725 Shares 7578 views

Samodzielne urządzenie: urządzenie, typy, charakterystyki, rysunki

Samodzielne urządzenie (jego urządzenie zostanie opisane w artykule) jest reprezentowane przez szeroki zakres modeli. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na renomowane marki, które mają atrakcyjny wygląd i wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Ponadto takie jednostki są wyposażone w ogrzewanie elektryczne, a ich koszt jest dość wysoki. Podstawą takich urządzeń są stal nierdzewna lub miedź. Przy połączeniu szczegółów z spawaniem argonem.

Rodzaje księżyc

Samodzielne urządzenie, którego urządzenie zależy od cech konkretnego modelu, może mieć wiele wzorów. Ostatnio ich liczba uzupełniły miniaturowe gorzelnie. Główną cechą odróżniającą tych urządzeń jest jednolitość użytkowania. Wystarczy podłączyć urządzenie do prądu i wody i napełnić go chwałą. Regulacja temperatury i inne parametry nie są potrzebne. Urządzenie wyłączy się automatycznie, gdy dusza jest gotowa.

Bardzo popularna jest produkcja portugalska Alambic. Są wykonane z miedzi. Kostka destylacji ma okrągły kształt. Adapter jest podobny do szyi łabędzia. Taka konfiguracja zapewnia odprowadzanie kondensatu w czystej postaci. Z tego powodu poziom stężenia alkoholu rośnie wielokrotnie. Alambiki są używane do produkcji win rocznika.

Uniwersalne wzory, które są montowane w ciągu 19 minut są szeroko stosowane. Takie urządzenie służy do rektyfikacji i destylacji.

Co to jest urządzenie do zaparzania?

Samodzielne urządzenie, urządzenie i cechy charakterystyczne Mogą mieć różne wskaźniki, w zależności od modelu i marki producenta, w każdej wersji zawierają podstawowe składniki:

 • Pojemnik na barkę lub sześcian do destylacji musi być wykonany z mocnego metalu. Często modele maszyny do zaparzania zawierają grzałkę, która eliminuje ogrzewanie urządzenia. Najczęściej stalą nierdzewną stosuje się jako materiał do wyrobu sześcianu.
 • Termometr. Jest potrzebny do monitorowania procesu wrzenia. W przeciwnym razie jakość napojów alkoholowych będzie niska.
 • Cewka lub element łączący. To on traci kilka duchów, które wpadają do suchej celi.
 • Mur tynkarski działa jako środek czyszczący do oparów z olejów fuzelowych i innych szkodliwych związków. To urządzenie nazywa się również skraplaczem pod chłodnicą zwrotną. Złapał ciężkie pary. Często ten komponent jest używany jako nasycenie smaku moonsenowym. W tym celu skórkę cytryny umieszcza się w suchej komórce.
 • Lodówka. Tam, para skrapla się w roztworze alkoholu.

Na jakiej zasadzie robi księżyc

Urządzenie działa zgodnie z różnymi schematami, w zależności od modelu. Na przykład weź klasyczny wzór z kręgiem.

W tej konfiguracji napar zawierający alkohol doprowadza się do wrzenia w szczelnie zamkniętym pojemniku, do którego podłączona jest cewka. W urządzeniach samoobsługowych służą jako pojemniki puszki, zbiornik, słoik od 25 do 38 litrów. Często używane i patelnia. Podczas gotowania para wodna z naparu jest rozładowywana do cewki, gdzie ciecz jest chłodzona ze względu na stały obieg w zewnętrznej części wężownicy zimnej wody. Kondensat płynie do przygotowanego pojemnika w postaci moonshine.

Na początku wrzenia składniki o niskiej temperaturze wrzenia odparowują i zawartość składników ciężkich do wrzenia wzrasta. Alkohol nie jest wydzielany z naparu, co pogarsza jakość moonshine.

Aby uniknąć tego negatywnego czynnika w projekcie moonshine, włącza się suchą komorę lub chłodnicę zwrotną. Urządzenie samodzielnego urządzenia z suchą komórką, którego rysunki są przedstawione w artykule, zakładają eliminację ciężkich składników wrzących za pomocą kondensacji.

Kondensator pod chłodnicą zwrotną znajduje się pomiędzy kostką a cewką. Jest on reprezentowany przez pojemność 3 litrów. Jest to proces kondensacji ciężkich składników wrzących.

Samodzielne urządzenie bez cewki

Zasadniczo wszystkie typy maszyn moonshine i ich układ zakładają obecność cewki. Istnieją jednak systemy, w których można zrobić bez tego składnika. Priorytetem tego projektu jest łatwość wytwarzania, ale nieużywanie. Takie maszyny do zaparzania są domowej roboty i nie zawsze dają wysokiej jakości produkt.

