385 Shares 8020 views

ekologia przemysłowa

Nauki środowiskowe dzieli się na środowisku przemysłowym i naturalnym.

ekologia przemysłowa – nauka całości złożonych systemów, które obejmują przedsiębiorstwa przemysłowe, a także inne przedmioty gospodarstwa domowego, a wszystkie żywe organizmy na danym terytorium.

Środowisko naturalne jest niezależna nauka badająca temat wpływu przemysłu na biosferę, ewolucja to w Technosfery i noosfery w najmniej bolesny sposób do człowieka.

Współczesna cywilizacja jest aktywnie budowania społeczeństwa konsumpcyjnego. Aby sprostać rosnącym potrzebom swoich ludzi prowadzenia działalności gospodarczej, a jej podstawą jest produkcja.

Różne systemy społeczne mają różne cele dla jego rozwoju, ale co oni, między człowiekiem i naturą, między naturalnych ekosystemów i produkcja nieuchronnie pojawiają się różnego rodzaju sprzeczności. Rozwiązanie tego konfliktu i jest zaangażowana w ekologii przemysłowej.

Jej celem jest minimalizowanie szkód powodowanych przez przedsiębiorstw przemysłowych na środowisko. I to nie jest tak łatwe, ponieważ ludzkość trwa od środowiska, wiele miliardów ton materiałów naturalnych, takich jak rudy i węgla, ropy i gazu, materiałów budowlanych, żywności i wody, tlenu, drewna i wiele innych.

Sytuacja środowiska na naszej planecie pogarsza się znacznie szybciej niż czas, aby sobie z tym poradzić ekologii przemysłowej. Ale najbardziej szkodliwe działanie nie jest w doborze substancji ekosystemów, ale wręcz przeciwnie, że daje ludzkości z powrotem, zanieczyszcza przyrodę. W niektórych częściach świata, w tym zanieczyszczenia osiągnął taki poziom, że zaczął zagrażać życiu stworzeń, to dało początek – ludzi. Zatruwa atmosferę, niszczy ludzkość w tym lasy, które są „płucami” atmosfery planety i przywrócić sobie. Rezultatem jest błędne koło, które może doprowadzić do redukcji tlenu do takiego poziomu, że ludzie po prostu nie oddychamy.

Ponadto, ponieważ zanieczyszczenia zmniejsza populacje wielu gatunkach roślin i zwierząt lub ich całkowitego zaniku, zmniejszone plony, spadek wydajności w zbiornikach wodnych, pogarszających zdrowie.

Ekologia i bezpieczeństwo aktywności życiowej osób jest pod tym samym zagrożenie z karnego i nieodpowiedzialnej postawie liderów wielu krajach ich nadrzędnym obowiązkiem – zachowania i zwiększenia narody, które kontrolują.

Zanim będzie za późno, nadal można rozpocząć dba o przyrodzie i trudniejszy dla ludzi, którzy niszczą ją. Każdy układ ekologiczny ma swój własny próg odporności na wszelkiego rodzaju negatywne wpływy, a ich nadmiar prowadzi do degradacji krytycznej biogeotsinoza, a ostatecznie do śmierci wszystkich żywych istot na naszej planecie.

Negatywny wpływ produkcji ze względu na irracjonalnej struktury i niedoskonałości techniki, ze względu na całkowitą objętość substancji ludzi zostały wyprowadzone z natury połowę – dwa procent przekształca się w produkt końcowy, a reszta odpadów domowych i przemysłowych.

ekologia przemysłowa stara się usprawnić proces natury, oddychać w jego umyśle. Ekologia w przedsiębiorstwie, w agrobiznesie powinien być umieszczony pod ścisły kontrolą, kara za zniszczenie zasobów naturalnych powinna być adekwatna do szkody, która jest stosowana nie tylko do współczesnych ludzi, ale także dla przyszłych pokoleń – do najwyższego środka ochrony socjalnej, jedynym sposobem możemy chronić nasza planeta i cywilizacji od samozniszczenia. Żartuje z liderów, którzy niszczą przyrodę, musimy kończyć. Grzywny i perswazja okazały się nieskuteczne.