510 Shares 8059 views

Granatnik „The Fly” – potężną bronią

We wczesnych latach 70-tych radzieckich inżynierów w dziedzinie zbrojeń rozwijają przeciwpancerne wyrzutnie granatów. Powstał kilka dobrych próbek i RPG-18 wyrzutni rakiet „Fly” został wybrany w wyniku badań wojskowych. Później wszedł do służby w całej Armii Radzieckiej.

Granatnik „Fly” był przeznaczony do zwalczania pojazdów, czołgów, artylerii i pojazdów opancerzonych wszelkiego rodzaju. Ponadto, jest on często wykorzystywany do niszczenia wrogich personelu. Granat tego typu są dostępne w jednostkach wojskowych w specjalnych pudełkach, w którym znajduje się 8 rodzajów broni. Każdy RPG starannie zapakowany i zabezpieczony pokrywą. Wraz z modelami żywo opracowanych podręczników szkoleniowych i amunicji treningowej.

Broń jest czysto fizyczna, rzucający wziął krótki kurs obsługi. Od granatnik „Fly” miał we wszystkich częściach Armii Radzieckiej, instrukcja została przeprowadzona w sposób ciągły. Podczas korzystania z broni należy przestrzegać pewnych zasad bezpieczeństwa. To jest niemożliwe do przeprowadzenia strzelaninie, gdy strzałka jest przeszkodą bliżej niż dwa metry, a ludzie – bliżej do trzydziestu metrów.

Beczka RPG zawiera dwie połączone części współosiowych, co może zmniejszyć długość broni do długotrwałego transportu. Maksymalna długość 1050 mm kolejność pracy. Preparaty do walki odbywa się przez tylną rurę przedłużeniu głównej części cylindrycznej – zwiększenia tułowia i uruchamiania „lotu” przesuwa się w trybie walki. Kiedy ten wyzwalacz, widok przedni i pokrywę bagażnika podjąć walkę pozycję. Jeśli strzelec załadowany pistolet, to musi być stosowane w każdym przypadku, nawet jeśli sytuacja militarna nie wymaga interwencji. Wynika to z faktu, że granat ciągnąć ani rozmontowywać mechanizmu broni – jest niebezpieczne i zabronione.

Granat „mucha” ze względów bezpieczeństwa jest wyposażona w mechanizm zabezpieczający, który pomaga strzałkę przy zmianie pozycji. Broń jest bardzo wrażliwy, dlatego jest przeznaczony do ochrony i użytkowania regulacje są niezbędne zarówno w walce i w środowiskach szkoleniowych.

Jedną z głównych zalet jest brak odrzutu broni. Otwartej tylnej części bębna umożliwia przeprowadzenie pędnego gazów na wypalanie RPG rolkowe działania jest zredukowana do zera.

Zamknięta brama bezpiecznik płyta znajduje się w tylnej części spuście. W momencie odpalenia zapalnika płomienia zapala się silnik rakietowy o amunicji, popychając granat z lufy. Maksymalna efektywność pocisku jest utrzymywana w zakresie do 135 metrów, ale siła ładunku palnego może strzelać celów w odległości 200 metrów.

Historia granat charakteryzuje go jako przykład skutecznych broni 20 wieku. RPG został wykorzystany w wielu operacjach wojskowych, który po raz kolejny udowodnił swój główny cel. Reaktywne moc ładowania pociski 70. i dzisiaj jest w stanie przeniknąć do nowoczesnych pojazdów opancerzonych.