346 Shares 3454 views

Tsahton sos: przepis i zalecenia

Wszyscy kucharze świata zgadzają się, że prawie każdy danie główne sprawia szczególne, smaczne i niezapomniany był sos. Wymyślili wielką różnorodność: mięso, ryba, ptak. Są ostre, mają słodko-kwaśny – na każdy gust i preferencje. Ale jeśli lubisz ostre, musisz spróbować tsahton sos. Przepis należy do rasy kaukaskiej. Sos jest przygotowywany oraz w Gruzji i Osetii Południowej. Warianty jej kilka, a każda kobieta uważa to jego prawo. Więc jeśli jesteś podatny na kulinarnej kreatywności, wybrać dowolny tsahton – przepis będzie podstawą, i będzie zakończyć go do swoich potrzeb i uzyskać niepowtarzalny sos, który może stać się wizytówką.


Oddzielnie, możemy zauważyć, że rasy „wsparcie” dla mięsa tradycyjnie ostre. Jednak istnieją pewne wersje tsahtona, który można nazwać raczej ostry. A jeśli twój żołądek nie bierze ostry, można zatrzymać się na miękkiej opcji. I jeszcze jedno: zgodnie z zasadami, aby wypełnić tsahton sos przepis wymaga jogurtu, katyk, w skrajnych przypadkach – zsiadłe. Ale nie jest kwaśny smak każdego z nas sympatia, więc w przepisach zamiast tych płynów zawiera śmietanę.

podstawowa baza danych

Wszystkie produkty są zrobione dla oka: sos musi spełniać swojej idei smaku. Ostra papryka posiekane możliwie precyzyjne. Jeśli podoba Ci się bardzo gorący sos pozostawić nasiona. Tylko, że nie natknąć się na zębie, szlifować je w moździerzu. Czosnek czysty i wciśnięty przez prasę. Zielony Beret więcej, oryginalna ma być kolendra, ale jeśli zapach też jest wyrażona, podejmują pietruszkę. Belka jest posiekany, półfabrykaty są połączone, i wypełnione śmietanę. Gotową receptą zaleca tsahton utsho suneli przyprawy i sól, dobrze wymieszać i pozostawić na kwadrans w ogniu bogatym aromacie.

Niektórzy ludzie dogadać tylko z suchych przypraw i sosu śmietanie tsahtonom powołania. Naszym zdaniem, to nie jest całkiem w porządku: w sos musi istnieć przynajmniej zielenie.

Tsahton gruziński

Główną różnicą w porównaniu z wersją Osetii – obecność orzechami w sosie. W niektórych wersjach, nawet ostrą papryką nieobecny, tak, że odpowiednia i tsathon wrzód. Orzechy i czosnek są w równych proporcjach, ostre zielenie – w dwóch egzemplarzach. Wszystko to przechodzi przez mikser do sprawnego i śmietana rozcieńczonego do uzyskania pożądanej konsystencji. Przypraw w przepisie tsahton radzi etyk kminek, sól i kolendrę, ale nie zabrania sos smak i inne odpowiednie, Twoim zdaniem, przyprawy. Jeśli nie miele do masy gorącego pieprzem, można dodać trochę ziemi wizualnej. Tutaj bardziej harmonijnie wpisują się w czerwieni.

Inna wersja

Nie każdy lubi majstrować przy świeżej papryki – ręce po to pali od dawna istnieje podrażnienie jeśli skóra jest miękka. Jednak nie jest to powód do porzucenia idei gotować tsahton. Przepis przedstawione poniżej pomogą Ci uciec i cieszyć sos kaukaskiej. Iść na rynek i kupić „babcie” kiszone ostrą papryką. Tuż przed dać pieniądze, spróbuj produkty (jeśli jest to dozwolone) czasami pojawia się w tych papryki stęchły smak, i że nie musimy.

Marynowane papryka lub siekane lub przepuszczone przez procesor mieszalniku mięso szlifierka / / żywności. Jeśli lubisz bardzo gorące sosy nie może nawet oczyścić nasiona, pokroić tylko ogony. To także rozdrobniony (lub miele) wiele świeżych ziół, wylano śmietanę – po 15 minutach można nawodnić mięsa tsahtonom. Albo po prostu rozmazane na chleb.

Tsahton: przepis na zimę

Jeśli podoba Ci się sos, możliwe jest przygotowanie i zimne razy. Istnieją dwie opcje: albo marynowane papryki, lub aby świeże fundament, który nosi nazwę tsyvzy-tsahton lub chivdzosa. Dla niej, młode strąki są traktowane bardzo ostra papryka – jeden, że w dojrzałej postaci czerwono. Trzeba znaleźć im zielono, pożądane jest – z liśćmi. Pędy nie są potrzebne. Papryka z liśćmi Blanch nie dłużej niż jedną minutę. Prasuje się dobrze, dopóki nie kapanie wody, dodaje się do naczynia, które jest wypełnione zimną świeżą wodą. Papryki gotować przez pięć minut, ponownie przemyto prasy (tym razem nie bardzo dobrze) i solyatsya. Wykrój jest bardzo ciasno złożone w słoiku z pokrywką śrubowym i umieścić w lodówce. W odpowiednim momencie tsyvzy-tsahton wypełniona kwaśnej śmietany, która posiekać zioła i przyprawy mieszane.

ostatnie udoskonalenia

Gotowy sos, który jest już dodane do śmietanie, trzeba jeść od razu. Maksymalna – następnego dnia. Jeśli trwa to dłużej, staje się mniej smaczne i pachnące. Nawiasem mówiąc, jest wciąż bardzo smaczne mięso nasączone. Po takim kebab marynaty szczególnie delikatne i pachnące. Tylko hodować tsahton marynata lepiej Thane lub jogurt – wtedy mięso jest gotowy do przyrządzenia szybciej. Są przymocowane do rasy kaukaskiej tradycji kulinarnych – smakosze polecam!