385 Shares 8069 views

Jak usunąć konto na Windows 8: Wskazówki dla PC i urządzeń mobilnych użytkowników

Co na komputerze lub laptopie kilku użytkowników może być zarejestrowany w tym samym czasie, dla nikogo nie jest tajemnicą. Jednak zdarza się, że czasami nieużywane „uchetku” powinny zostać usunięte z użycia. Jak usunąć konto na Windows 8 już teraz i będą rozpatrywane.

Jakie są rachunki?

Najpierw trzeba wyraźnie odróżnić pojęcia kont. Tradycyjnie, można je podzielić na lokalnych zarejestrowanych użytkowników terminala komputerowego z jednego „poniekąd” i tzw konta Microsoft, który jest przypisany głównie do administratorów systemów komputerowych.

Pojawienie Poslk systemu Windows 8 użytkowników komputerów stacjonarnych, laptopów i gadżetów mobilnych mają możliwość logowania się do systemu odbywa się za pomocą „maykrosoftovskih” rejestracji, który z kolei dał wiele nowych funkcji, takich jak synchronizacja danych ze zdalnych serwerów, w chmurze, bezpieczne zapisywanie haseł i więcej. Ale spójrzmy na pytanie, jak usunąć konto na Windows 8 dowolnego typu, jeżeli administrator lub użytkownik nie potrzebuje żadnej lokalnej rejestracji lub nie chcesz synchronizować danych do zdalnych serwerów lub przekazane przez firmę Microsoft. Jest to dość proste.

Jak usunąć konto na Windows 8 to najprostszy sposób?

Zacznijmy od najbardziej prostej metody, która ma zastosowanie do wszystkich systemów za pomocą oddzielnej rejestracji użytkowników na jednym terminalu. Mówimy jednocześnie, że w niektórych przypadkach nazwa menu w różnych systemach mogą się różnić. Ale teraz mówimy o „ósemka”.

Cóż, na początek należy wprowadzić „Panel sterowania” (najlepiej użyć kombinacji Win + I), a następnie wybierz kont Zmiana użytkowników w odpowiedniej sekcji. Spowoduje to otwarcie okna, które zostaną przedstawione do wszystkich lokalnych użytkowników zarejestrowanych w systemie. Teraz wystarczy wybrać „uchetku”, z którym chcesz się pozbyć, i potwierdzić usunięcie konta.

Nawiasem mówiąc, jeśli ktoś rodzi się pytanie, jak usunąć hasło konta, Windows 8 może sugerować dwie opcje: po usunięciu lokalną rejestrację w imieniu hasło administratora zostanie usunięty automatycznie, ale jeśli chcesz usunąć rekord administratora, będzie musiał albo podać hasło jego „uchetki „lub utworzyć nowe konto z uprawnieniami administracyjnymi, ale o tym później.

Usuwanie profilu w ustawieniach systemowych

Metoda ta, być może, będzie bardziej skuteczna, mimo że jest bardzo podobna do poprzedniej wersji. Aby rozpocząć pracę w „System”, sekcja „Panel sterowania” należy stosować, w którym wybrany zostanie menu ustawień zaawansowanych.

Następnie na zakładce „Zaawansowane”, należy nacisnąć przycisk Ustawienia, a następnie wyświetla listę wszystkich profili użytkowników. Warto zauważyć, że w tym przypadku można zobaczyć informacje na temat miejsca na dysku używanego do plików użytkownika. Profil jest wybrany być usunięte, a następnie operacja jest potwierdzona. W niektórych przypadkach system może monitować użytkownika, aby zapisać ten plik. Nie ma już – na życzenie.

Jak usunąć konto „Microsoft» (Windows 8)?

Innym sposobem, aby zapewnić całkowite usunięcie nie tylko lokalnego rekordu, ale Microsoft «uchetki” jest stworzenie nowego konta, które będą korzystać z uprawnieniami administratora. Metoda ta jest przydatna w przypadku, że trzeba zrezygnować z synchronizacji danych ze zdalnych serwerów, ale zachowuje pełną kontrolę nad systemem. Jak usunąć konto na Windows 8 w tym przypadku?

Po pierwsze, wprowadzić Charms bar na prawo i zmienić ustawienia komputera poprzez chodzi o zarządzanie sekcję innych kont. Tutaj trzeba utworzyć nową rejestrację, a następnie zmienić jego typ na „Administrator”.

Teraz zapisać zmiany i wyjść z obecnego „uchetki” (taka procedura jest wykonywana bezpośrednio z ekranu głównego). Ponadto, zmiany odniosły skutek, należy ponownie uruchomić system, a kolejne wejścia są już w ramach nowego konta. Ponadto, jak opisano powyżej, należy usunąć starą „uchetku” lokalnego administratora, a następnie Microsoft i rejestracji zostanie automatycznie usunięte.

Usuwanie „uchetki” na urządzeniach mobilnych

Wreszcie, zobaczmy jak usunąć Windows 8 konto w telefonie. To nie jest takie proste. Fakt, że Windows Phone 8, rejestracja w oparciu o Microsoft Hotmail lub po prostu nie pozwala usunąć.

Jedynym i najbardziej praktyczny sposób – aby utworzyć nowe konto lub pierwotnie na oficjalnej windowsphone.com zasobów, a następnie zrobić reset fabryczny lub pierwszy zresetować, a następnie utworzyć nowy „uchetku”.

Zresetować listę zastosowań gdzie Radel wybranych parametrów, a następnie kliknij polecenie Informacje o urządzeniu. Następnie zostanie użyta linia zresetowane. System daje dwa ostrzeżenia, które muszą wyrazić zgodę, po którym urządzenie będzie restart produkowane. Jak wynika wprowadzić system będzie albo trzeba stworzyli „uchetki” lub utworzyć nowe konto w ustawieniach gadżetów.

wniosek

Jak widać, prawie wszystkie przykłady opisane usunięcie „lub” uchetki profilu nie jest niczym skomplikowanym. Jednakże, jeśli mówimy o systemach komputerowych, nie powinno być zrozumiałe, jakiego rodzaju rekord, który chcesz usunąć. I że w rzeczywistości może być sytuacja, że osoby niepełnosprawne lub zdalny zapis Administrator bez tworzenia nowego konta z takimi samymi prawami jak kontrola nad systemem zostaną utracone, a w niektórych przypadkach nawet wejście byłoby niemożliwe bez przywrócenia podstawowej rejestracji.

Z telefonami problemem jest nieco prostsze, ale wciąż po zresetowaniu wszystkie wcześniej zainstalowane aplikacje będą musiały ponownie zainstalować. Jedyną rzeczą, która jest dobra, więc to oszczędność tylko pliki użytkownika. Jednak warto sto razy pomyśleć, i czy aby usunąć wszystkie rekordy. Jeśli z jakiegoś powodu lub innych uzasadnionych, po czym – tak. Jeżeli nie ma dobrego powodu, to lepiej nie angażować się w takie rzeczy.