832 Shares 8078 views

Solidna brzuch w czasie ciąży – co to znaczy?

Twardy brzuch w czasie ciąży wskazuje hipertoniczność macicy. Taka diagnoza jest wiele kobiet w ciąży. W odpowiednim czasie leczenia do lekarza, choroba ta jest bardzo uleczalna i nie powoduje powód do obaw.


hipertoniczność macicy może występować w drugim i trzecim trymestrze ciąży. W takiej choroby może wystąpić uczucie ciężkości w brzuchu, ból w odcinku lędźwiowym, sacrum, poczucie pełności w podbrzuszu, silny ból w środkowej części żołądka. Gdy objawy pojawiają się po raz pierwszy, kobieta czeka na dziecko może nie wiedzieć, dlaczego trudno brzucha i ból. Może to tylko skutki stresu, a nie samej choroby, a ból może iść. Ale jeśli utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem w celu dokładnego rozpoznania.

Solidna brzuch w czasie ciąży jest objawem, dla którego wymaga zwiększonych Diagnostyka i badania, w przeciwnym razie może to być groźba poronienia. Powodem jest to, że gdy twardość skurcze brzucha rozpocząć długo przed urodzeniem, a to jest patologia. Ona może prowadzić do samoistnego poronienia. Hipertoniczność powoduje zaburzenia krążenia w łożysku i płód brakuje tlenu. Jest opóźnienie wzrostu dziecka przed urodzeniem, jak i po urodzeniu.

Hormonalne i zaburzenia endokrynologiczne, zapalenie i zakażenie żeńskich narządów płciowych, rozwinięty macicy, słaba odporność, stres – wszystko to jest przyczyną twardości brzucha podczas ciąży i zwiększonym napięciem macicy. Hipertoniczność może wystąpić z powodu wielowodzia lub bardzo duże owoce. Przyczynami mogą być uraz, a duża aktywność fizyczną podczas ciąży.

Jeśli wyleczyć za brzuch, a potem były dokuczliwy ból w dolnej części oraz nasilenia bólu brzucha, przyczyny są niejasne, należy położyć się na odpoczynek, grać kojącej muzyki i relaksujące, jak to możliwe. Po odpoczynku po wystąpieniu ulgi trzeba odwiedzić lekarza i szczegółowo opisać charakter bólu. W przypadku silnych bólów wegetacyjnemu natychmiast wezwać pogotowie i czekać na lekarza w pozycji leżącej.

Choroba – dość nieprzyjemne zjawisko, ale po odpowiednim czasie badania i leczenia bólu, co do zasady, nie są powtarzane i więcej. Jeśli poprawa nie nastąpi, trzeba przejść przez leczenia szpitalnego w specjalistycznym oddziale patologii ciąży, aby zachować owoce i normalizacji w czasie ciąży. Bardzo wiele kobiet dorywczo na temat możliwej opieki szpitalnej, która jest bardzo nieroztropne w ich położeniu. Bo tylko szpital szpitalnych pod nadzorem wykwalifikowanych specjalistów i kompletny dzień odpoczynku iw nocy, aby monitorować stan swojego ciała mogą być dostarczone i rozwój dziecka w łonie matki. Jednocześnie wyznaczony przeciwskurczowe i anty-lękowe leki. W niektórych przypadkach może być podane leki hormonalne, które normalizują zaburzenia hormonów tła. Wszystkie te działania przyczynią się do doprowadzenia do ciąży regularnie, normalnym trybie.

Jak widzimy, w tych przypadkach, w pierwszej kolejności musi koniecznie być zapobieganie takich zjawisk jak twardy brzuch w czasie ciąży. Działania podejmowane w pomocy czasu, aby zapobiec występowaniu macicy hypertonus. Idealnie, zapobieganie zaleca się rozpocząć przed zajściem w ciążę podczas jej planowania. Przyszli rodzice powinni być przeszukiwane pod kątem różnych chorób, o ile to możliwe, aby zrezygnować z używania tytoniu i napojów alkoholowych. Gdy aktywne sportowe powinny zmniejszyć wysiłek fizyczny. Stan psychiczny niezbędne do utrzymania normalnego, uniknąć lęku i stresu.