190 Shares 6680 views

Radziecki czołg T-150: Przegląd

T-150 (znany też pod nazwą HF-150) został stworzony między 1940 i 1941 roku jest modyfikacją KB-1 model. Nazwa ostatnia oznacza „Klim Woroszyłow”. Różnią się one między sobą w obecności nowszej wieży dla dowódcy, który jest urządzeniem obserwacja. Po uruchomieniu produkcji w zbiorniku była kwestia modernizacji maszyn i ulepszoną ochronę załogi. W lecie 1940 roku podjął uchwałę w sprawie zmian cech urządzenia. Już 05 listopada była jedna instancja T-150. Dziewięć własnością zbroję cysterna i pistolet F-32. Załoga składa się z pięciu członków; Technika masa wynosiła 51 m.


Historia radzieckiego czołgu

Niestety, okazało się, że model ten nie wejdzie do produkcji seryjnej. Wynika to z kilku powodów, w szczególności, że nie było lepiej niż jego pierwowzór. Historia rozpoczyna się wraz z rozwojem wojny zimowej. Od początku niemieckiej piechoty rząd radziecki zdecydował się zamknąć produkcję zbiorników, innych niż HF. Modernizacja linii w tym czasie wydawał się być jednym z najlepszych rozwiązań.

Na rok przed oficjalnym ogłoszeniem o zbliżaniu się armii niemieckiej na ZSRR 17 czerwca otrzymał rozkaz nawiązania unowocześnioną konstrukcję. W rezultacie Kirov roślin pojawiła T-150. Główny inżynier stał Pereverzev. Początkowo zakładano, że ciało jest w Kolpino Izhora rośliny. Po przejściu projekt rozmieszczone krótkotrwały technologia test – test drive prawie 200 km.

Po 1941 Unia inteligencja odrobaczone o tworzeniu potężnych czołgów niemieckich z wystarczająco mocnym rezerwacji, rząd zdecydował się ustawić w odpowiedzi opcja nie gorzej. Poprawa dotknęła modelu T-150. Zbiornik trzeciej generacji jako druga opcja w serii nie udać. Wynika to z faktu, że na froncie łatwiej użyć mniej wyposażonych maszyn. Również wśród przyczyn niepowodzenia można zauważyć szybki przegrzania urządzenia. Pomysł stworzenia nowego silnika nie została przeprowadzona, jak już okazało wojny domowej.

Niestety, awaria i zaczął po modyfikacji. Miał takie samo zastrzeżenie, jak i T-150. Projekt został zrealizowany na papierze, ale to wszystko się skończy.

W 1941 roku jeden z rosyjskich fabryk zaproponował, aby utworzyć nową odmianę zbiornika. powinien mieć silnik typu B-2, w której ilość wynosiła 700 litrów. a. Zaplanowano użyć miotacza ognia (jako dodatkową broń) i pistolet w wieży. Dowódca miał kompletny system optyczny. To pozwala zobaczyć wszystko to, co dzieje się wokół.

Problemy z silnikiem

Zbiornik jest nie tylko więcej niż pancerz, ale również zmienił jednostkę. Zwiększenie płyta pancerza została przeprowadzona, więc wymiary wewnętrzne nie były zmieniane. Podczas testów zaobserwowano, że silnik staje się niestabilny. W niskiej temperaturze wynoszącej około -9 ° C, Ropy w zatoce zbyt ogrzewany. Ze względu na to, że T-150 nie jest już przetestowany, a wręcz przeciwnie, został wysłany z powrotem do fabryki zadanie poprawić urządzenia. Przez długi czas prowadzono prace, a wszyscy deweloperzy udało się całkowicie pozbyć bezpośrednim problemu. Samochód został ponownie wprowadzony do produkcji.

Działanie zbiornika z przodu

Na przedniej części maszyny raz odwiedził T-150. Recenzje zbiorniku można było usłyszeć od żołnierzy. Szczerze mówiąc, nie są pod wrażeniem. Silnik może łatwo wyginąć niektóre systemy nie działają. Ale oderwane od brygady, był zaledwie dwa lata po odejściu z pola walki. Ale w tym czasie w kilku miesiącach został ponownie przyjęty do tego samego pułku.

broń

T-150 był wyposażony w broń typu F-34. Jej grubość wynosi 76 mm. Zestaw zawiera około 111 rund. Jednak w czasie, to zwolniony około 10. Istnieją trzy różne typy na oczach. Pistolet w trzech: jeden był na rufie, drugi sparowany z pistoletu, trzeci – ESP.

Prekursor T-150 – HF-1

Jak już opisano, T-150 (zdjęcia dostępne w artykule) powstała na podstawie KV-1. Model ten jest bardziej znany po prostu jako HF. Indeks został podłączony, gdy nie był modyfikacją. To technicznie wykazuje wiele zalet, dlatego zdecydowano się na zastosowanie zbiornika podczas walki z niemieckimi okupantami i tak zwanej wojny zimowej. Z linii montażowej był od 1939 do 1942-ty. Załoga składała się z pięciu mężczyzn. technika masa była prawie 48 ton. Pierwotnie zbiornik wyprodukowany w kilku egzemplarzach, zaledwie rok po zakończeniu rozwoju, udał się do produkcji masowej. Zgodnie z planem na 1941 powinno stworzyliśmy ponad 1200 sztuk maszyn, ale nie rozwinięty. Z powodu działań wojennych, że liczba spadła w trzech, a nawet czterokrotnie.

Skrzynia biegów, który został zainstalowany na zbiorniku ma typ mechaniczną. Niestety, ten model były problemy związane z części technicznej strojenia. Żołnierze często narzekali, że transmisja jest niestabilna i przerywany. Maszyny Zawieszenie zwykłe, nie różni się od poprzednich i podobnych modeli. Technika ta jest bardzo krzyż, więc skala korzyści musiał zbiornikach zagranicznych. Ale nadal KV-1 spowodował zamieszanie na polu bitwy – zniszczyć struktura nie jest praktycznie możliwe.