729 Shares 5377 views

OB zewnątrz: sympozja

Kobiety w ciąży nie są pozostawieni sami ze swoimi problemami zdrowotnymi. Aby je rozwiązać na tyle, aby ubiegać się o pobyt w klinice położniczej, a tam, aby uzyskać niezbędną pomoc i informacje. W tych szpitalach, istnieją pewne zasady, kobiety w ciąży i jej kontroli. Istnieje coś takiego jak zewnętrzny badania położniczego, co oznacza pomoc dla kobiety spodziewa się dziecka, w przygotowaniu do porodu. Co to jest i co jest robione przez przepisy, omówione poniżej.


Co jest poza Badania położnictwo?

Wiele kobiet wie, że ciąża jest konieczne, aby się zarejestrować w szpitalu okręgowym. Pierwsza wizyta u ginekologa po potwierdzeniu tego warunku nie jest w każdy gust, ponieważ może to potrwać do 40 minut. Tak długi okres czasu przechodzi nie jest daremny w gabinecie lekarskim. Po tym wszystkim, ekspert nie musi spełniać tylko kobiety w ciąży, ale również do gromadzenia historii ogólnej i specjalnej. mianowany również przez badania laboratoryjne, oraz wykonywane poza badaniami położnych.

Polega ona na wstępne badanie, które ma swój własny algorytm. Przyjęcia jest potrzebna zewnętrzna badań położnictwo do zbierania danych o kobiecie. Lekarz jest ważne dla określenia statusu kobiet piersi, w szczególności kształt smoczka, ponieważ wpływa szereg działań mających na celu przygotowanie do karmienia. Ginekolog zwraca uwagę na to, jak przyszła mama zdobyła kilo od momentu poczęcia, i wyrywa stopę wagi dla całego okresu oczekiwania dziecka.

Przeprowadzenie badania zewnętrznego położniczej obejmuje zbieranie informacji o poprzednich ciąż i blizny macicy. Działania te należy określić ryzyko patologii ciąży. Oprócz kontroli, są nadal stosowane metody pomiaru, badania palpacyjnego i osłuchanie, które pomagają uzyskać pełny obraz rozwoju dziecka i stanu kobiety, pielęgnować ją. Poniżej metody te zostaną szczegółowo opisane.

Jakie rodzaje takich badań są?

Aby określić stan ważności kobiety w ciąży nie wystarczy, aby ją przesłuchać. Nawet bez tych wszystkich sztuczek palpatsionnye zewnętrzne badanie położnicze będzie pouczające dla profesjonalistów. Aby cały obraz kobieta spodziewa się dziecka i zdrowia swojego dziecka, trzeba wiedzieć, jakie procesy zachodzą wewnątrz ciała w ciąży. Widać to z pomocą laboratorium analiz krwi, moczu, i tak dalej. Również lekarz stale słucha bicia serca okruchy i określa jego pozycję w macicy. Wszystkie te manipulacje są wyświetlane w trzech głównych rodzajów badań w ciąży:

 • kliniczne;
 • laboratorium;
 • specjalnego.

Badania kliniczne w ciąży

Ten rodzaj badania kobiet w ciąży zacząć od zbierania wywiadu lekarskiego i jego obecnym stanie. Działania te nie tylko pomóc lekarz uzyskać informacje na temat fizycznego zdrowia kobiety, ale także okazją do oceny jego aktywność neuro-psychicznych.

Rozpocząć badanie kliniczne z sondażu, w którym okazuje się informacje na temat kobiety.

 1. Potwierdzenie przyszłej matki osoby (imię, paszportu – numer i serię).
 2. Wiek, w którym nieródkami należą do określonej grupy (Young – osiemnaście lat, wiek – po trzydziestu latach).
 3. Rzeczywisty adres zamieszkania i rejestracji kobiet.
 4. Dlaczego warto iść do lekarza-ginekologa.
 5. warunki materialne życia (ilu ludzi żyjących i zwierzęta w tym samym pokoju z kobietą, warunki życia), a także, gdzie pracował do rozwiązania (na szkodliwe powinien zdecydować się na bardziej racjonalnej pracy dla niej, a owoce warunków pracy).
 6. Informacje na temat transfuzji krwi i jej składników (osocze, albumina), alergii, chorób somatycznych, onkologii. Często normalny somatycznych nie oznacza kompletnego zdrowia fizycznego, ponieważ dana osoba może wystąpić zakłócenia w aktywności umysłowej i nerwowego. Obowiązkiem lekarza – identyfikacja czynników, które doprowadziły do tych naruszeń, ponieważ kobiety są bardziej skłonne do rodzenia, a właściwe zachowanie zależy od zdrowia matki i nienarodzonego dziecka. Przyczyny nerwic i innych zaburzeń układu nerwowego i psychicznego, wiele aktywności:
 • ponoszone zakażenia;
 • stres;
 • przedłużone niepłodność;
 • aborcja;
 • szkoda w poprzednim porodzie.

