362 Shares 2726 views

Spinning top na mięso. Przetwórstwo mięsa: technologia

Szczypce do mięsa lub młynarki przeznaczone są do wysokiej jakości i szybkiego szlifowania wszelkiego rodzaju mięsa. Używany w sklepach spożywczych. Urządzenie charakteryzuje się osiągami, opcjami, dostępnością podajników ślimakowych lub pojedynczym typem – wszystko zależy od wybranego modelu i producenta. Szlifierki do mielenia mięsa gwarantują wysoką jakość surowców. Zdolność do oddzielania chrząstki, nasion i żył z mięsa w trybie automatycznym daje zastosowanie urządzenia żylnego.

Technologia produkcji

Po zmieleniu na wierzchu mięso nie utraci świeżości, a struktura włókien i związków białkowych nie zdeformuje się, jeśli produkt przetwarza się zamrozi. Szlifierki do mielenia mięsa są jednym z głównych maszyn stosowanych w przemyśle, wśród wszystkich urządzeń do przetwórstwa mięsa. Każde mięso, które jest oddzielone od kości, jest wstępnie przetwarzane w przemysłowych szlifierkach do mięsa.

W przypadkach, gdy maszyna działa źle, kawałki produktów tracą kształt, włókna są osnowywane iw rezultacie uzyskuje się słabo jakościowy produkt końcowy. Przemysłowe przetwarzanie mięsa z wykorzystaniem blatów jest odpowiedzialnym procesem, który wymaga niezawodności sprzętu. Zasadą szlifierki do mięsa jest zintegrowanie specjalnego zasobnika zasypowego do wnętrza ciała, w którym będzie krojone mięso (nie powinno być dużych żył i kości). Temperatura produktu nie powinna być mniejsza niż dwa stopnie poniżej zera. W przeciwnym razie urządzenie może się złamać. Podajnik odbierający mięso jest zaopatrzony w pochyloną płaszczyznę wzdłuż której produkt przesuwa się w kierunku śruby typu chwytnego (lub całego systemu śrub). Podają kawałki do mechanizmu tnącego urządzenia do mielenia mięsa, który składa się z nieruchomej kraty i poruszających ostrych noży.

Wszystkie blaty mają podobny wygląd, ale jakość szlifowania w każdym modelu jest inna. W większym stopniu zależy to od przetwarzania mięsa. Technologia produkcji w wielu zakładach przemysłowych przemysłu spożywczego powinna obejmować zastosowanie niezawodnego, kosztownego sprzętu do szlifowania. Wszystkie szczegóły na górze muszą być nowe, narzędzia tnące są ostrzone, a powierzchnia korpusu jest przetwarzana w celu ułatwienia czyszczenia urządzenia. Nowoczesne przemysłowe młynki do mięsa są instalowane na specjalnie dopasowanych wibro-nóżkach, które nie mają fundamentów od fundamentu.

Klasyfikacja

Szczyt mięsa może mieć różne typy:

 • Połączone;
 • W przypadku mięsa mrożonego;
 • Do świeżego mięsa.

Również przemysłowe szlifierki do mięsa są rozdzielone zgodnie z metodą podawania śruby:

 • Z wymuszoną dostawą surowców (z powodu kilku obrotowych śrub w kształcie spirali);
 • Nie zmuszając produktu do cylindra.

Jednolita eksploatacja blatu odbywa się dzięki mechanizmowi podawania, co pozwala na wyposażenie w linie produkcyjne i znacznie upraszcza proces ładowania. Wśród nich można zidentyfikować przemysłowe mincerze do mięsa "FBL-16L" lub "FBL-200".

Sprzęt wysokiej jakości ze znanych marek

Topór mięsa, którego cena zależy od wielu czynników (kraju producenta, cech konstrukcyjnych i wydajności), jest aktywnie wykorzystywana w produkcji krajowej. Maszyny austriackie i niemieckie następujących firm odznaczają się wysoką wydajnością:

 • "Łasica";
 • Fudlodzhistik;
 • "Freund";
 • "Wolfe";
 • "Kiliya".

