286 Shares 3132 views

Bezpieczne XP Mode – ciężka artyleria w walce z wirusami i awarii systemu.

Gdy zauważysz, że komputer stał się bardzo wolno pracować samodzielnie i dowolnie przeciążony lub nie załadowany w ogóle. Przyczyny mogą być bardzo różne. Od problemów z złośliwym oprogramowaniem problemów sprzętowych z przegrzania, dysku twardego lub karty graficznej.


Jest to dość niezawodny sposób określenia „natury” problemu, nawet zwykły użytkownik, który ze sprzętem komputerowym na ciebie. Pobierz trybie awaryjnym może być wyjściem z sytuacji problemowej. Ze względu na fakt, że oprogramowanie Microsoft nawet niewyszukany oprogramowanie dostępne, jeśli jesteś początkujący, będzie łatwe do zrozumienia któregokolwiek z najczęstszych problemów. Na przykład, można dobrze radzą sobie z usuwaniem wirusów komputerowych. A teraz bezpiecznie spróbować ściągnąć tryb bezpieczny. XP jest zainstalowany na wielu komputerach jako podstawowego systemu operacyjnego. Według wielu użytkowników i ekspertów – jest to najlepiej opracowany przez firmę Microsoft. Kiedy korporacja próbowała w porozumieniu z wiodącymi producentami dostarczyć notebooki wstępnie załadowane z Vista, wiele zapłacili znaczne sumy rzemieślników, inżynierów serwisowych, ponieważ tylko oni mogli być zainstalowany na znanym systemie Windows XP.

Wracając do naszego problemu – puka stacjonarny PC lub laptopa z XP. Aby to zrobić, po pomyślnym zakończeniu testu POST (jest to niewtajemniczonych wartości tego abbriviatury powiedzieć „błysnął” płyty) nacisnąć klawisz F8. W efekcie pojawi się menu z kilku elementów. Niektóre z nich oferują użytkownikowi zalogowanie się w bezpiecznym trybie XP. Najważniejsza dla Ciebie

– Tryb awaryjny,

– Tryb awaryjny z obsługą sieci,

– Tryb awaryjny z wierszem polecenia.

Są to specjalne tryby ładowania systemu operacyjnego, zapewniając jedyną istotną uruchamiania usług systemowych, bibliotek i sterowników. Jeśli po wyborze, powiedzmy, trzeciego punktu, który jest standardowym trybie Safe XP, będzie po pewnym czasie pojawi się pulpit z odpowiednimi napisami na rogach – przygotować, system może być załadowany trochę wolniej niż zwykle. A czasami w ogóle nie uruchomi, ale to temat na inną rozmowę. Uruchamianie w trybie awaryjnym XP jest procesem złożonym, jak to jest konieczne, aby zagłębić się w szczegóły techniczne. Jeśli system jest tu i daje niebieski ekran, wtedy podsystem problem może być trudne lub napęd pamięci. Jeśli komputer jest po prostu zawiesza lub restartuje (migający kursor w prawym górnym rogu), to problem może być o charakterze programowym – długi czas rozruchu niektórych kierowców.

Jeśli wszystko okazało – uruchomić regularne antywirusowe i sprawdzić system do złośliwego oprogramowania, które znajduje i zniszczone. Paradoksalnie, czasami pobieranie w trybie zwykłym nie może być ze względu na nisko wykwalifikowanych twórców wirusów. Zamiast „siedzieć” w systemie i nie może wykryć jego obecność w tym samym czasie przy produkcji działalność destrukcyjną (miejsca ataku jako jeden z klientów botnetu lub zbiór haseł z bankowości internetowej), pseudo-wniosku z powodu błędów w kod zawiesza się podczas ładowarek, wykrywanie jego obecności. Jeśli masz najnowsza baza danych jest wysokie prawdopodobieństwo, że po praca skanera antywirusowego zostaną przywrócone wydajności. Ponadto, jeśli to możliwe, staramy się przywrócić stan systemu do wcześniejszego (Start> Wszystkie programy> Narzędzia systemowe> Przywracanie systemu). Jeśli chodzi o zmiany kluczy rejestru i plików systemowych autorun, często wspomagana przez zespół> Uwaga! Wspólne Działania>> Więcej prac remontowych, ale w trybie normalnym. Tutaj powinno być zrobione już z pomocą wykwalifikowanego specjalistę. Ale zdarza się tak, że komputer nie uruchamia się, ale musi pracować, a nawet do tej samej sieci, a dodatkowy czas nie. Następnie pobrać trybie awaryjnym z obsługą sieci XP. Zauważ, że jeśli połączyć się z dostawcą usług internetowych za pomocą połączenia VPN, a następnie zrób to nie będzie działać. Ale dostęp do innych zasobów przez folder Komputery> Udostępnianie> można uzyskać. Jest to kolejna okazja do szybkiego odzyskiwania, których wiele nie ma nawet podejrzany – załaduj ostatniej znanej dobrej konfiguracji. Po wybraniu tego elementu menu F8, można czasami uniknąć ponownej instalacji systemu, który jest często obarczona straty czasu i danych.