Ginekolog stwierdzi, że istnieją oznaki naruszenia aktywności neuro-psychicznych: przed zajściem w ciążę, lub jednocześnie z jego wystąpieniu. Konieczne jest również, aby dowiedzieć się, co kobieta łączy ich pochodzenie.

7. Historia epidemiologiczne.

8. Stała zatrucie (palenie, alkoholizm, narkomania).

9. miesiączkowy i funkcje seksualne i reprodukcyjne (gdy zaczęła miesiączki, jako przepływ, poprzedniej ciąży z jak narodziny, wagi i stanu zdrowia dzieci z poprzednich, ginekologicznych i chorób przenoszonych drogą płciową ciąża).

10. Historia rodzinna (stan zdrowia członków rodziny mieszkających razem z kobietą, dziedziczność, zdrowie, grupy i Rh przynależności przyszły ojciec).

Następnie przejść do obiektywnego zbadania przyszłej matki:

 • Doradztwo terapeuta, lekarz dentysta, okulista i ENT. W razie potrzeby, wyznaczyć specjaliści kontroli innych.
 • Pomiar temperatury i ciśnienia krwi.
 • Ocenić ciała i wysokość mierzoną, wagi i wymiarów miednicy.
 • Sprawdzić i dotknąć brzucha.
 • Zbadać krew, mocz i inne wydzieliny.
 • Poznaj spojenia łonowego.
 • Czy elektrokardiogramu.
 • Badanie USG jest konieczne, aby przejść każdą kobietę w ciąży aż do XII, XVIII do dwudziestego drugiego i 32 minut na 34. tydzień.
 • Przeprowadzenie badań zewnętrznych położnych.

Ważne jest, że kobieta została zarejestrowana nie później niż w 12 tygodniu ciąży. Wcześniej przeprowadzone antropometryczne, badania laboratoryjne oraz ocena ciśnienia krwi, tym większa możliwość posiadania zdrowego dziecka lub zidentyfikowania nieprawidłowości płodu niezgodną z życiem.

Badania laboratoryjne kobiet

Gdy przyszła matka zostaje zarejestrowany, to jest przypisany kliniczne badanie krwi i badanie ogólne moczu, należy zdefiniować grupę i czynnik Rh, stężenie glukozy we krwi, sprawdzić Nalia RW, zapalenie wątroby, HIV, a także wyskrobin i wymazy z pochwy i szyjki macicy na florę, cytologia, chlamydia, rzeżączka, rzęsistkowica.

Jeśli historia ujawniła narodzin martwych dzieci, poronienia (szczególnie w późniejszych etapach), extragenital patologii, konieczne jest:

 • zrobić badanie kobiety krew na obecność hemolizyny;
 • grupa przyszłego ojca blood mogą być wykorzystane w celu zbadania i Rh, zwłaszcza kobiety w ciąży Współczynnik Rh ujemne lub grupę 0 (I);
 • określić obecność zakażenia układu moczowo-płciowego;
 • określenie poziomu hormonów, niezbędnych immunoresistance;
 • jeśli to konieczne, do przeprowadzenia badania genetycznego.

