356 Shares 5991 views

Jak zresetować „windose 8” na laptopie? Ponowna instalacja lub wymiana systemu Windows 8: krok po kroku

Oprogramowanie firmy Microsoft najbardziej rozpowszechnione w naszym kraju. Więc trudno będzie znaleźć kogoś, kto nie słyszał o „Microsoft” i systemem operacyjnym Windows. Wiele osób wie, że w ostatnim czasie, firma „Microsoft” oficjalnie przestał wsparcia systemu operacyjnego (dalej OS) Windows XP, więc teraz dla użytkowników komputerów osobistych (PC), istnieją dwa główne warianty wysokiej jakości systemu operacyjnego firmy „Microsoft”: Windows 7 i Windows 8 (8,1) , Istnieje system operacyjny Vista, ale jest uważane za mniej skuteczne, choć schludny praca radzi sobie z zadaniami.

Co artykuł mówi

Ten artykuł ma na celu pomóc użytkownikom radzić sobie z tym, jak zresetować „windose 8” na laptopie, ponieważ ta wersja systemu operacyjnego jest najnowsza rozwój „Microsoft” i wielu z nich chce go doświadczyć. Na początek będzie to krótkie wprowadzenie do dwóch wersji „windose” i warianty montaż systemów na laptopie. oba systemy działają także komputerów stacjonarnych i laptopów. Ale to idzie tylko o reinstalacji zawiłości na laptopach, ponieważ zyskują sporą popularność i dystrybucji. Jeśli z jakiegokolwiek stalówki qb Windows 8 powodów, dla których nie lubię, i chcesz go wymienić, artykuł opisuje również, jak zresetować „windose 8” do „windose 7” na laptopie.

O Windows 7

Windows 7 został wydany w 2009 roku i jest obecnie najczęściej używanym systemem. Według badań 55% wszystkich zainstalowanych na komputerach PC i laptopach systemów operacyjnych sprawia, że siódmy „windose”. Każda nowa wersja systemu operacyjnego od „Microsoft” charakteryzuje się małymi innowacji i ulepszeń, ale ogólnie projekt interfejsu jest nadal rozpoznawalne. problemy z kompatybilnością i wsparcie aplikacji zostały ustalone w porównaniu z „Vista». Należy zauważyć, że ta wersja systemu operacyjnego ma sześć różnych wydań dla konkretnego zastosowania:

 1. Uruchamianie lub Starter, który jest zazwyczaj preinstalowany w netbooku.
 2. Home Premium lub Home Basic.
 3. Home Premium lub Home Premium.
 4. Lub zawodowców.
 5. Corporate lub Enterprise, który nabył dużych klientów korporacyjnych.
 6. Ultimate lub Ultimate.

Wszystkie wersje z wyjątkiem Starter opracowany w 32-bitowych i 64-bitowych wersjach. 32-bitowych granica wersja RAM jest ograniczona do 4 GB, 64-bitowych do 192 GB pamięci RAM. System ten jest równie dobrze nadaje się do wszystkich komputerów i laptopów.

O Windows 8

„Windose 8” i jego aktualizacja „windose 8.1” – stosunkowo młody wersja OS od „Microsoft”. Wyszła w 2012 roku, a do rozpowszechniania około 12% wszystkich stosowanych OS. Główną innowacją systemu jest interfejs Metro: to pojawia się natychmiast po uruchomieniu systemu i wygląda zestaw płytek z różnych aplikacji, folderów lub plików. Metro może działać jako desktop, ale posiada również ikonę, która prowadzi do klasycznego pulpitu. Ten system operacyjny przeznaczony jest do sterowania dotykowego, więc lepiej jest umieścić Windows 8 na ekranie dotykowym lub komputera przenośnego, ale nie wyklucza stosowanie konwencjonalnych OS.

Wśród nowych produktów również przyciągnęła uwagę:

 • Konto „Microsoft” i zdolność do synchronizacji ustawień.
 • Przechowywać aplikacji sklepowych.
 • Możliwość przywracania systemu: przywracanie i reset.
 • Wiele innych aktualizacje i nowe funkcje.

W „windose 8” posiada także wersję ich cztery:

 • Windows 8 (Core).
 • Professional lub Windows 8 Pro.
 • Enterprise lub Windows 8 Enterprise.
 • Windows 8 RT.

Windows 8 został skrytykowany nowego sposobu sterowania, ale wiele z nich szybko przyzwyczaić się do nowego interfejsu. On jest bardzo wygodne dzięki rozszerzonym zakresie funkcji, ale nie łatwo być przeszkoleni. Dlatego system ma zarówno fanów, jak i przeciwników. Ale upewnij opinię o konieczne jest osobiście. Dlatego nadszedł czas, aby uporządkować , jak ponownie zainstalować system Windows 8 na laptopie.

Jak umieścić „windose 8” na czystym komputerze?