Ich podstawą jest duża pojemność pan – 50 litrów lub większa. Braga jest wlewa się do niego. W naparze zbiornik na zbiórkę moonshine spada. Pływa na powierzchni cieczy, czasami unosi się nad powierzchnią barki na specjalnym stoisku.

Schemat domowej zaparzonej jednostki z suchą komórką

Mur tynka nie jest obowiązkową częścią urządzenia. Skraplacz zwrotny działa jak oczyszczanie przyszłego napoju alkoholowego z olejów fuzelowych, a tym samym poprawia jego jakość. Urządzenie samodzielnego urządzenia z suchą komórką, którego rysunki zostały przedstawione powyżej, opiera się na fakcie, że temperatura wrzenia szkodliwych składników jest wyższa niż temperatura alkoholu etylowego. W odpylaczu szkodliwe oleje skraplają się i przestają odparowywać, ponieważ energia cieplna zostaje zużyta na odparowywanie lekkich elementów.

Plusy z suchej komórki

Maszyna do czyszczenia na sucho czyści moonshine znacznie skuteczniej niż substancje chemiczne (mangan, soda, węgiel aktywny). Instalacja suchej komórki jest łatwa. Może być podłączony do każdej kostki do destylacji. Działa jako wtórna destylacja.

Co musisz zrobić, aby zrobić suchą komórkę?

Potrzebujesz:

 • Szklany słoik o pojemności 2 lub 3 litrów z mocną pokrywką z metalu;
 • Dwa gwintowane złącza na zewnątrz;
 • Dwa orzechy;
 • Ołówek;
 • Kleje o wysokiej stabilności cieplnej;
 • Awl.

Instrukcja dla produkcji

Urządzenie suchej komórki w domowym aparacie zakłada następujące działania:

 • Należy podkreślić średnicę otworów w obszarach przyszłego połączenia. Okucia są nakładane na wieczko puszki i są ołówkiem.
 • Za pomocą dziurki wykonywane są otwory wzdłuż planowanych linii, aż metalowe pokrywy zostaną przetarte.
 • Złączki są mocowane za pomocą nakrętek. W celu zapewnienia wysokiej jakości uszczelnień otwory po obu stronach są klejone klejem.
 • Suszona komórka jest ściśle połączona z urządzeniem i lodówką.

Aby nie chodzić do księżycowego, zaleca się umieszczenie rurki włożonej 20 mm poniżej wylotu. To dodatkowe środki ostrożności będą bardzo przydatne dla początkujących w branży piwowarskiej. Aby poprawić wydajność kondensatora pod chłodnicą zwrotną, należy ją odizolować. Na przykład z filcu coś podobnego do szklanki na puszkę lub uciekania się do użycia innego materiału izolacyjnego.

W modelach produkcji fabrycznej jednostka wózka z suchą komórką jest wykonana ze stali nierdzewnej. Urządzenie samodzielnego urządzenia z własnymi rękami dla takiego projektu jest dość problematyczne.

Jeśli nie chcesz tracić czasu na robienie tej części, możesz kupić gotowy domowy sprzęt. Na nowoczesnym rynku istnieje szeroki wybór jednostek o różnej wielkości i parametrach technicznych.

Domowy aparat "Niemcy"

Wysoka jakość niemiecka w bardzo przystępnej cenie – to właśnie charakteryzuje to urządzenie. Na tle innych jednostek ma wysoki poziom wydajności i szereg innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie konstrukcji. Niezależne urządzenie "Niemcy", którego urządzenie i właściwości umożliwiają wytwarzanie wysokiej jakości napojów alkoholowych przy minimalnych kosztach produktów, zostało powszechnie uznane na rynku krajowym. Na przykład od 2-3 kg cukru granulowanego jednostka wytwarza 3 litra czystego napoju.

Konstrukcja jednostek

Urządzenie posiada wysokiej jakości spawanie i bez szwów.

Samodzielne urządzenie "Niemcy", którego urządzenie i cechy charakterystyczne uważają za najmniejsze, zawierają następujące wskaźniki:

 • Szerokie rury łączące eliminują ryzyko zablokowania;
 • Termometr bimetaliczny określa czas wrzenia księżyca i koniec destylacji;
 • Szerokie usta pozwalają na dokładne mycie urządzenia od wewnątrz;
 • Grubość stali 2 mm wyłącza wypalanie napoju.

Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Jest wykonany zgodnie ze standardem EN 1.4301, przyjęty w Europie. Oznacza to, że napój będzie różny w czystości.

Wszystkie związki zawierają uszczelki silikonowe żywności, dzięki czemu gorzelnik jest absolutnie hermetyczny podczas zaparzania. Nie poczujesz w domu nieprzyjemnego zapachu alkoholu.

Łuk w kształcie rury zapewnia przepływ refluksu z powrotem do sześcianu. Tak więc stężenie alkoholu na wylocie będzie wyższe niż stężenie jednostek z wychodzącą rurą w kształcie kąta.

Dźwig do czyszczenia

Jednostka "Niemcy" jest wyposażona w kran do odprowadzania barda. Grube, które pozostaje po destylacji brzeczki, wylewa się. Dźwig zapewnia łatwe wylewanie z barda. Odkręcanie górnej pokrywy urządzenia nie jest wymagane. Pozwala to nie przerywać procesu zaparzania. Ta cecha charakterystycznego wzoru podkreśla urządzenie w wielu innych urządzeniach na rynku.

Szerokie usta

Ergonomiczny zbiornik w kształcie stożka i dość szerokie usta pozwala na wytwarzanie procesu parzenia, a także mycie po destylacji jest proste i wygodne. Zdejmowana wkładka wykonana z silikonu, która znajduje się na szyi, zapewnia dużą szczelność urządzenia. Jednocześnie wyeliminowane są obce zapachy.

Wygoda suchej komórki

Zoptymalizowana konstrukcja chłodnicy zwrotnej, dostępność wymiennej pokrywy do przygotowywania egzotycznych napojów, specjalnie zaprojektowany kurek do odprowadzania oleju fuzelowego umożliwia wyprodukowanie absolutnie bezpiecznego napoju.

Zawartość opakowania

Jednostka "Niemcy" składa się z:

 • 12-litrowy zbiornik;
 • Piwnica sucha;
 • Lodówka;
 • Termometr;
 • Węże spożywcze.

Oprócz tego nabywca otrzymuje książkę przepisów kulinarnych.

Samochodowe urządzenie "Japonia"

Jednostka "Japonia" ("Varisam") – cud technologii wytwarzanej na Tajwanie.

Model ten pojawił się na rynku krajowym w 2015 roku. Jego koszt jest dość wysoki.

Samodzielne urządzenie "Japonia", którego urządzenie i cechy wykazują, że w wystarczającym stopniu płaci za nią wydatki, z punktu widzenia księżyców jest niezwykła, zarówno w zakresie projektowania, jak i konfiguracji.

Zawartość opakowania

Objętość kostki destylacyjnej wynosi 28 litrów. Jest to standardowa figura. Nie ma innych opcji konfiguracyjnych. Jednostka jest umieszczona w małym pudełku, rozpakowując się, a zobaczysz wiele różnych części. Urządzenie znajduje się w Twoich rękach w całkowicie rozłożonym stanie. Zbieraj to nie będzie trudne. Załączona instrukcja pomoże w tym.

Oprócz przewodów do destylacji, żurawi i książki receptur, jest również uszczelnienie hydrauliczne. Służy do konwersji urządzenia urządzenia do nalewania chwały. Również jest zestaw przyrządów pomiarowych, które będą miłośnicy dokładności podczas gotowania księżyc.

Funkcje projektowe urządzenia

Japońskie samo urządzenie składa się z wysokiej jakości stali spożywczej. Jej szwy są idealne. Takie urządzenia nie są produkowane w naszym kraju.

Urządzenie ma niezwykłą suchą piwnicę i lodówkę. Specyfika skraplacza pod chłodnicą zwrotną polega na tym, że według inżynierów oddziela wszystkie szkodliwe składniki i nie pozwala im dostać się do gotowego produktu. Ze względu na ten składnik można łatwo oczyścić etyl, metyl i wodę. Jako filtr stosuje się wypełniacze wykonane z ceramiki, wiórów drzewnych i dodatków aromatycznych.

Innowacyjne rozwiązania stosowane są również przy tworzeniu lodówki – głównego komponentu domowej produkcji napojów. Ma podwójną konfigurację. Chłodzenie zespolone składa się z dwóch wymienników ciepła: cewki, powłoki i rury. To idealne rozwiązanie, które zwiększa wydajność destylacji do 3 litrów na godzinę.

Podsumowując

Jednostki "Niemcy" i "Japonia" zasługują na najwyższą ocenę. Urządzenia samodzielne, urządzenia, konstrukcja i poziomy osiągów są bardzo dobre, są zaprojektowane do użytku przez doświadczonych browarów i początkujących.