169 Shares 7082 views

CHP: transkrypcja. Skojarzonej gospodarki energetycznej (CHP)

Dostawa energii elektrycznej i ciepła jest jednym z głównych zadań państwa. Ponadto, bez energii elektrycznej nie da się wyobrazić sobie rozwój produkcji i przetwórstwa spożywczego, bez których gospodarka nie może istnieć w zasadzie.

Jednym ze sposobów rozwiązania problemu niedoboru energii jest budowa elektrociepłowni. Dekodowanie termin jest prosty: jest to tak zwane ciepło skojarzonej gospodarki energetycznej, co jest jednym z najbardziej popularnych typów elektrowni cieplnych. W naszym kraju, są bardzo powszechne, jak oni pracują na paliwach kopalnych (węgiel), do których cechy nakładają skromne wymagania.

funkcje

To właśnie CHP. Rozszyfrowania pojęć jesteś już zaznajomiony. Ale jakie funkcje ma ten rodzaj władzy? Po tym wszystkim, nie jest przypadkowa, ponieważ wyróżniony!

Fakt, że produkują one, który jest dostarczany do odbiorców w postaci gorącej wody i pary nie tylko energii elektrycznej, ale także ciepła. Należy zauważyć, że prąd jest produktem ubocznym, w postaci pary, który jest doprowadzany do układu ogrzewania obraca się z pierwszego generatora turbiny. Połączenie tych dwóch firm (kocioł i elektrowni) jest dobre, ponieważ jest możliwe, aby znacznie zmniejszyć zużycie paliwa.

Jednakże, również prowadzi do dość nieznacznym „obszarze dystrybucji” HPP. Deszyfrowanie jest prosta: ponieważ stacja serwowane jest nie tylko energii elektrycznej, co przy minimalnych stratach mogą być przenoszone na odległość tysięcy kilometrów, ale z podgrzewaną wodą płynu niezamarzającego, nie mogą być umieszczone w znacznej odległości od wsi. Nie jest zaskakujące, że prawie wszystkie elektrownia cieplna wybudowany w bezpośrednim sąsiedztwie miasta, którego mieszkańcy są ogrzewane i oświetlone.

Znaczenie ekologiczne

Ze względu na fakt, że podczas budowy tej elektrowni jest możliwe, aby pozbyć się wielu starego miasta kotła, które odgrywają bardzo negatywną rolę w stanu ekologicznego obszaru (ogromna ilość dymu), jakość powietrza w czasami możliwych miasta, aby zwiększyć o rząd wielkości. Ponadto, nowe elektrociepłownie pozwalają wyeliminować stosy śmieci na wysypisku miejskim.

Najnowszy sprzęt do czyszczenia skutecznie oczyścić emisji i efektywność energetyczna takiego rozwiązania jest bardzo wysoka. A zatem, uwalnianie energii ze spalania tonę oleju identyczny do objętości i jest uwalniany w trakcie recyklingu dwóch ton tworzyw sztucznych. I ten „dobry” na tyle dziesięcioleci przyjść!

Najczęściej budowa elektrociepłowni polega na wykorzystaniu paliw kopalnych, jak już wspomniano powyżej. Jednak w ostatnich latach, planuje stworzyć elektrownie jądrowe, które zostaną zainstalowane w trudno dostępnych regionach dalekiej północy. Od dostaw paliwa do niezwykle trudne, energia jądrowa jest jedynym niezawodnym i stałym źródłem energii.

Co to jest?

Nie CHP (zdjęcia, które mają w tym artykule), „gospodarstwo domowe” ogrzewanie przemysłowe i. Jak można się domyślić z nazwy, przemysłowe elektrownia dostarczać energię elektryczną i ciepło dla dużych przedsiębiorstw przemysłowych.

Często konstruowane w fazie budowy roślin, tworząc z nim jedną infrastruktury. W związku z odmiany „domowe” są budowane w pobliżu dzielnic sypialnych miasta. W celach przemysłowych ciepło jest przekazywane w postaci gorącej pary (nie więcej niż 4-5 km) w przypadku ogrzewania – z ciepłą wodą (20-30 km).

