737 Shares 2035 views

Malina „orange cud”: opis odmiany, opinie

Malina nie pozostawia nikogo obojętnym kochanka darów natury. Jest smaczne, soczyste i przydatne jagodowych. Jednak, aby rozwijać dobry plon malin nie jest łatwe. Po pierwsze, konieczne jest, aby wybrać odmiany, które spełnią warunki klimatyczne i życzenia ogrodnika. Z drugiej strony, roślina ta wymaga co najmniej minimalnej konserwacji. Tutaj konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie niuanse – od sadzenia na szkodniki i choroby bojowych i zbiorów. Istnieją odmiany skromny i bardzo wysoko wydajnych. Maliny „pomarańczowy cud” – Program powtarzające odmiany, które charakteryzują się niezwykłą kolor owoców.

rodzaje malin

Roślina ta jest podzielona na trzy rodzaje. Każdy z nich posiada dużą liczbę odmian, wśród których można wybrać ten, który będzie spełniać wszystkie wymagania. Tradycyjne rodzaje malin są uważane za bardziej wiarygodne. Oni wydają się być obfite sprawl, ponieważ dają one dużo pędów za rok. Odmiany te są lepiej przystosowane do warunków klimatycznych panujących w różnych regionach. Jednak nie można nazwać wysoko wydajnych. Duże odmiany owocowe różnią duże jagody. Ich ciężar w zakresie od 4 do 12 gramów. Inną cechą – zdolność do oddziału. Z malin można stworzyć piękne i pyszne ogrodzenia. Jagody z tych odmian smaczne i pachnące. Są one z powodzeniem wykorzystywane przez ogrodników na swoich działkach. Odmiany różnią się stabilną powtarzające owocowanie. Przeszkodą do zbioru stać tylko zamrożone. Jagody dwa razy w roku mogą być zbierane. Późniejszy żniwa ma duże wymiary. Każdy z gatunków jest wczesne, późne, słodkie, kwaśne, słodkie odmiany. Jagody mogą mieć różne kolory. Wybitny przedstawiciel powtarzające odmian malin jest „pomarańczowy cud.”

Cechy odmiany powtarzające

Ten gatunek ma swoje własne cechy i zalety, dla których są one tak chętnie ogrodników. Malina „orange cud” powtarzające się, podobnie jak innych odmian tworzy owoce na pędach jednorocznych. W zimie, wszystkie pędy naziemne są odcięte. Wiosną i wczesnym latem pędów malin zaczynają szybko rosnąć. W połowie lata pędy zaczynają kwitnąć i dojrzewają plony w sierpniu. Niedawno stworzył wiele nowych odmian. Powtarzające odmiany dobrze dojrzewają w obszarach o późnych przymrozków. Malina „orange cud”, którego ujawnienie mają ponadto za jeden z najlepszych przedstawicieli tego gatunku.

„Orange cud”

Jeśli chcesz zasadzić niezwykły i zarazem smaczne i zdrowe rośliny, odmiana ta doskonale nadaje się do tego. Malina „orange cud” ma złoto-żółte owoce. Stąd nazwa tej rośliny. To powtarzające odmiana o dużych owocach. Jest ona odpowiednia dla przyjaznych dla środowiska metod uprawy przy minimalnym wysiłku. Po zamknięciu owocowania maliny usunięto nadziemną część.

owoce malin

Grade „pomarańczowy cud” malin ma duże owoce o wadze do 7 gramów. Postać je nieznacznie wydłużony stożkowy. Wszystkie owoce mają prawie idealne ustawienia. Ich struktura jest zwarta, jednorodna. Kości z małych jagód. Odmiana ta jest bardzo przewoźne. Jagody mają cienką oryginalny smak malin. Mogą być spożywane świeże lub używane do konserwowania, gotowania dżem, dżem i inne słodycze. Niezwykłe jest to kolor jagód. On jest złoty żółty, blisko pomarańczy. Malina „orange cud” będą ozdobą ogrodu. stopień plastyczności jest z dobrej opieki do 15 ton na hektar. Z jednej krzewu jesienią może dostać 2-2,5 kg. Dojrzewają jagody rozpocznie się w połowie sierpnia. Owocniki maliny do większości mrozy, aw tym czasie udaje jej się zrealizować swój pełny potencjał.

maliny hodowlane

Powtarzające maliny ma pewne trudności w hodowli. Tradycyjny sposób nie zawsze jest właściwe i nie daje pożądanych rezultatów. Malina „orange cud”, opis odmiany, która jest w tym artykule, jest łatwa w pielęgnacji. Daje nie wiele pędów, które upraszcza zadanie. Jednak mała ilość lub całkowitą nieobecność procesów korzeniowych powoduje, że odtwarzanie tej rośliny trudne. Ponieważ rok maliny powtarzające formy pędów, cała moc trafia do następnych zbiorów. Jednakże, jeśli spędzić kilka środków agrotechnicznych, tworzenie pędów korzeniowych rakieta. Malinowy „pomarańczowa” cud Sadzonki, które są szczególnie docenione, że można zrezygnować z 20 sztuk nasion. Aby to zrobić, 2-3-letnie rośliny usunąć centralną część krzaka. Średnica części odcięcia powinna wynosić około 10-15 cm. Pozostałe korzenie odda do dwudziestu roślin. To propagowane malina „orange cud.” Recenzje doświadczonych ogrodników pokazują skuteczność tej metody.