Dodatkowo, jednym z podstawowych wymagań stawianych górze jest korzyść sił tnących przed siłą zgniatania. Wzrost zapotrzebowania na mięso drobiowe i inne przedsiębiorstwa:

 • Czeski "Nerkon";
 • Hiszpańska "Mainka";
 • Słowacki "PSS Svidinik" i "PGS Plas";
 • Polski "Firmowy BB", a także "Revik".

Przetwórstwo mięsa mrożonego

Aby szybko i dokładnie szlifować każdy rodzaj mięsa w postaci zamrożonej, wstępnie przygotowanej na piły taśmowej, przemysł spożywczy wykorzystuje wierzchołek mrożonego mięsa. Ten sprzęt, na którym są stosowane tylko najnowsze technologie i nowoczesne rozwiązania, jest niezbędny do obróbki w dużych i średnich zakładach mięsnych. Szlifierki do mięsa, wyróżniające się niezawodnością i jakością, pozwalają uzyskać najlepsze surowce bez uszkodzeń i deformacji.

Za pomocą wbudowanej dźwigu, mrożone mięso jest ładowane do specjalnego lejka, a następnie skierowane do ślimaka tnącego za pomocą dwóch podajników paszowych. W zależności od rodzaju urządzenia tnącego uzyskuje się pewną strukturę mielonego mięsa.

Możliwości i zalety młyna do mięsa

Chleb mięsny, przeznaczony zarówno do mrożonych, jak i świeżych surowców, składa się ze zintegrowanego podnośnika hydraulicznego, podajnika ślimaków, urządzenia żylnego i łopat mieszających. Ponadto można zwiększyć lub zmniejszyć objętość bunkra, do której jest włożone mięso.

Do zalet rozważanego urządzenia należą:

 • Wzmocniony napęd śrubowy (do podawania surowców);
 • Minimalne koszty utrzymania maszyny;
 • Do pracy z mrożonym mięsem wzmocnione są specjalnie ukształtowane ślimaki;
 • Prostota obsługi i konserwacji;
 • Możliwość zainstalowania dodatkowych urządzeń pomocniczych: hydrauliczny podnośnik, urządzenie obudowy.

Kombinowane blaty

Do mielenia skóry wieprzowej lub wołowej, w przypadku zamrożonych bloków, do mięsa typu kombinowanego stosuje się wierzchołek. Mrożone kawałki są kruszone do mniejszych, używając podajnika ślimaka, a następnie są wysyłane do urządzenia tnącego. Konstrukcja głowicy tnącej dla połączonych szlifierek do mięsa różni się znacznie od narzędzia w standardowych szczytach. W związku z tym wpływ mielenia mięsa jest ograniczony do minimum w trakcie procesu szlifowania iw rezultacie uzyskuje się produkt o wysokiej jakości.

Łączna góra mięsa, której cena zaczyna się od 300 000 rubli, wymaga minimalnej konserwacji dzięki przemyślanej konstrukcji wszystkich elementów maszyny. Sterowanie procesem szlifowania odbywa się za pomocą kolorowego ekranu dotykowego: prędkość obrotowa śrub jest ustawiona. Można również zobaczyć historię wszystkich operacji przez pewien czas, a wbudowany system ochrony zgłasza wszystkie błędy.

Cechy sprzętu kombinowanego

Aby ułatwić montaż i demontaż maszyny, do szlifierki do mięsa dołączony jest następujący sprzęt: wózek i belka żurawia. Z tymi prostymi urządzeniami góra mięsa może być zmontowana przez każdego pracownika firmy spożywczej. Łączony młynek do mięsa jest zdolny do szlifowania surowców, których temperatura nie jest niższa niż -25 stopni. Możliwe jest zainstalowanie żywego urządzenia, a cała kontrola odbywa się za pośrednictwem ekranu dotykowego, a dzięki zapewnieniu żyroskopu systemy pomocnicze wymagają minimalnych kosztów konserwacji i konserwacji.