889 Shares 8233 views

Kurczyć rurę: Właściwości, zastosowanie i zalety

Shrink Tube – jest to jeden z najpopularniejszych i najbardziej powszechnych rodzajów materiałów termokurczliwych na rynku rosyjskim. Z założenia, element charakteryzuje się wysoką trwałość i właściwości można wykorzystać do zmiany średnicy części (na której jest popychany) do pewnego stopnia. Po wystawieniu na działanie wysokiej temperatury (Applied od 70 do 120 stopni Celsjusza) szczelnie zamyka szerokość obiektu rury i w ten sposób tworzy izolacji lub ochrony mechanicznej.

aplikacja

Ze względu na wysoką wytrzymałość mechaniczną i elektrycznych właściwości izolacyjnych, element ten jest stosowany w wielu dziedzinach gospodarki i przemysłu. Do niedawna, rury skurczowej GOST (16336) użyto jedynie w trzech obszarach:

  1. Przestrzeń.
  2. Lotnictwo.
  3. Jądrowej.

Ostatnio jednak element ten jest szeroko rozpowszechniony w energetyce, elektronice i instrumentacji. Ta szeroka popularność tego narzędzia jest ze względu na jego dobrym wynikom gospodarczym i łatwości użytkowania.

Który służy jako termokurczliwych?

Charakterystyka PCW, która jest głównym surowcem do produkcji przyrządu pozwala na wykonanie wielu użytecznych funkcji. może to być wiązanie uprzęże, kable prostujące i deformacji, przewody uszczelnienia i ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, w szczególności na korozję. Dodatkowo, zastosowanie rury termokurczliwej stworzyć silne połączenie elektrycznie izolującą warstwę na elementy o różnych kształtach i materiału.

Warto również zauważyć, że rurki termokurczliwe mogą być stosowane jako element dekoracyjny. W tej chwili, szeroka gama produktów i opcji kolorów tych instrumentów, tak że oprócz właściwości izolacyjnych, są one istotne i estetycznie. W przemyśle, eksperci zalecają stosowanie jednolitych i dokładnych druty skurczu specjalnych suszarniach. Cóż, technika radiowa, które nie mają możliwość zakupu drogiego sprzętu, który można szybko podłączyć części kabli i rur, nie ma nic do zrobienia, jak kupić rurkę termokurczliwą. W związku z tym, ten element jest również bardzo popularne w tej dziedzinie.

zalety

Wyliczanie właściwości elementu nie można nie zauważyć jego główne zalety, które przedstawiają się następująco:

  • Gruba część obleganie zabezpieczone przedmioty (nawet jeśli uszkodzenia mechaniczne do związku nie traci swoich właściwości izolacyjnych).
  • Wytrzymałość i niezawodność materiału rury.
  • Możliwość korzystania z różnych kolorów i odcieni połączenia.
  • Dodatkowe siły do punktu mocowania kabla.
  • Możliwość znakowania powierzchni rury za pomocą strumienia atramentu i drukarki termotransferowej.

Tak więc, termokurczliwych jest jednym z elementów wykorzystywanych podczas łączenia powierzchni przewodów i innych elementów, które wymagają dodatkowej ochrony przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.