część lądowanie

Powtarzające maliny, łącznie z „pomarańczowej cud” jest bardzo kapryśny. Ma swoje własne wymagania dotyczące jakości gleby, światła i ciepła. zeskok musi być dobrany bardzo dobrze. Uwielbia maliny „pomarańczową cud”? Liczba ogrodnicy mówić o wymagających roślin na działanie słońca i ciepła. Te dwa czynniki są decydujące w tworzeniu krzewu i przyszłych zbiorów. Lepiej jest wybrać najbardziej oświetlone miejsce na południowej stronie w pobliżu żadnych budynków. Tutaj maliny będą bardziej komfortowe. Pędy na słonecznej stronie będą powstawać bardzo szybko. W takich miejscach, śnieg topi się wcześnie, a słońce ogrzewa ziemię dobrze. Obszary podmokłe nie nadają, ale maliny i Susza przynosi złe. Na wiosnę trzeba jak najszybciej usunąć z ziemi do sadzenia śniegu i przykryć folią. Można również ustawić łuku i zrobić szklarnię na roślinach posadzonych. Więc maliny będą rozwijać i zapewniać wczesne żniwa szybciej.

gleba

Malina „orange cud” opis odmiany i zasady opieki, dla których nie jest w tym artykule, jest on bardzo wymagający składników odżywczych w glebie. Od tej szybkości dojrzewania zależy. To odróżnia ją od zwykłych malin. Powtarzające odmiany takie jak luźnej i żyznej gleby. Sadząc konieczne jest, aby nawóz. W tym celu, dół docelowej dodać jedną lub dwie łyżki torfu równą ilość próchnicy, 5 łyżki NPK, ta sama ilość superfosfatu i około 1-2 litrów sody drewna. Popiół może być zastąpiony przez potas. Ten sos pomogą roślinie przejść adaptacji i dają dobrą jakość plonu.

maliny sadzarki

Do sadzenia maliny powinny kopania rowu, głębokość i szerokość, która jest około 50 cm. W boksie dodawane są wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Potem sypyat mniej podatny grunt i wszystko jest dobrze wymieszane. W tej odmiany ziemia „pomarańczowy cud” malinowym, opinie, opisy, które zawiera ten artykuł będzie czuć się bardzo komfortowo. Istnieją trzy sposoby lądowania. Po pierwsze, prywatne, to polega na umieszczeniu rzędów roślin. Odległość między nimi wynosi od 1,5 do 2 metrów. Między sadzonki muszą wytrzymać co najmniej 50 centymetrów. Sposób sadzenia taśma wymaga kilku linii, z których powinno wynosić co najmniej 1,5 m. Rośliny uprawiane w odstępie 60 do 90 cm. Wreszcie, sposób natryskowy, który jest również do zaakceptowania. W tym przypadku, maliny są sadzone w rogach kwadratu, którego bok musi wynosić co najmniej 1-1,5 metra. Sadzonki można sadzić na każdej słonecznej okolicy, tworząc małe grupy nich.

Troska o malinami

Malina „orange cud„wymaga takiej samej opieki jak tradycyjnych odmian. Jest to obowiązkowy usuwanie chwastów i rozluźnianie gruntu. Postępowania te działania powinny być bardzo ostrożnym. System korzeniowy roślin jest bardzo blisko powierzchni. Dlatego też, gdy poluzowaniu mogą ulec uszkodzeniu. Głębokość penetracji gleby musi być mniejsza niż 5 cm. Dla malin jest bardzo ważne, podlewanie. Podczas pory suchej musi być szczególnie intensywne. Częstotliwość podlewania powinna przypominać przerywany deszcz. Powtarzające maliny powinny być regularnie karmione. Lepiej jest użyć płynny nawóz organiczny. Na przykład, mieszanina odchodach drobiu z wodą w stosunku od jednego do dwudziestu dziewanny jedną część z dziesięciu części wody. To zajmie około 4 litrów nawozu na metr kwadratowy. Przed nawożenie jest konieczne do podlewania roślin. Malina „orange cud” daje silnie rozgałęzione pędy. Powinny one być związane z podpór. Młode rośliny tworzą od jednego do trzech pędów w pierwszym sezonie. Kiedy pierwsze światło mrozy, należy wyciąć całą segmentu naziemnego malin. Wskazane jest, aby nie pozostawić pnie i gałęzie odcięte u nasady. Zapobiegnie to roślinę przed chorobami i powstawania malinowym ćmy. Prace te powinny być zobowiązane do przeprowadzenia. Pędy i pędy korzeniowe, które pojawiają się na wiosnę należy osadza. Przeprowadzenie tych prac jak najszybciej do głównego zakładu nabrała tempa i dał dobre plony. Każda gałąź powinna zawierać nie więcej niż pięć procesów. Stare kłącza powinny zostać usunięte z łopatą co pięć lat. Przy wymianie konieczne jest, aby zostawić kilka dobrych pędów. W powtarzające maliny mają jedną unikalną cechę. Jej owoce mogą dojrzewać na gałęziach, które są umieszczone w wazonie.