863 Shares 2622 views

Tkaniny jedwabne – idealna do szycia wspaniałe rzeczy

Jedwab … od razu wyobrazić sobie delikatny dotyk, piękny, gładką powierzchnię o lekkiej konstrukcji. Komfort i elegancja – to z tych cech związanych jedwabne tkaniny. I to nie jest tak ważne, że jest gruby lub bardzo cienkie, przezroczyste. wyroby jedwabne są zawsze niesamowite.

Historia jedwabiu

Jedwabna tkanina ma długą historię. Ponad trzy tysiące lat temu, Chiny zaczęły rosnąć jedwabniki, splotów i nauczyli się robić nowe i niesamowite rzeczy. Wraz z łatwością i łagodności, był bardzo silny. Sekret produkcja tkanki i uprawa jedwabników trzymane w ścisłej tajemnicy, próbując przyjąć tajemnicę z Chin zostały poddane karze śmierci. Still larwy oszukańczy wspaniałymi gąsienice były w Bizancjum. Później, jedwab rozsianych po całym świecie. Tkanina ta zawsze była uważana za bardzo kosztowne i był na wagę złota, często stosowany w handlu jako waluty. Tylko bogatych i szlachetni ludzie mogli sobie pozwolić na zakup jedwabnej tkaniny i cieszyć produktów wykonanych z tego materiału. Z biegiem czasu, Chiny stracił monopol na produkcję tkanin niesamowite, ale udało się utrzymać w tajemnicy, a wyjątkowość jedwabiu haft na jedwabiu. Opanowanie tej techniki nadal tworzyć niepowtarzalne dzieła. Europejska produkcja tkanin jedwabnych zaczęły powstawać wokół XV wieku, a sto lat później w pełni regulowana.

Właściwości i rodzaje tkanin

Naturalny jedwab ma właściwości, które ze względu na swoją wyjątkowość są cenione na całym świecie.

Po pierwsze, ten materiał jest bardzo trwały i zachowuje swój pierwotny blask przez wiele lat.

Po drugie, higroskopijny tkaniny przyczyniają się do zwiększenia wchłaniania wilgoci, ale w tym samym czasie, szybko wysycha.

Po trzecie, jedwabna tkanina posiada wysokie właściwości drogowych, ale nie przyciąga kurzu i zatrzymuje ciepło dobrze.

Po czwarte, naturalny materiał zapewnia hipoalergiczne i nie przyczynia się do pojawienia się owadów.

Oprócz wszystkich wyżej jedwabne tkaniny prawie nie zgniotu i nie kurczą się w praniu, co jest bardzo ważne przy szyciu wyrobów, czy lniane lub eleganckie suknie wieczorowe. Draperia uzyskane po prostu wspaniały, i ta właściwość jest używana do tworzenia tekstyliów domowych, a także półprodukty wyglądają i są bogate w dekoracji wnętrz, jego główną atrakcją.

Niektóre właściwości zależą bezpośrednio od rodzaju materiału. Na przykład, atlas jest trwały jedwab, dlatego najczęściej używany do szycia pościeli high-end. Krepdeszyn i szyfon – cienka lekka tkanina, z której szyć „powietrza” bluzkę lub chusty. Prawdziwy materiały osłonowe uważane organzy, która jest sztywna w jej strukturze, ale bardzo cienkie. Najbardziej eleganckie tkaniny jedwabne – brokat, ozdobione złotymi lub srebrnymi nićmi.

Jak widać, zakres jest bardzo szeroki. Można łatwo wybrać najbardziej odpowiedni materiał, aby spełnić wszystkie Twoje potrzeby i zachcianki, aby wyjątkowy i pyszny produkt, czy jest to strój wieczorowy, szlafrok jedwabiu lub płaszcz na łóżku.