Najprostsza wersja instalacji systemu – aby umieścić go do komputera za pomocą czystej pamięci. W tym przypadku wystarczy zakupić dysk klucza licencyjnego. A jeśli laptop nie jechać, trzeba będzie utworzyć bootowalną pamięć flash oprócz obrazu systemu. Aby to zrobić, istnieje wiele programów, na przykład, WinSetupFromUSB i innych. Gdy trzymasz w mediach pojawia się z systemu, należy podłączyć go do laptopa i uruchomić maszynę. Pobierz „windose 8” na laptopie rozpocznie się automatycznie. Podczas instalacji, trzeba będzie wybrać odpowiednie parametry, należy wprowadzić klucz licencyjny i określić partycję, na której zostanie załadowany system. Dysk twardy podczas instalacji trzeba będzie sformatowany i podzielony na kilka sekcji – Future dysk C i D. Do napędu dysku C: wystarczy przeznaczyć 80 GB OS i umieszczone tam. Pozostałą ilość pamięci można opcjonalnie pozostawić jako pojedynczej sekcji lub podzielona na kilka. Może to być przydatne, jeśli chcesz umieścić na tym samym laptopie jest inny system. Po wybraniu dysku zaczyna bezpośrednio zainstalować system. Natychmiast po tym, że komputer proponuje personalizacji, zaloguj się do swojego konta „Microsoft”, jeśli jest tylko jedna, lub można go utworzyć i skonfigurować. Kiedy Metro ekran startowy, gotowy do stawienia się przed Tobą – Windows 8 zainstalowany. Jeśli nie wiesz jak stworzyć bootowalny dysk flash, następujące ogólne informacje na ten temat zostaną dostarczone.

Jak zastąpić inny system „windose 8”?

Przyjrzyjmy się, jak ponownie zainstalować Windows 8 na laptopie, jeśli już tam jest inny system. Aby rozpocząć, należy przejść do oficjalnej stronie internetowej „Microsoft” i zarejestrować lub – na koncie. Nie powinno być sprawdzane, czy bieżąca aktualizacja do Windows 8 na laptopie z modelu jest przewidziane. Wtedy można go kupić bezpośrednio na stronie i uruchom pobrany plik. Jeżeli aktualizacja nie jest dostępna, trzeba zastosować inną metodę. Przed przeprowadzeniem wszystkich operacji ważne jest, aby zachować wszystkie niezbędne dane, ponieważ istnieje możliwość, że dysk będzie musiał całkowicie jasne. Po przesunięciu wszystkich niezbędnych informacji na nośniku zewnętrznym (np zewnętrznego dysku twardego lub pamięci flash), można wyłączyć laptopa i podłączyć go do nośnika z systemem. Reinstalacja Windows 8 na laptopie nie jest trudniejsze niż czystej instalacji. Podczas procesu ładowania, po wyborze języka i kierunkiem swojego kraju zamieszkania, będzie ponownie znaleźć się w oknie konfiguracji partycji dysku twardego (zwanych dalej ciężko). Jeśli stary system nie trzeba, można bezpiecznie wybrać dysk C i formatować je, a następnie załadować tam nowy system. Jeśli chcesz zapisać swój stary system, trzeba pracować z pozostałej przestrzeni na dysku sądu. Wszystkie informacje nie odnoszące się do systemu, zwykle znaleźć na dysku D i że zajmuje całą pamięć Hardy, z wyłączeniem w ramach systemu.

Co zrobić z partycji na dysku twardym?

Aby zainstalować drugi system, trzeba jechać Format D. Aby to zrobić, i zapisuje wszystkie niezbędne dane. I podzielić ją na innym układzie napędowym dla maksymalnie 80 GB, a pozostałe miejsca na czystym dysku. Wybierz dysk, wyróżnione przez system i zainstaluj „windose 8” trwa. Follow-up będzie podobna do typowej instalacji „windose” i nie zajmie dużo czasu. Jeśli umieścisz „windose 8” jako drugi system, mała ilość czasu zostaną podświetlone, gdy notebook jest zaczęli używać strzałek, aby wybrać żądany system, lub uruchomić tę wersję, która będzie pierwsza na liście.

Jak zresetować „windose 8” na komputerze przenośnym, jeśli system został zainstalowany fabrycznie?

Zdarza się, że kupiłem laptopa z systemem Windows 8, ale z jakiegoś powodu zostały usunięte, lub został on uszkodzony lub zranić samego dysku twardego. W każdym razie, jeśli odzyskiwania systemu nie jest już możliwe, aby kupić nową licencję, gdy zapłacił za stary, nie chce, nie jest droga. Specyfika tego nowych laptopów są obecnie sprzedawane bez klucza licencyjnego z systemu, zanim został wklejony na tylnej części komputera, teraz jest tylko naklejka z nazwą Windows 8. Klucz sama jest przyszyta do BIOS i aktywuje system automatycznie. Umieścić dowolny pobranego obrazu „windose 8” z Internetu – nie wchodzi w grę. System nie jest aktywowany. Aby rozwiązać ten problem, trzeba dokładnie wiedzieć, które zostało zainstalowane fabrycznie wersja „windose”. Najczęściej jest to Windows 8 Rdzeń jednego języka. Istnieje Rdzeń Country Specific, ale robimy to rzadziej.