Dalsze badania laboratoryjne, prowadzi się w takich warunkach:

 • CBC – miesiąc po trzydziestym tygodniu – raz w ciągu czternastu dni;
 • w każdym moczu odbioru przepisują na ogólnej analizy;
 • szesnastego do dwudziestego tygodnia określić hCG i ACE;
 • w 22-23 tygodni. i 36-37 tygodni. zbadać poziom cukru we krwi;
 • Badanie układu krzepnięcia (krzepnięcia) wytworzenia od 36 do 37 tygodnia;
 • w trzydziestu tygodni, a za dwa lub trzy tygodnie przed porodem ponownie przebadane na HIV i RW, bada wymazy i odłamków.

specjalna OB

Specjalne badania położniczego obejmuje:

 1. Przeprowadzenie badania zewnętrznego położniczej.
 2. Wewnętrzne badania położnictwo.
 3. Inne dodatkowe badania.

Odkryty położniczy dochodzenie jest egzamin, pomiar wielkości miednicy. Po dwudziestym tygodniu określona wielkość największego obwodu brzucha, wykonano sondowanie brzucha i spojenia łonowego, a prolushivaniya płodu serce. Zewnętrzne położniczy sprzęt badawczy nie jest proste, to jest wykonywane wyłącznie przez specjalnie przeszkolonych ratowników.

Wewnętrzne badania położnictwo. W wewnętrznym położnictwa badań obejmuje badanie zewnętrznych narządów płciowych, pochwy i szyjki macicy badaniu z użyciem luster. To jest tak samo ważne jak zewnętrzne położniczego porodu badawczego. Procedurę tę prowadzi się w temperaturze jelit i pęcherza moczowego. Na spotkaniu poprosił kobietę, aby położyć się na plecach, nogi do rozpuszczenia w dłoni i zegnij w kolanach. Miednicy powinny zostać zniesione. Dochodzenie muszą być prowadzone w warunkach aseptycznych.

 • Badanie rozpoczyna się od analizy zewnętrznych narządów płciowych. Ocenę charakteru owłosienia, krocza. Wykryć procesów patologicznych, jeśli są: blizny pęknięć w poprzednim urodzeniu, nowotworów, stanów zapalnych, przetoki, brodawki, hemoroidy w odbycie. Oceny stanu sromu warg sromowych popychając palcami, a także określenia stanu gruczołów cewki moczowej.
 • zbadać szyjkę macicy z pomocą luster. Należy zwrócić uwagę na tajnym śluzowej macicy, szyjki macicy i wielkości gardła. W trymestrze I-st niósł dwuręczny badanie pochwy, w drugim i trzecim znaczenie tylko jedną ręką.

Po pierwsze oszacowanie krocza (zarówno sztywność, bliznowacenie) i pochwy (rozmiar ścian dostępność składane).

4 odbioru zewnętrznych badania położnicze

Przyjęcia odkryty badawczych położnictwa (techniki Leopold) używanego przez badania palpacyjnego brzucha ciężarnej kobiety. Te cztery sposoby:

 • oszacować wysokość stojących macicy i udostępniać owocu, który jest;
 • ustalania położenia płodu, które sprawiają, że wnioski dotyczące znalezienia plecy i ramiona i nogi;
 • Określenie owocu, który jest ustawiony wcześniej, jego położenie w stosunku do miednicy małej;
 • określa się jako część płodu prezentacja, jest umieszczona w stosunku do wejścia do miednicy.

Celem badania szyjki macicy

Przed porodem szyjka określona dojrzałość, ponieważ wskazuje, w jaki sposób organizm jest gotowy do wyjścia. Metody określania dojrzałości szyjki macicy są zróżnicowane, ale te parametry były oceniane w każdym z nich:

 • konsystencja;
 • co jest długością części pochwowej z kanału;
 • Drożność z kanału szyjki macicy;
 • się i jak dotąd osi szyjki skierowany na biodra;
 • grubość ścianki części szyjkowej, która jest umieszczona w pochwie;
 • określenie stanu w dolnej części macicy.

Ocenić szyjkę macicy na specjalnej skali. Niedojrzałe szyjki macicy wynosi od 0 do 5 punktów. Jeżeli inspekcja okazała więcej niż 10, wówczas kobieta może przygotować się do porodu.

Badania kobiet miednicy

Aby poznać wymiary miednicy, należy użyć zewnętrznego OB ciąży jako pelviometriya. Normy zewnętrznych wymiarach miednicy są następujące:

 • spinarum odległości, która jest równa 25-26 cm;
 • Odległość kristarum – od 28 do 29 cm;
 • trohanterika odległość – od 31 do 32 cm;
 • Koniugat externa – od 20 do 21 cm;
 • diagonalis koniugatu, która powinna mieścić się w zakresie 12,5 – 13 cm.

