806 Shares 2363 views

Jak wybierać oliwę

Oliwa z oliwek, która jest jednym z najważniejszych elementów zdrowej diety, bardzo korzystne dla organizmu człowieka. Tak, pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi, zapobiega zawałom serca, ma pozytywny wpływ na układ mięśniowo-szkieletowego, skóry, włosów, i tak dalej. A ponieważ nie każdy wie, jak wybrać odpowiedni oliwy z oliwek, należy rozważyć tę kwestię w szczegółach.


Przede wszystkim zaleca się zbadać opakowanie lub etykietę. Butelkowanie i produkcji wyrobu w tym przypadku musi być przeprowadzone w jednym kraju, byłoby pokazać swoją wysoką jakość. Należy pamiętać, że w czasie, oliwa z oliwek może stracić swoją wysoką jakość, więc trzeba zakupić produkt, który został wydany niedawno.

Opakowanie powinno być zaciemnione, a zamknięte ponieważ światło słoneczne pomaga przyspieszyć proces utleniania, który z kolei psuje kolor i smak produktu.

Przed jak wybrać oliwę, zaleca się badanie procent jej kwasowość. Idealnie, produkt powinien mieć swoją niższe wartości liczbowe (0,8 procent), a gdy te parametry są ograniczone do 0,5 procent oleju uważa lecznicze.

Kolor nie wpływa na smak i jakość produktu i zależy od rodzaju i stopnia dojrzałości oliwek. Najczęściej, mieszaniny olejów pochodzących z oliwek różnych poziomach dojrzałości.

Aby dowiedzieć się, jak wybrać oliwę, trzeba zapoznać się z jego odmiany. Więc, drobne oleje są elity i są wykonane z surowców uprawianych na określonym terytorium. Oleje Monosort są wytwarzane z jednego rodzaju surowca, podczas gdy zmieszany – różne odmiany, w celu uzyskania określonego smaku.

Obecnie istnieje rafinowane oleje produkowane ze zbioru różnych olejów roślinnych, takich jak olej z oliwek, i nieczyszczony (nieprzezroczysta) są wynikiem małej filtra. Każdy z tych typów ma swoje unikalne cechy i właściwości. W celu znalezienia najlepszej oliwy z oliwek, jest to możliwe i eksperymentować, aby zdecydować się na jednej marki i producenta, który pasuje najbardziej.

Przy wyborze produktu zaleca się zwrócić uwagę na jego smak i celu. Tak więc, do przygotowania zimnych potraw, marynat i sałatek zaleca się przyjmować rafinowanej oliwy tylko tłoczony na zimno, który ma najwyższą jakość. Zawiera około osiemdziesięciu procent cennych substancji, ma silny zapach i ciemnozieloną barwę.

Zanim wybierzesz oliwę z oliwek do gotowania i naczynia, należy zwrócić uwagę na jego oznakowanie. Ten produkt musi być rafinowane, drugiego tłoczenia, o neutralnym smaku i długim okresie trwałości.

W przypadku gorących potraw, mieszaniny olejów rafinowanych i niewybredny.

Do tej pory, ponad dziewięćdziesiąt procent produkcji oliwy z oliwek w rachunkach krajach śródziemnomorskich (Hiszpania, Tunezja, Włochy, Grecja). Grecja wytwarza produkt wysokiej jakości, z których osiemdziesięciu procent padającego na pierwszej ekstrakcji oleju. Hiszpański olej charakteryzuje się trzema lub więcej odmian oliwek, aby osiągnąć zrównoważony smak i aromat.

W ten sposób, wiedząc, jak wybrać odpowiedni oliwy z oliwek, można przygotować smaczne posiłki, które różnią się nie tylko dobrego smaku, ale także użyteczne właściwości. Oraz w celu sprawdzenia jakości zakupionego produktu, wystarczy umieścić go w chłodnym miejscu. Jeśli zgęstnieje, i pojawiają się białe płatki, więc jego jakość jest wysoka. Należy jednak zawsze pamiętać, że zostawić oliwę przez długi czas nie powinien być na mrozie, bo traci swoje właściwości i smak.