Jak ponownie zainstalować system Windows 8 na laptopie, jeśli nie wiesz dokładnie, co system był pierwotnie? Pobierz zarówno oryginalnego obrazu, tworzenia bootowalnego napędu flash z nimi, a to z kolei, spróbuj zainstalować na swoim laptopie. „Correct” wersja będzie współpracować z klucza, zainstalować i aktywować. Po wykonaniu wszystkich ustawień i uruchomić system poprosi, aby pobrać darmową aktualizację do Windows 8.1 w „Store”. Jeśli chcesz od razu umieścić na laptopie „windose 8.1”, następujące informacje jest dla ciebie.

Jak zresetować „windose 8”, to nie było konieczne, aby pompować dodatkowy upgrade do 8.1?

Pozorna złożoność tego zadania polega na tym, że kluczem do dobrowolnie tylko aktywować preinstalowanym. Jeśli umieścisz laptopa na innej wersji „windose 8” lub 8,1 – klucz nie pasuje. Znajdowanie i instalowanie pierwszą wersję, a następnie zaktualizować go do wersji 8.1 trwa długo. Potem, jak zresetować „windose 8” na laptopie, jednocześnie oszczędzając czas? Musimy znaleźć w wersji 8.1, ale to samo sformułowanie jako swojej zaprogramowanej w systemie. Znów mamy go, może być Windows 8.1 jednego języka. Po zainstalowaniu tej wersji klucza nie jest podłączony automatycznie, więc będzie musiał się przedstawić.

Gdzie można dostać klucz do instalacji i aktywacji?

prawo wiedzieć klucz licencyjny nie jest wymagany. Można znaleźć na klucz instalacyjny do internetu, który nie zagra w następnym starcie systemu, ale system nie uruchamia. Wtedy będzie można dostać klucz od BIOS-u, na przykład za pomocą narzędzia PKeyUI. W tym celu konieczne jest, aby pobrać, zainstalować i uruchomić, należy zaznaczyć pobliżu MSDM pola. Po uruchomieniu narzędzia, to pole nie jest wyświetlane, a następnie klawisz w firmware jest niedostępny lub nie można go odczytać. Wtedy nie będzie musiał skontaktować się ze specjalistą. Gdy pojawi się okno pod klucz, który chcesz skopiować lub przepisać go, a następnie przejdź do ustawień systemowych w panelu sterowania i klucz zamiast jednego, który został użyty do zainstalowania wejść. Jeśli system jest włączony, a następnie ponownie zainstalować Windows 8 był udany.

Jak stworzyć bootowalny dysk flash?

Istnieje wiele programów, przeznaczone do nagrywania obrazów systemów operacyjnych na nośnikach zewnętrznych. Najczęściej stosowane do takich celów i dyski flash. Jednak może to być zewnętrzny dysk twardy, ale jest używany głównie przez specjalistów jako ładowane na masowca nie jest jeden i nie dwa systemy, ale ma również inne przydatne programy.

Tak, aby utworzyć dysk flash z systemem operacyjnym, trzeba będzie:

 • Pobrać i zainstalować jeden z tych programów, które rejestrują obraz systemu operacyjnego do mediów.
 • Pusty, sformatowany dysk flash USB.
 • Wymagane obraz systemu z rozszerzeniem .iso.

Zazwyczaj wszystkie parametry zapisu są ustawione domyślnie i trzeba tylko wskazać dysk flash w odpowiednich polach i położenie samego obrazu. Jeśli te problemy występują, zazwyczaj w miejscu, z którego potrząsnąć programu, jest krótkie przypomnienie.

Wymiana „windose 8” do „windose 7” na laptopie

Jeśli system „windose 8” naprawdę nie podoba, lub korzystanie z „windose 7” był po prostu bardziej wygodne, można zastąpić Windows 8 na Windows 7. Jeśli uruchomienie systemu na własną rękę, to będzie łatwe do wymiany. Ta sama procedura jest wystarczająca, aby powtórzyć, że gdy „windose 8”: kup dysk licencji lub utworzenia rozruchowego dysku flash z systemem „windose 7”, zachować wszystkie dane na osobnym dysku i rozpocząć pobieranie. W tym przypadku, należy ponownie zainstalować „windose 8” odbędzie się na laptopie bez żadnych problemów. Jeśli system został zainstalowany fabrycznie, przed załadowaniem systemu Windows 7 będą musiały oddzielnie usunąć Windows 8. W przeciwnym przypadku błędu systemu i awaria może wystąpić w trakcie wymiany.

Wreszcie kilka słów

Bez względu na to, jaki system wybrać, aby wykorzystać czas, warto zapoznać się z siódmego i ósmego „windose”. Szczególnie teraz, że wiesz, jak przywrócić „windose 8” na komputerze przenośnym w różnych sytuacjach i ostrzega o możliwych trudnościach. Im lepiej poznać swój komputer, tym łatwiejsze i bardziej przyjemne z nim pracować. I, oczywiście, nie należy zapominać o przyjemności pomyślnie zrealizowanej pracy i dumy dla obsługiwane jest niezależnie.