Informacje o stacjach sprzętu

Głównym wyposażenie tych przedsiębiorstw są jednostki turbin, które przekształcają energię mechaniczną w energię elektryczną, i kotły są odpowiedzialne za wytwarzanie pary, który zamienia koła zamachowe generatora. Kompozycja zawiera zarówno turbiny samo urządzenie turbinę i generator synchroniczny. Trubino przeciwciśnienie 0,7-1,5 MN / m2 dać te cele, które dostarczają energię cieplną i obiektów przemysłowych. Modele z ciśnieniem 0.05-0.25 MN / m2 są stosowane dla krajowych konsumentów.

efektywność pytania

W zasadzie wszystkie generowane ciepło może być w pełni wykorzystany. To właśnie ilość energii elektrycznej, która jest wytwarzana przez CHP (transkryptu terminu już wiemy), to zależy od obciążenia cieplnego. Mówiąc najprościej, wiosną i latem, jego produkcja jest zmniejszona prawie do zera. W ten sposób instalacja przeciwciśnienie wykorzystywane wyłącznie do zdolności dostaw przemysłowych, w którym wartość zużycia jest mniej lub bardziej równomierny w całym okresie.

Instalacja typu kondensacyjnego

W tym przypadku, w celu dostarczania ciepła do odbiorców korzystających z tzw „wybór pary”, a wszystko inne ciepło często po prostu stracił, rozproszone w środowisku. W celu zmniejszenia strat energii, cele te muszą działać z minimalną uwalniania ciepła w jednostce skraplającej.

Jednak od czasów ZSRR zbudowano te stacje, pod warunkiem, że tryb strukturalnie hybrydowe: mogą działać jako konwencjonalny CHP skraplania, ale generator turbiny jest całkowicie zdolny do pracy w trybie licznika.

odmiany uniwersalne

Nic więc dziwnego, że rośliny z kondensacją pary otrzymały maksymalną rozprzestrzenianiu ze względu na jego uniwersalność. Tak więc, gdy tylko pozwalają na praktycznie niezależnie kontrolować obciążenie elektryczną i cieplną. Nawet jeśli nie oczekuje się, że zapotrzebowanie na ciepło (w przypadku szczególnie gorące lato) populacja będzie dostarczany z grafiką jeszcze elektrycznej (CHP Zachód w Petersburgu).

„Ciepła” odmiana CHP

Jak można zrozumieć, wytwarzania ciepła w elektrowniach tego typu jest bardzo nierównomierny w ciągu roku. Najlepiej około 50% gorącej wody lub pary wodnej do ogrzewania konsumentów, a resztę stanowi nośnik ciepła jest wykorzystywane do wytwarzania energii elektrycznej. To działa tak południowo-zachodniej CHP w Petersburgu.

Moc cieplna w większości przypadków odbywa się za pomocą dwóch systemów. Jeśli stosowane na zewnątrz wykonaniu, przegrzana para wodna z turbiny idzie bezpośrednio do konsumentów. Jeżeli operacja została wybrana obwód zamknięty, chłodziwo jest dostarczane po przejściu przez wymiennik ciepła. schemat wyboru jest ustalana na podstawie wielu czynników. Pierwszy uwzględnia odległość od obiektu zapewnia ciepło i energię elektryczną, liczbę osób oraz sezonu. Zatem, South-West CHP w Petersburgu, pracujących w obwodzie zamkniętym, gdyż zapewnia większą wydajność.

Charakterystyka stosowanego paliwa

Może być stosowany stałych, ciekłych i gazowych. Ponieważ CHP często budowane w sąsiedztwie dużych osiedli i miasteczek często trzeba użyć wystarczającej ilości ropy cennych gatunków, gaz i paliwa. Stosując takie same jak w naszym kraju jest dość ograniczona takiego węgla i zanieczyszczeń, ponieważ nie wszystkie stacje wyposażone w nowoczesne wydajnego urządzenia do filtrowania powietrza.

Do czyszczenia układów wydechowych, należy użyć specjalnych przynęt cząstek stałych. Do dyspergowania cząstek stałych w wystarczająco wysokim atmosferze budowy rury w 200-250 metrów. Z reguły wszystkie połączone ciepła i energii elektrycznej (CHP) znajdują się w większej odległości od źródła (rzekach i zbiorników). A ponieważ przy użyciu sztucznych systemów, w tym w jej członkostwa chłodnię kominową. wodociągowa bezpośredniego przepływu jest niezwykle rzadko, w bardzo specyficznych warunkach.

Cechy stacjach benzynowych

Wyróżniać kogeneracji gazowej. odbiorniki ciepła odbywa się nie tylko energii, która generowana jest w wyniku spalania LPG, ale także wtedy, gdy do odzyskiwania ciepła z gazów, które są w ten sposób uformowane. Skuteczność takich systemów jest bardzo wysoka. W niektórych przypadkach może być stosowany CHP i elektrownie jądrowe. Jest to szczególnie powszechne w niektórych krajach arabskich.

Tam, stacje te dwa zadania: zapewnienie dostaw energii elektrycznej dla ludności i wody przemysłowej, a jednocześnie pełnić funkcje odsalania wody morskiej. A teraz spójrz na głównych celów naszego kraju i krajów sąsiednich.

