701 Shares 1607 views

Czujnik ruchu, aby włączyć światła – priorytet

Ostatnio, aby zastąpić konwencjonalne przełączniki są coraz częściej dochodzi do czujnika ruchu, aby włączyć światło. Tendencja ta jest łatwo wytłumaczyć, ponieważ ma wiele zalet. Po pierwsze, osiągnięto znaczne oszczędności energii – światło świeci się tylko w momencie, gdy ktoś jest w pokoju, reszta oświetlenie jest wyłączone. Po drugie, te czujniki, które znajduje się w samym przez obszary gdzie niewygodnie położonych przełącznika. Głównym zastosowaniem znaleźli podczas instalowania w pomieszczeniach z czasowego pobytu ludzi, na przykład w łazience, przedpokoju, jak również na ulicy w pobliżu domu lub garażu.


Sam czujnik jest urządzenie, które składa się z elementu wykrywającego bezpośrednio w odpowiedzi na ruch i urządzenia kontroli zamknięcia obwodu. Po zainstalowaniu na ulicy w czujnik ruchu , aby włączyć światło może być ustawiony tak, że reaguje na ruch tylko w dużych obiektach, w tym przypadku, należy uruchomić kot nie spowoduje mu alarm.

Najpowszechniej stosowane w codziennym życiu dostał ruchu czujnik podczerwieni. Ma stosunkowo niską cenę, w tym samym czasie nie gorsze od ich odpowiedników na innych cechach. Urządzenia te są w kilku wariantach.

Przeglądając czujnika kąta ruchu do aktywacji światłem może być małym promieniem, a zakres czułości, a także bardziej czuły na kąt widzenia 360 stopni. Te ostatnie są zwykle używane do zastosowań wewnętrznych, ponieważ reagują na ruch wszystkich stron czujników zainstalowanych w głównej ulicy, gdzie nie ma potrzeby, aby pokryć dużą powierzchnię.

Ponadto, w większości tych urządzeń może dostosować różne cechy, takie jak nadwrażliwość na światło otoczenia (działa tylko wtedy, gdy nie ma wystarczającego oświetlenia), zakres wielkości poruszających się obiektów, dla których kolej czujnik ruchu światła reaguje czas po ustaniu przedmiot wykrywania ruchu.

Instalacja takiego urządzenia i włączenie jej do sieci elektrycznej nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Pochodzi z instrukcjami, które opisano szczegółowo proces łączenia. Pomimo dużej szczeblu niższym odmian kształtach i rozmiarach, wszystkie jednostki mają taką samą strukturę.

Kupić czujnik ruchu, aby włączyć światła, może w każdym sklepie specjalizującym się w urządzeniach elektrycznych, a także w sklepach internetowych ty. Dziś, koszt czujnika jest stosunkowo niska. Urządzenie cena płaci oszczędności energii, co w niektórych przypadkach może osiągnąć 70%.

Ponadto, integracja czujników światła może być bezprzewodowe, w tym przypadku, przełączanie kontroli oświetlenia odbywa się w dwóch etapach: pierwszy samo urządzenie typu flash, a następnie sygnał jest przesyłany do urządzenia sterującego, który zamyka obwód elektryczny. Takie urządzenia są nieco droższe, działa na baterie. Ich zastosowanie jest uzasadnione w przypadku, gdy suma drutu trudne lub niepraktyczne.