Przygotowanie bazy szew

część łącząca jest również przygotowany do operacji kontroli. Jeśli powierzchnia wyraził szorstkość lub zanieczyszczenia, można użyć drobnego materiału i produkcji łatwą obsługę. Następnie, odtłuszczanie jest wykonywana. Do tego zadania, można użyć jednego zestawu kontroli komponentów, ale ważne jest to, że jest efekt odtłuszczania, a jeszcze lepiej – w celu zwiększenia czułości sterowania. Nie zaleca się stosować do takich celów, nafta, ale można użyć benzyny i acetonu. Jeśli nie ma wentylacji w pomieszczeniu, odtłuszczanie jest przeprowadzane tylko na bazie wodnych roztworów sproszkowanego syntetycznego oznacza niskim stężeniu. Jeśli planujesz wypocenie małych rozmiarów części, możliwe jest zastosowanie i pełne zanurzenie w składzie odtłuszczania. W innych przypadkach techniki napylania lub w miejscu docelowym lub stosujących ściereczkę w roztworze.

Zastosowanie przenikającego

Pierwszy wskaźnik jest stosowany penetracyjne. Podobnie jak w przypadku odtłuszczania wykonania procedura ta może być przez rozpylanie, zanurzanie lub szczotkowanie leczenia – w zależności od właściwości obrabianego materiału. Osadzanie powinna być prowadzona w kilku warstw (4-6), i tak, że każdy z poprzedniej kompozycji warstwy nie mają czasu wyschnąć. Ponadto, aby barwnik przetopu wykazały optymalnie dokładne wyniki, przy czym każda warstwa ma kolejnych względnie duży obszar pierwszego. Wynika to z faktu, że każda nowa warstwa rozpuszczenia konturu poprzedniego miejsce, aby uniknąć gwałtownych przejść i ugięcia, co może być postrzegane jako fałszywego pęknięcia. Jeśli praca odbywa się w warunkach temperatur ujemnych, a następnie penetracyjne sam musi mieć do stanu od około 15 ° C

Usunięcie penetrującego

Natychmiast po poniesieniu filmu wskaźnik należy usunąć za pomocą czystej ściereczki lub tkaniny, które nie mają szorstką ściereczką. Wstępnego zwilżenia materiał powinien być alkoholem i wyczyścić powierzchnię przed całkowitym usunięciu powłoki. Problemy mogą pojawić się, gdy praca jest wykonywana na chropowatość powierzchni metalu – w tym przypadku ma to sens używać materiałów ściernych świetlne. Następnie stosuje się mieszaninę oleju parafinowego. Obejmuje ona cały obszar docelowy, a następnie również usunięty z tkaniną lub tkanek. Dla dwóch etapach opisanych penetracyjnego musi utrzymywać czystości i suchości powierzchni wokół spoiny. Ważne jest, aby utrzymać dokładność dalszych procedur regulacyjnych.

Twórca aplikacji

Tak jak w przypadku warstw, sygnalizacyjnych i kompozycji czyszczących, producent umieszcza się na różne sposoby – z nadgarstka do rozpylaczy. Najważniejsze na tym etapie – obserwować jednorodność i trwałość powstałej powłoki. Dlatego konieczne jest, aby dokładnie sprawdzić narzędzia natryskowe, dysze i inne składniki instrumentów, które wpływają na jakość środków przenoszenia do miejsca docelowego. Wszystko to w przyszłości wpływać na kontrolę penetrantem barwiącym, jak również jakość kolejnych operacji walidacji. Po nałożeniu wywoływacza jest przeprowadzane suszenie. Nie można przeprowadzić, czekając na polimeryzacji w środowisku naturalnym, ale aby przyspieszyć proces może używać grzejników punkt małej mocy.

Kontrola obszaru kontrolowanego

Gdy suchy wywoływacz, to można przygotować do kontroli oczekiwania przez około 30 minut. Następnie, sposób sterowania obejmuje zastosowanie lupy kontrolę penetrantem barwiącym, dostarczenie co najmniej 5-krotny wzrost. Jeśli technologia stosowana jest kontrola layerwise, badanie może być przeprowadzone w ciągu 2 minut po traktowaniu z wywoływacza.

W ocenie operatora ustala lewo cechy spot – w szczególności wchodzi wymiary w kształcie konturów Journal, itp Jednak głównym problemem stwarzane przez barwnika penetrującego jest do wykrywania wad powierzchniowych, które są wyraźnie ujawniają się po zakończeniu procedury … Może być wykrywany i uszkodzenia mechaniczne i korozyjne i ślady pęknięć z nadmiernego dopływu.

Bezpieczeństwo podczas inspekcji

środków bezpieczeństwa wymagania ze względu na ryzyko pożaru i wybuchu w trakcie inspekcji. Zatem minimalna wymagana do przygotowania odzieży, zawierające część bawełniany fartuch HAT i rękawice gumowe, na powierzchni, która musi być pokryta talk. W rzeczywistości, strona powinna być w pełni zgodne ze środkami bezpieczeństwa. Podczas zabiegu nie może być żadnych otwartego ognia lub iskier. Jeśli kolorowe Testy penetracyjne odbywa się w regularny sposób w tym samym pomieszczeniu, należy zainstalować odpowiednie znaki zabraniające palenia i przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych. Szmaty, chusteczki i czynnik zapalny należy przechowywać w pojemniku ogniotrwałym.

wniosek

Błędem byłoby rozważyć metodę oceny jakości spoiny jako optimum, wybierając ją z całego zakresu innych metod. Ta metoda jest szczególnie skierowany badania, które skupia się na analizie powierzchni obrabianego przedmiotu. Czyli barwnik penetracyjne nie jest wszechstronnym środkiem kontroli, ale ze stosunkowo wysoką wydajnością dostarcza informacji na temat wad zewnętrznych. Jeśli ta metoda uzupełnienie innych metod badania struktury wewnętrznej szew, można uzyskać pełną informację na temat struktury metalu. Dalej jest decyzja w sprawie ewentualnej korekty stwierdzonych wad. W niektórych przypadkach, wytworzony spawania wtórne – będzie zależeć od ilości i wagi wad z punktu widzenia wpływu na wytrzymałość konstrukcji półwyrobu. Rozwiązywanie problemów Czasami tego typu są wykorzystywane do analizy struktury starych szwów i złączy w konstrukcjach eksploatowanych.