South-West, Petersburg

W naszym kraju znany jest Zapadnaya CHPP, który znajduje się w Petersburgu. Jest zarejestrowany jako JSC „Południowo-Zachodniej CHPP”. Budowa tego nowoczesnego obiektu wykonywał kilka funkcji:

  • Kompensacja silnego deficytu energii cieplnej, która zapobiega intensyfikacji programu obudowy.
  • Poprawa efektywności energetycznej i niezawodności systemu miejskiego jako całość, jako że jest to aspekt Petersburgu miał problem. CHP będzie częściowo rozwiązać ten problem.

Ale stacja jest znany z tego, że jeden z pierwszych w Rosji zaczął spełniać najbardziej surowe wymagania środowiskowe. władze miasta przeznaczyła powierzchnię ponad 20 hektarów, dla nowego przedsięwzięcia. Fakt, że obszar kopii zapasowej, reszta dzielnicy Kirov przeznaczono na budowę. W tych miejscach był stary zbiór popiołu od TPP-14, a ponieważ obszar ten nie nadawał się do mieszkania, ale jest bardzo dobrze położony.

Została uruchomiona pod koniec 2010 roku, a uroczystości wzięli udział niemal wszyscy przywództwa miasta. Dwa Ostatnio wprowadzono automatyczny system kotłów.

Murmańsk

Murmańsk jest znany jako podstawy naszej floty na Morzu Bałtyckim. Ale wciąż charakteryzuje się trudnych warunków klimatycznych, które narzucają pewne wymogi dotyczące systemu energetycznego. Nic dziwnego, że w dużej mierze Murmańsk TPP jest zupełnie wyjątkowy obiekt techniczny, a nawet w całym kraju.

Została oddana do użytku w 1934 roku i od tego czasu nadal regularnie dostarczać mieszkańcom ciepła i energii elektrycznej. Jednak Murmańsk HPP była konwencjonalna elektrownia w ciągu pierwszych pięciu lat. Pierwsze 1150 metrów sieci ciepłowniczych były budowane tylko w 1939 roku. Rzecz działa Dolny Tulomskaya HPP, który jest niemal całkowicie pokrywa zapotrzebowanie na energię elektryczną miasta, a więc okazja, aby zwolnić część produkcji ciepła do ogrzewania budynków miejskich.

Stacja charakteryzuje się tym, że cały rok pracy w trybie zrównoważonym, jak jego ciepło i pokolenie „energia” są w przybliżeniu równe. Jednak w nocy polarnej TPP w określonych godzinach szczytu zaczyna wykorzystywać większość paliwa jest do wytwarzania energii elektrycznej.

Stacja Novopolotsk, Białoruś

Projektowanie i budowa tego obiektu rozpoczęła się w sierpniu 1957 r. Nowy Novopolotsk CHP było rozwiązać problem nie tylko ciepło miasto, ale także energii elektrycznej powstaje w tym samym rejonie rafinerii. W marcu 1958 roku projekt został ostatecznie podpisana, zatwierdzona i przyjęta.

Przede wszystkim oddany do eksploatacji w 1966 roku. Drugi został uruchomiony w 1977 roku. Następnie Novopolotsk CHP Po raz pierwszy szczyt zmodernizowane jego pojemność wzrosła do 505 MW, a później położył trzecią fazę budowy, ukończony w 1982 roku. W 1994 roku stacja została przeniesiona do skroplonego gazu ziemnego.

Do tej pory, modernizację przedsiębiorstw już zainwestowała około 50 milionów dolarów. Z takich imponujących naparów gotówkowych, firma nie tylko została całkowicie przeniesiona do gazu, ale również otrzymał ogromną ilość z nowym sprzętem, który pozwoli stacja służyć przez dziesięciolecia.

odkrycia

Co dziwne, ale dziś jest przestarzałe CHP stacje są naprawdę uniwersalne i przyszłych. Wykorzystując nowoczesne konwerterów i filtrów, można podgrzać wodę, palenie praktycznie wszystkie śmieci, które produkuje lokalizację. To osiąga potrójne korzyści:

  • Rozładować i usunąć wysypisko.
  • Miasto staje się tanią energię elektryczną.
  • To rozwiązanie problemu z ogrzewaniem.

Ponadto w obszarach przybrzeżnych jest całkiem możliwe, budowa elektrowni cieplnej, która będzie jednocześnie zakład odsalania wody morskiej. Płyn ten jest bardzo nadaje się do nawadniania, do pomieszczeń dla hodowli i zakładów przemysłowych. W skrócie, to technologia przyszłości!