562 Shares 9413 views

Przepis na ciasto Czeburek. warianty klasyczne i nowoczesne

Czeburek nazywa rodzaj cienko walcowania ciasta z przaśnego ciasta. Klasyczna wersja nadzienia jest uważany mielonego jagnięcina lub wołowina, chociaż dzisiaj i paszteciki przygotowane z wieprzowiny i kurczaka, a nawet w ogóle bez mięsa – z warzyw, grzybów lub sera farszu.

Przygotowanie do testu Czeburek umożliwia wiele opcji. Weźmy na początek, klasyczny sposób mieszania. Tak, tradycyjna receptura ciasta dla Czeburek obejmuje następujące produkty:

  • Około 600 g mąki. Ilość mąki może się różnić w zależności od jego jakości, więc podać dokładną wagę produktu jest niemożliwe.
  • 300 ml ciepłej wody;
  • Łyżeczka cukru lub trochę mniej. Cukier wkłada do ciasta, a nie w celu nadania słodkiego smaku, i że lepiej jest brązowy podczas smażenia;
  • Sól – łyżeczki bez wzgórze;
  • 80 g stałego tłuszczu (margaryny), smalec lub 4 łyżki oleju roślinnego.

Wlano do wody, sól, cukier i mieszać do rozpuszczenia. Następnie zacząć dodawać mąkę, aż aż ciasto jest jak gęstej śmietany. Teraz trzeba zebrać półfabrykatów ciasto w kulę i zrobić w środku podobieństwo lejka, gdzie zalać gorącą tłuszczu. Oznacza to, że trzeba się rozgrzać na patelni olej roślinny i olej, który jest planowany do wykorzystania do przygotowania ciasta.

Infusion gorący tłuszcz zapewnia powstawanie na powierzchni pieczenia Czeburek pęcherzyków. Jednakże, olej z ciasta może być wylany i zimno, a potem dodać w łyżeczce wódki. Następnie ciasto będzie konieczne „puzyrchatost” i paszteciki włączy chrupiące.

Po dodaniu oleju nadal zagnieść ciasto, dosypaya mąki, aż staje się tak gęsta i elastyczna, że nie będzie trzymać się rękami. Przed Czeburek formowania, test jest konieczne, aby ubiegać się o co najmniej pół godziny. Że nie zavetrelos okładce miskę lub owinąć w folię.

A teraz powiedz, jak przygotować ciasto na paszteciki, przez wlew mąki. Ten przepis na ciasto Czeburek nie jest klasycznym, ale wielu kucharzy wolą używać dla nich. Ustawiony na puli pożaru, do którego wlewa się 320 ml (szkło, a jedna trzecia Cup) wody z dwóch łyżek oleju roślinnego i soli (około pół łyżką). We wrzącej wodzie Wlać nieco ponad pół szklanki mąki i miesza energicznie w celu uniknięcia zbrylenia. Następnie ciasto jest schładzany w kilku dodać jeden bitych jaj i łyżkę wódki i zagnieść ciasto, mąka podsypaya. Razem zajmie około 4 szklanki mąki, ale to jest, jak już wspomniano, zależy od jakości tego produktu. Gotowy ciasto pozostawia się do „lewej stałego”, przez co najmniej godzinę, a jest to możliwe, więcej.

Niektórzy kucharze wolą przetestować przepis na Czeburek, który zawiera jogurt. Aby uczynić ten prosty test, aby wzbudzać trzy jajka, dodać do nich filiżankę jogurtu, pół łyżeczki sody, soli i stopniowo wlać około czterech filiżanek mąki.

Oto kolejny przepis na oryginalnych Czeburek testowych, który zawiera twaróg. Do przygotowania takiego testu jest niezbędne do pakowania sera przetarł ze szklanką mleka do mieszaniny uzyskała jednolitą konsystencję. Najprostszym sposobem, aby te produkty wymieszać z miksera lub blendera. Następnie dodać łyżkę sody, która musi być wstępnie gaszenia (kwas cytrynowy albo sok cytrynowy), a około dwa kubki mąki. Gotową ciasto zachować co najmniej godzinę w lodówce.

Bez względu na to, jaki rodzaj receptury ciasta wybierzesz, ważne w przygotowaniu Czeburek dobrej krawędzi dociskowej jest. Ponieważ obecność nawet mały otwór z tchebourek popłynie smaczne soku mięsnego. W rezultacie, napełnianie będzie suchy i olej do smażenia rozpryśnie.

paszteciki Fry może być jak smażone w głębokim tłuszczu, a w niewielkiej ilości oleju, obracając je z boku na bok. paszteciki gotowe powinien położyć na ręczniku papierowym, aby usunąć nadmiar oleju i uczynić je mniej tłuszczu.