Większość lekarzy już na pierwszej wizycie, kobiety starają się zmierzyć wiarę sprzężonej (true), który określa wielkość wejściu do małego basenu. Zwykle powinno się od 11 do 12 cm. Prawdziwy koniugat można znaleźć, chyba że zewnętrzne koniugaty (zewnętrznego) odjąć 9 cm. Jego wielkość spełnia również rombu Michaelis i rozmiarze Frank (określana przez siódmego kręgu szyjnego do środkowej części szyjnej dołu). Przekątnej koniugatu, która znajduje się między dolną krawędzią do spojenia łonowego do najbardziej wystające części krestsovogo peleryny, również równa wartości rzeczywistych koniugatów.

Jeśli wymiary miednicy odbiegają od normy, zaleca się przeprowadzenie zewnętrznych położnicze technik badawczych, które są dodatkowe wymiary: Pomiarowa boczną sprzężoną, która znajduje się pomiędzy przednim kręgosłupa kości biodrowej a tylną kręgosłupa na bok. Jej normalne wartości od 14 do 15 centymetrów. Jeżeli jest ona mniejsza niż 12 i pół centymetra, poród fizjologiczny niemożliwe. Także pomiaru wielkości skośnego. Trzy z nich, a różnica między nimi więcej niż 1,5 cm, skośna zwężenie sędzia, który jest również niebezpieczny w czasie porodu.

Determinują miednicy kąt nachylenia, który nie odchyla się od 45-55 ° C. Równie ważne łonowe kąt, który powinien być równy 90-100 stopni.

Algorytm zewnętrznego badania położniczego obejmują wartość wyjścia małego basenu:

 • Wielkość linia, która jest równa dziewięciu centymetrów. Znajduje się on między dolnym końcem łonowego przegubu i górnym punkcie ogonowej. Z danych uzyskanych Rob dwa centymetry na tkankach miękkich;
 • tazometrom zmierzono wymiar poprzeczny, który wynosi 11 cm i znajdują się pomiędzy kulszowej guzowatości (ich wewnętrzne powierzchnie).

Przyjęcia Leopold-Levitsky

O dopuszczenie do żadnego lekarza kobiet przez cały okres ciąży jest koniecznie spędzony poza położnych badań. Przyjęcia Leopold-Levitsky grał główną rolę w nim. Nazwa tych technik na zasadach, które zostały już wspomniano powyżej, poluchli w imieniu osoby, która opracowywała je pod koniec XIX wieku. Ten człowiek jest niemiecki lekarz Christian Leopold. Zmiany te mają rozwiązać wiele problemów położnicze, które są istotne dla współczesności.

Pomagają one określić wielkość i położenie płodu w późnym okresie ciąży. Pierwsza z tych technik sprawia, że przed każdym ultradźwięków. Wskazuje on na wysokości matka stoi dnie i prawie zawsze odpowiada okresowi ciąży. Dokładność jego wiąże się z grubością ścianki brzusznej. W razie wątpliwości, teraz bardziej dokładne wyniki daje USG.

Trzeci przedstawia odbioru prezentacji płodu: zamka, poprzeczne lub głowy. A także, jak głęboko owoc już w miednicy. Czwarty odbiór potwierdza poprzednie trzy.

badanie algorytm

Wiele ciekawy algorytm zewnętrzne położnicze techniki badawcze. pomiary miednicy początkowo ciąży. Po zakończeniu tej manipulacji lekarza przechodzi do obmacywanie brzucha kobiet. Jest to etap aplikacji Leopold przyjęć. Następnie przejdź do osłuchanie, czy słuchasz serca płodu. Istnieją ważne częstotliwość uderzeń serca (zwykle od 120 do 160 uderzeń na minutę.), Ich przejrzystość i rytm. Osłuchiwanie jest wykonywana przy użyciu stetoskopu lub monitor płodu.

Badania położnictwo zewnętrzna i wewnętrzna jest bardzo ważne w czasie ciąży i po porodzie. Kobieta powinna to zrozumieć, aby zachowywać się odpowiednio i w żadnym wypadku nie uciekać od nich. Pomagają lekarz dowiedzieć się, czy normalne przepływy ciąża jest zdrowa, jeśli przyszła mama i jej dziecko.